"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 23 қазандағы № 236 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 қазанда № 4367 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 153 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 10.07.2020 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде облыс әкімі аппаратына осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е. Дауылбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "____" _______
№____ қаулысына қосымша
"Обьектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
1. Жалпы ережелер
1. "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Казақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 28 маусымдағы № 452 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18969 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)"
Постановление акимата Жамбылской области от 23 октября 2019 года № 236. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 24 октября 2019 года № 4367. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 10 июня 2020 года № 153
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 10.07.2020 № 153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в аппарат акима области сведений о выполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта;
4) принятие других мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Е. Дауылбаева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мырзахметов
Приложение к постановлению
№__ 2019 года "__" ________
акимата Жамбылской области
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)" (далее – государственная услуга) оказывается отделами архитектуры и градостроительства акиматов города Тараз и районов (далее – услугодатель) на основании приказа министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 июня 2019 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18969) "Об утверждении стандартов государственных услуг" (далее – Стандарт) "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)".

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электронды немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды немесе қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет қөрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға (не уәкілетті өкілі: құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдауды, олардың тіркелуін және берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды алғаны туралы белгіні қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін береді, 2 (екі) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады және оны тиісті бұрыштамасымен көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды, 1 (бір) сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу мерзімі:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін (объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат немесе стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды 8 (сегіз) жұмыс күні;

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) www.egov.kz "веб-портал" электронного правительства (далее – портал);
Форма оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя после осуществления приема пакета документов, их регистрации и выдачи услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации, с указанием даты и времени приема пакета документов, передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы, 2 (два) рабочих дня;
2) руководитель услугодателя ознакомливается с пакетом документов и направляет его с соответствующей визой ответственному исполнителю услугодателя, в течение 1 (один) часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленный пакет документов и подготавливает проект результата оказания государственной услуги:
срок проведения комплекса работ по постутилизации (сносу строений) технически и (или) технологически несложных объектов:
в случае предоставления полного пакета документов на проведение комплекса работ по постутилизации (сносу строений) технически и (или) технологически несложных объектов готовит результат государственной услуги (решение на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта, 8 (восемь) рабочих дней;

техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін (объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды 13 (он үш) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жобасымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді – 3 (үш) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі дайын болған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді - 30 (отыз) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген құжаттар басшыға жолдау;
2) көрсетілетін қызмет беруші басшының бұрыштамасы;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесінің жобасы;
4) қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
5) берілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет қөрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдауды, олардың тіркелуін және берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды алғаны туралы белгіні қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін береді, 2 (екі) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады және оны тиісті бұрыштамасымен көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды, 1 (бір) сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу мерзімі:

в случае предоставления полного пакета документов на проведение комплекса работ по постутилизации (сносу строений) технически и (или) технологически сложных объектов готовит результат государственной услуги (решение на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта, 13 (тринадцать) рабочих дней.
4) руководитель услугодателя ознакамливается с проектом результата оказания государственной услуги и передает в канцелярию услугодателя, 3 (три) часа;
5) канцелярия услугодателя выдает готовый результат оказания государственной услуги услугополучателю, 30 (тридцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) направление прикрепленных документов руководителю;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) проект результата оказания государственной услуги;
4) подписанный результат оказания государственной услуги;
5) результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя после принятия пакета документов, их регистрации и отметки о получении документов в реестре передаваемых документов передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения резолюции, 2 (два) рабочих дня;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с пакетом документов и направляет его с соответствующей резолюцией ответственному исполнителю услугодателя, в течение 1 (один) часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленный пакет документов и подготавливает проект результата оказания государственной услуги:
срок проведения комплекса работ по постутилизации (сносу строений) технически и (или) технологически несложных объектов:

техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін (объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды 8 (сегіз) жұмыс күні;
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін (объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды 13 (он үш) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жобасымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді – 3 (үш) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі дайын болған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді - 30 (отыз) минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушынын жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті тандауы, электрондық сұрау салудың жолдарын толтыруы;
3) порталмен электрондық сұрау салуды өңдеу (тексеру, тіркеу);
4) көрсетілетін қызметті алушымен көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік қызметтерді алу тарихында электрондық сұрау салудың статусы және мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаның алынуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кейіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы регламенттің 2 және 3 қосымшасында көрсетілген.
Қызмет көрсету жөнінде ақпараты қызмет берушінің http://uag.zhambyl.gov.kz, http://zhambyl.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
"Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (құрылыстарды бұзу)
жөніндегі жұмыстар кешенін
жүргізуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру"
"Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (құрылыстарды бұзу)
жөніндегі жұмыстар кешенін
жүргізуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Портал арқылы "электрондық мемлекеттік қызметті көрсету"
Шартты белгілер:
"Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (құрылыстарды бұзу)
жөніндегі жұмыстар кешенін
жүргізуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер

в случае предоставления полного пакета документов на проведение комплекса работ по постутилизации (сносу строений) технически и (или) технологически несложных объектов подготавливается результат государственной услуги (решение на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта, 8 (восемь) рабочих дней;
в случае предоставления полного пакета документов на проведение комплекса работ по постутилизации (сносу строений) технически и (или) технологически сложных объектов подготавливается результат государственной услуги (решение на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта, 13 (тринадцать) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя ознакамливается с проектом результата оказания государственной услуги и передает в канцелярию услугодателя, 3 (три) часа;
5) канцелярия услугодателя выдает готовый результат оказания государственной услуги услугополучателю, 30 (тридцать) минут.
9. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через портал указан в Приложении 1 к Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса;
3) обработка электронного запроса (проверка, регистрация) порталом;
4) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг личного кабинета услугополучателя;
5) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании электронной государственной услуги через Портал, приведена в Приложении 2 и 3 к регламенту.
Информация по оказанию услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя http://uag.zhambyl.gov.kz, http://zhambyl.gov.kz.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на проведение
комплекса работ по постутилизации
объектов (снос строений)".
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)"
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на проведение
комплекса работ по постутилизации
объектов (снос строений)".
Через веб-портал "электронное правительство"
Условные обозначения:
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на проведение
комплекса работ по постутилизации
объектов (снос строений)".
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения: