Панфилов ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 6-65-372 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 9 қаңтарда № 5384 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 23 494 384 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 838 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 069 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 175 951 мың теңге;
трансферттер түсімі 18 457 177 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 220 822 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 107 954 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 263 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері 112 605 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 18 236 355 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 10 916 381 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 487 595 мың теңге;
субвенциялар 5 832 379 мың теңге;
2) шығындар 25 705 910 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 76 103 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 102 319 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 26 216 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 287 629 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 287 629 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 07.12.2020 № 6-80-440 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 107 954 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 230 468 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

О бюджете Панфиловского района на 2020-2022 годы
Решение Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 6-65-372. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2020 года № 5384.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 23 494 384 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 838 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления 23 069 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 175 951 тысяча тенге;
поступления трансфертов 18 457 177 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 220 822 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 107 954 тысячи тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 263 тысячи тенге;
поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета 112 605 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 18 236 355 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 10 916 381 тысяча тенге;
целевые трансферты на развитие 1 487 595 тысяч тенге;
субвенции 5 832 379 тысяч тенге;
2) затраты 25 705 910 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 76 103 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 102 319 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 26 216 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 287 629 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 287 629 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2020 № 6-80-440 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Жаркент в районной бюджет в сумме 107 954 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 230 468 тысяч тенге, в том числе:

Айдарлы ауылдық округіне 15 442 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 18 890 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 19 660 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 14 959 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 19 452 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 15 279 мың теңге;
Пенжім ауылдық округіне 7 318 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 22 871 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 22 080 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 18 972 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 20 288 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 22 290 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 12 967 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыруға;
елді мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Айдарлинскому сельскому округу 15 442 тысячи тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 18 890 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 19 660 тысяч тенге;
Жаскентскому сельскому округу 14 959 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу 15 279 тысяч тенге;
Конуроленскому сельскому округу 19 452 тысячи тенге;
Пиджимскому сельскому округу 7 318 тысяч тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 22 871 тысяча тенге;
Талдинскому сельскому округу 22 080 тысяч тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 18 972 тысячи тенге;
Улкеншыганскому сельскому округу 20 288 тысяч тенге;
Ушаралскому сельскому округу 22 290 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 12 967 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
организацию бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

5. Панфилов ауданы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 92 017 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 04.11.2020 № 6-80-440 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

5. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2020 год в сумме 92 017 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением внесенным решением Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2020 № 6-80-440 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Установить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Панфилов аудандық мәслихатының "Бюджет, экономика, аграрлық, кәсіпкерлік, өндіріс, автокөлік жолдары және құрылыс мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Панфилов аудандық мәслихатының
сессиясы төрағасы А. Иманбеков
Панфилов аудандық мәслихатының
хатшысы Е. Шокпаров
Панфилов ауданының мәслихаты 2019 жылғы 27 желтоқсаны № 6-65-372 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Панфиловского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономики, аграрным, предпринимательства, производства, автомобильных дорог и строительства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Панфиловского
районного маслихата А. Иманбеков
Секретарь Панфиловского районного
маслихата Е. Шокпаров
Приложение 1 к решению Панфиловского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 6-65-372
Районный бюджет на 2020 год

605 146
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
218 227
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 060
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
130
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 039
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 922
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
73 657
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
134 168
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 943
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 099
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 099
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 480
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
22 236
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 383
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 440 632
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 122 252
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
968 644
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
568 644
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
400 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
153 608
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
12 401
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
141 207
2
Коммуналдық шаруашылық
272 441
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
272 441
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
272 441
3
Елді-мекендерді көркейту

605 146
002
Программа занятости
218 227
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 060
006
Оказание жилищной помощи
130
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 039
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 922
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73 657
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
134 168
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 943
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 099
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 480
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22 236
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 383
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 440 632
1
Жилищное хозяйство
1 122 252
467
Отдел строительства района (города областного значения)
968 644
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
568 644
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
400 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
153 608
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
12 401
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
141 207
2
Коммунальное хозяйство
272 441
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
272 441
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
272 441
3
Благоустройство населенных пунктов