Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 369 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 мамырда № 42 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 810 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 23.12.2020 № 810 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабының 2 тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес;
2) "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес;
3) "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Шымкент аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде, оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
Постановление акимата города Шымкент от 3 мая 2019 года № 369. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 14 мая 2019 года № 42. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 23 декабря 2020 года № 810
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 23.12.2020 № 810 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течение десяти календарных дней, со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата, направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в филиал "Шымкентский региональный центр правовой информации" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней, со дня государственной регистрации настоящего постановления, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;

4) осы қаулыны, оны ресми жариялағаннан кейін, Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары Б. Мамыталиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы, оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Әбдірахымов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2019 жылғы "03" мамырдағы
№ 369 қаулысына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Шымкент қаласының сәулет және қала құрылысы басқармасымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 257 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11018 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын тіркеу кодын көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын нақтылау бойынша анықтама беру, жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын (тарихымен) нақтылау бойынша анықтама беру, жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын жою туралы анықтама беру немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
2- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың 9 тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының (не уәкілетті өкілі: құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) ұсынуы болып табылады.

4) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент Б. Мамыталиева.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Абдрахимов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Шымкент
от "03" мая 2019 года № 369
Регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Управлением архитектуры и градостроительства города Шымкент (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: справка об уточнении адреса объекта недвижимости, справка об уточнении адреса объекта недвижимости (с историей), справка о присвоении адреса объекта недвижимости, справка об упразднению адреса объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса по форме, на основании стандарта государственной услуги утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 257 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11018) (далее - Стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставления услугополучателем (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально засвидетельствованной доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, ұсынылған құжатты тіркейді және басшылыққа жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы – 30 (отыз) минут ішінде құжатты қарайды және жауапты орындаушыны тағайындайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы - құжатты келесі мерзім бойынша қарайды:
жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын нақтылау бойынша анықтама беру (тарихсыз/тарихымен) – 15 (он бес) минут ішінде;
жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжай беру туралы анықтама беру немесе жылжымайтын мүлік объектілерінің жою туралы анықтама беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
қызметті алушы мемлекеттік қызмет Стандартының 10 тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсынбаған және (немесе) мерзімі өткен құжаттар болған жағдайда, қызметті беруші дәлелді бас тарту жауабын 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді, құжаттар жауапты орындаушымен қаралған соң, мемлекеттік қызметтің нәтижесі қызметті берушінің басшысына жолданады;
4) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде құжатты қарайды, анықтамаға немесе дәлелді бас тарту жауабы туралы хатқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – 20 (жиырма) минут ішінде құжатқа шығыс нөмірін қояды және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электронды үкімет" веб – порталына жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және басшылыққа жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушыcын анықтау;
3) құжаттарды тексеру, анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
4) құжатқа (анықтамаға) немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
5) құжатты (анықтаманы) немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау.
3- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и срок оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя - в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием, региструет предоставленные документы и направляет документы руководству.
2) руководитель услугодателя - в течение 30 (тридцати) минут рассматривает документы и назначает ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя – рассматривает документ по следующим срокам:
выдача справки по уточнению адреса объектов недвижимости (без истории/с историей) - 15 (пятнадцать) минут;
выдача справки о присвоении адреса объекта недвижимости или выдача справки об упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса – 4 (четыре) рабочих дня;
в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню 10 пункта Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель услугодателя дает мотивированный отказ в течение 2 (двух) рабочих дней, после рассмотрения, ответственный исполнитель направляет результат государственной услуги руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя – в течение 1 (одного) часа рассматривает документ, подписывает справку либо письмо о мотивированном отказе;
5) канцелярия услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут присваивает исходящий номер и направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию или на веб – портал "электронного правительства".
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) прием, регистрация документов и направление руководителю;
2) определение ответственного исполнителя руководителем услугодателя;
3) проверка документов, подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе;
4) подписание документа (справки либо мотивированного ответа об отказе);
5) направление документа (справки либо мотивированного ответа об отказе).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, ұсынылған құжатты тіркейді және басшылыққа жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы – 30 (отыз) минут ішінде құжатты қарайды және жауапты орындаушыны тағайындайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы - құжатты келесі мерзім бойынша қарайды:
жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын нақтылау бойынша анықтама беру (тарихсыз/тарихымен) – 15 (он бес) минут ішінде;
жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжай беру туралы анықтама беру немесе жылжымайтын мүлік объектілерінің жою туралы анықтама беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
қызметті алушы мемлекеттік қызмет Стандартының 10 тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсынбаған және (немесе) мерзімі өткен құжаттар болған жағдайда, қызметті беруші дәлелді бас тарту жауабын 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді, құжаттар жауапты орындаушымен қаралған соң, мемлекеттік қызметтің нәтижесі қызметті берушінің басшысына жолданады;
4) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде құжатты қарайды, анықтамаға немесе дәлелді бас тарту жауабы туралы хатқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – 20 (жиырма) минут ішінде құжатқа шығыс нөмірін қояды және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электронды үкімет" веб – порталына жолдайды.
4- тарау. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға жүгінуінен бастау алады.
1) мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға өтінішпен жүгінеді:
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде өтініштің дұрыс толтырылуын және Стандарттың 9 пунктінде көрсетілген құжаттар топтамасы толықтығын тексеріп, құжатты қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттың дайын болу мерзімі көрсетілген қолхат тапсырады;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қызметті берушінің кеңсесіне жеткізеді;

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя - в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием, региструет предоставленные документы и направляет документы руководству.
2) руководитель услугодателя - в течение 30 (тридцати) минут рассматривает документы и назначает ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя – рассматривает документ по следующим срокам:
выдача справки по уточнению адреса объектов недвижимости (без истории/с историей) - 15 (пятнадцать) минут;
выдача справки о присвоении адреса объекта недвижимости или выдача справки об упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса – 4 (четыре) рабочих дня;
в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню 10 пункта Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель услугодателя дает мотивированный отказ в течение 2 (двух) рабочих дней, после рассмотрения, ответственный исполнитель направляет результат государственной услуги руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя – в течение 1 (одного) часа рассматривает документ, подписывает справку либо письмо о мотивированном отказе;
5) канцелярия услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут присваивает исходящий номер и направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию или на веб – портал "электронного правительства".
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию или иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги начинается с обращения услугополучателя.
1) для получения государственной услуги, услугополучатель обращается с заявлением в Государственную корпорацию;
2) сотрудник Государственной корпорации в течение 20 (двадцати) минут проверяет правильность составления заявления и полноту предоставленной документации указанные в пункте 9 Стандарта, принимает документ и выдает расписку о принятии и сроках исполнения заявления;
3) сотрудник Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня передает пакет документов в канцелярию услугодателя;

4) қызметті беруші құжатты қарайды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін 5 пункте көрсетілген мерзімде береді;
5) Мемлекеттік корпорация 20 (жиырма) минут ішінде мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызметті алушы жүгінген кезде береді;
10. "электрондық үкімет" веб-порталы (әрі қарай – Портал) арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің (бұдан әрі - ЖСН/БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) Порталда тіркеуді жүзеге асырады;
1 процесс - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Порталда тіркелу процесі;
1 шарт - Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
2 процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, толтыруы (деректерді енгізуі);
2 шарт - Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
3 процесс - көрсетілетін қызметті берушінің сұрауды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
4 процесс –электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
5 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭҮӨШ АЖО қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
2) Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 1 - қосымшасына сәйкес көрсетілген.

4) услугодатель рассматривает документ и выдает результат государственной услуги в сроки указанные в пункте 5;
5) Государственная корпорация в течение 20 (двадцати) минут выдает услугополучателю результат государственной услуги при обращении.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя к услугополучателя при оказании государственной услуги через веб – портал "электронного правительства" (далее – Портал):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного или бизнес - идентификационного номеров (далее – ИИН/БИН), а также пароля (осуществляется для не зарегистрированных услугополучателей на Портале);
процесс 1 – процесс авторизации услугополучателя на Портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль.
процесс 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных);
условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее –ЭЦП) и отсутствия в списке отозванных ( анулированных) регистрационных свидетельств.
процесс 3 - направление электронного документа (запрос услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правивильства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правивильства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугополучателем;
процесс 4 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
условие 3- проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
процесс 6 – получение услугополучателем результата государственной услуги (справка в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП);
2) результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП ответственного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал приведены согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара қарым-қатынасы, рәсімдерінің (әрекеттерінің) дәйектілігі толық сипатталады, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызметтерді ұсыну процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі, осы регламенттің 2 - қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 - қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шымкент қаласы әкімдігінің
2019 жылғы "03" мамырдағы
№ 369 қаулысына 2-қосымша
"Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Шымкент қаласының сәулет және қала құрылысы басқармасымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 257 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11018 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде сәулет жоспарлау тапсырмасы (бұдан әрі – СЖТ) немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражаются в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
города Шымкент
от "03" мая 2019 года № 369
Регламент государственной услуги "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)" (далее – государственная услуга) оказывается Управлением архитектуры и градостроительства города Шымкент (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги является архитектурно – планировочное задание (далее – АПЗ) на основании стандарта государственной услуги утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 257 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11018) (далее - Стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

2- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың 9 тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға (не уәкілетті өкілі: құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, тіркейді және басшылыққа жолдайды.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы - 1 (бір) сағат ішінде құжаттарды қарайды, жауапты орындаушыны бекітеді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы - құжаттарды келесі мерзім бойынша қарайды:
техникалық және (немесе) технологиялық күрделі емес объектілер:
сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды (бұдан әрі –ТШ) беруге – 4 (төрт) жұмыс күні;
бастапқы материалдарды (сәулет-жоспарлау тапсырмасы, ТШ, егжей тегжейлі жоспарлау жобасының (бұдан әрі – ЕТЖЖ) көшірмесі, тік жоспарлау белгілері, жолдар мен көшелердің көлденең қималары, сыртқы инженерлік желілер трассаларының схемалары) алу – 13 (он үш) жұмыс күні;
техникалық және (немесе) технологиялық күрделі объектілер:
сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды беруге – 13 (он үш) жұмыс күні;
бастапқы материалдарды (сәулет-жоспарлау тапсырмасы, ТШ, ЕТЖЖ-ның көшірмесі, тік жоспарлау белгілері, жолдар мен көшелердің көлденең қималары, сыртқы инженерлік желілер трассаларының схемалары) алу – 15 (он бес) жұмыс күні;
қызметті алушы мемлекеттік қызмет стандартының 10 тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсынбаған және (немесе) мерзімі өткен құжаттар болған жағдайда, қызметті беруші дәлелді бас тарту жауабын 5 (бес) жұмыс күні ішінде береді, құжаттар жауапты орындаушымен қаралған соң, мемлекеттік қызметтің нәтижесі қызметті берушінің басшысына жолданады;
4) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде құжатты қарайды, анықтамаға немесе дәлелді бас тарту жауабы туралы хатқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – 20 (жиырма) минут ішінде құжатқа шығыс нөмірін қояды және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электронды үкімет" веб – порталына жолдайды.
6. Келесі рәсімдердің (іс-қимылдардың) орындалуына негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и срок оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя - в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием, региструет и направляет документы руководству.
2) руковододитель услугодателя - в течение 1 (одного) часа рассматривает документ и назначает ответственного исполнителя.
3) ответственный исполнитель услугодателя - рассматривает заявления по следующим срокам:
на выдачу АПЗ и технических условий (далее – ТУ) – 4 (четыре) рабочих дней;
на получение исходных материалов (АПЗ, ТУ, выкопировка из проекта детальной планировки (далее – ПДП), вертикальные планировочные отметки, поперечные профили дорог и улиц, схема трасс и наружных инженерных сетей) – 13 (тринадцать) рабочих дней;
технически и технологически сложных объектов для реконструкции (перепланировка, переоборудования): на выдачу АПЗ и технических условий (далее – ТУ) – 13 (тринадцать) рабочих дней;
на получение исходных материалов (АПЗ, ТУ, выкопировка из проекта детальной планировки (далее – ПДП), вертикальные планировочные отметки, поперечные профили дорог и улиц, схема трасс и наружных инженерных сетей) – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню 10 пункта Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель услугодателя дает мотивированный отказ в течение 5 (пяти) рабочих дней, после рассмотрения, ответственный исполнитель направляет результат государственной услуги руководителю услуодателя;
4) руководитель услугодателя - в течение 1 (одного) часа рассматривает документ, подписывает АПЗ либо письмо о мотивированном отказе;
5) канцелярия услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут присваивает исходящий номер и направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию или на веб портал – "электронного правительства".
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры:

2) Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 1 - қосымшасына сәйкес көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара қарым-қатынасы, рәсімдерінің (әрекеттерінің) дәйектілігі толық сипатталады, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызметтерді ұсыну процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі, осы регламенттің 2 - қосымшасына сәйкес "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Құрылыс және реконструкция
(қайта жоспарлау, қайта
жабдықтау) жобаларын әзірлеу
кезінде бастапқы материалдарды
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Құрылыс және реконструкция
(қайта жоспарлау, қайта
жабдықтау) жобаларын әзірлеу
кезінде бастапқы материалдарды
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
"Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шымкент қаласы әкімдігінің
2019 жылғы "03" мамырдағы
№ 369 қаулысына 3-қосымша
"Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Шымкент қаласының сәулет және қала құрылысы басқармасымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.

2) результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП ответственного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал, приведены согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражаются в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)" согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление исходных материалов при
разработке проектов строительства
и реконструкции (перепланировки и
переоборудования)"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление исходных материалов при
разработке проектов строительства и
реконструкции (перепланировки и
переоборудования)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)" Через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата
города Шымкент
от "03" мая 2019 года № 369
Регламент государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" (далее – государственная услуга) оказывается Управлением архитектуры и градостроительства города Шымкент (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 257 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11018 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) жергілікті атқарушы органның шешімі немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың 9 тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының (не уәкілетті өкілі: құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) қызметті берушінің кеңсесі – 15 (он бес) минут ішінде келген құжатты тіркейді, кіріс нөмірін береді және жауапты орындаушыны тағайындау үшін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтап, орындауға құжаттар топтамасын ұсынады;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы – дәлелді бас тарту 5 (бес) жұмыс күнін есептемегенде, 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды, қаулы жобасын дайындайды және қызметті берушінің басшысына құжатты келісуге жолдайды;
4) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде құжатты қарайды, қаулы жобасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) қызметті берушінің басшысымен келісілген қаулы жобасы, Шымкент қаласының әкімдігінің дербес құрамына 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде келісуге жолданады;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение местного исполнительного органа на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) в соответствии со стандартам государственной услуги утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 257 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11018) (далее – Стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально засвидетельствованный доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и срок оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя - в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует поступивший документ, присваивает входящий номер и направляет руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя – в течение 1 (одного) часа назначает ответственного исполнителя и направляет ему на исполнение пакет документов;
3) ответственный исполнитель услугодателя, не беря в расчет 5 (пяти) рабочих дней, отведенных на выдачу мотивированного отказа, в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает документы, подготавливает проект постановление и направляет на согласования руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя – в течение 1 (одного) часа рассматривает документ, подписывает проект постановление либо ответ о мотивированном отказе;
5) проект постановление, согласованный руководителем услугодателя, направляется на согласования в течение 9 (девяти) рабочих дней, личном составом акимата города Шымкент;

6) Шымкент қаласының әкімдігімен келісілген қаулы жобасына, 2 (екі) жұмыс күні ішінде қала әкімі қол қояды;
7) қызметті берушінің жауапты орындаушысы Шымкент қаласы әкімінің қолы қойылған қаулы жобасын кеңсеге жолдайды;
8) қызметті берушінің кеңсесі 15 (он бес) минут ішінде қаулы жобаны Мемлекеттік корпорацияға жөнелтеді;
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушыcын анықтау;
3) құжаттарды тексеру, рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
4) құжатқа (қаулы жобасына) немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
5) құжатты (қаулы жобасын) немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға жолдау.
3- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) қызметті берушінің кеңсесі – 15 (он бес) минут ішінде келген құжатты тіркейді, кіріс нөмірін береді және жауапты орындаушыны тағайындау үшін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтап, орындауға құжаттар топтамасын ұсынады;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы – дәлелді бас тарту 5 (бес) жұмыс күнін есептемегенде, 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды, қаулы жобасын дайындайды және қызметті берушінің басшысына құжатты келісуге жолдайды;
4) қызметті берушінің басшысы – 1 (бір) сағат ішінде құжатты қарайды, қаулы жобасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) қызметті берушінің басшысымен келісілген қаулы жобасы, Шымкент қаласының әкімдігінің дербес құрамына 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде келісуге жолданады;
6) Шымкент қаласының әкімдігімен келісілген қаулы жобасына, 2 (екі) жұмыс күні ішінде қала әкімі қол қояды;
7) қызметті берушінің жауапты орындаушысы Шымкент қаласы әкімінің қолы қойылған қаулы жобасын кеңсеге жолдайды;

6) проект постановление, согласованный акиматом города Шымкент, в течение 2 (двух) рабочих дней подписывает аким города;
7) ответственный исполнитель направляет подписанный акимом города Шымкент проект постановления в канцелярию;
8) канцелярия услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут направляет проект постановление в Государственную корпорацию;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация документов, поступившие из Государственной корпорации;
2) определение ответственного исполнителя услугодателя;
3) проверка документов, подготовка разрешения (проект постановление) либо мотивированного ответа об отказе;
4) подписание документа (проект постановления) разрешения либо мотивированного ответа об отказе;
5) направление документов (проект постановления) либо мотивированного ответа об отказе в Государственную корпорацию.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя - в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует поступивший документ, присваивает входящий номер и направляет руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя – в течение 1 (одного) часа назначает ответственного исполнителя и направляет ему на исполнение пакет документов;
3) ответственный исполнитель услугодателя, не беря в расчет 5 (пяти) рабочих дней, отведенных на выдачу мотивированного отказа, в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает документы, подготавливает проект постановление и направляет на согласования руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя – в течение 1 (одного) часа рассматривает документ, подписывает проект постановление либо ответ о мотивированном отказе;
5) проект постановление, согласованный руководителем услугодателя, направляется на согласования в течение 9 (девяти) рабочих дней, личном составом акимата города Шымкент;
6) проект постановление, согласованный акиматом города Шымкент, в течение 2 (двух) рабочих дней подписывает аким города;
7) ответственный исполнитель направляет подписанный акимом города Шымкент проект постановления в канцелярию;

8) қызметті берушінің кеңсесі 15 (он бес) минут ішінде қаулы жобаны Мемлекеттік корпорацияға жөнелтеді;
4- тарау. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға жүгінуінен бастау алады.
1) мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға өтінішпен жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде өтініштің дұрыс толтырылуын және Стандарттың 9 пунктінде көрсетілген құжаттар топтамасы толықтығын тексеріп, құжатты қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттың дайын болу мерзімі көрсетілген қолхат тапсырады;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкері қызметті алушыдан уәкілетті өкілдің қолы қойылған жөнелтпе хат пен құжаттар топтамасын (қаулы жобасын) 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызметті беруші мекемесіне жеткізеді;
4) қызметті беруші құжатты қарайды және 5 пункте көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді;
5) Мемлекеттік корпорация 20 (жиырма) минут ішінде қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қызметті алушы жүгінген кезде ұсынады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара қарым-қатынасы, рәсімдерінің (әрекеттерінің) дәйектілігі толық сипатталады, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызметтерді ұсыну процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі, осы регламенттің қосымшасына сәйкес "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Тіреу және қоршау конструкцияларын,
инженерлік жүйелер мен жабдықтарды
өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы
үй-жайларды (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауға (қайта жоспарлауға,
қайта жабдықтауға) шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

8) канцелярия услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут направляет проект постановление в Государственную корпорацию;
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию или иными услугодателями в процесе оказания государственной услуги начинается с обращения услугополучателя.
1) для получения государственной услуги, услугополучатель обращается с заявлением в Государственную корпорацию;
2) сотрудник Государственной корпорации в течение 20 (двадцати) минут проверяет правильность составления заявления и полноту предоставленной документации указанные в пункте 9 Стандарта, принимает документ и выдает расписку о принятии и сроках исполнения заявления;
3) сотрудник Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня передает в канцелярию услугодателя пакет принятых документов, с сопроводительном письмом за подписью уполномоченного лица;
4) услугодатель рассматривает документ и выдает результат государственной услуги в сроки указанные в пункте 5;
5) Государственная корпорация в течение 20 (двадцати) минут предоставляет услугополучателю результаты оказания государственной услуги при обращении.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражаются в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
реконструкцию (перепланировку,
переоборудование) помещений
(отдельных частей) существующих
зданий, не связанных с изменением
несущих и ограждающих конструкций,
инженерных систем и оборудования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования"
Условные обозначения: