2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 57-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4471 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 15 062 362 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 410 796 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 744 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 334 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 635 488 мың теңге;
2) шығындар – 15 896 879 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 370 272 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 87 483 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 668 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1 259 782 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 259 782 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 244 873 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 577 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 43 486 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 60-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 14.04.2020 № 63-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.04.2020 № 65-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 25.06.2020 № 67-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2020 № 70-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2020 № 73-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2020 № 45-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 - 2022 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. 2020 - 2022 жылдарға корпаративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 30 пайыз мөлшерде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен облыстық бюджет есебінен ауылдық округтерге "е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдеріне берілетін трансферт сомасы Жуалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалсын.

О районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2019 года № 57-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4471.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 062 362 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 410 796 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 744 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 334 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 635 488 тысяч тенге;
2) затраты – 15 896 879 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 370 272 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 87 483 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 668 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 259 782 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 259 782 тысяч тенге:
поступление займов – 1 244 873 тысяч тенге;
погашение займов – 28 577 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 43 486 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.03.2020 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.04.2020 №63-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.04.2020 № 65-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.06.2020 № 67-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.08.2020 № 70-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.11.2020 № 73-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.12.2020 №75-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020-2022 годы норматив отчислений в областной бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Установить на 2020-2022 годы норматив отчислений в областной бюджет по корпоративному подоходному налогу в размере 30 процентов.
4. Установить бюджетные трансферты предаваемые из областного бюджета в бюджет сельских округов на внедрение программного обеспечения "е-Халық", распределение которых определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер мен Бауыржан Момышұлы ауылы әкімінің бюджеттеріне:
1) ауылдық округ әкімшілігінің ғимаратын ағымды жөндеуге;
2) мектепке дейінгі тәрбие және оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
3) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді аббаттандыру және көгалдандыру;
6) елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;

5. В районном бюджете на 2020 год предусмотреть бюджетам округов и аппарат акима село Б. Момышулы целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жуалынcкого района:
1) ремонт здании аппаратов акимов сельских округов;
2) дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
3) организация водоснабжения населенных пунктов;
4) обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) освещение улиц населенных пунктов;

7) аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге қарастырылған нысаналы ағымдағы трансферттерінің бөлінуі Жуалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде қаралсын.
6. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес 2020 жылы аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде 25 пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

7) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах.
6. В соответствии пунктом 4 со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020 год предусмотреть средства на специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов установить повышенные 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2020 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 23 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік – экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить резерв районного местного исполнительного органа в сумме 23 000 тысяч тенге.
9. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально-экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

178 679
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
178 679
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
850 285
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 824
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
230 431
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14 090
023
Әдістемелік жұмыс
46 782
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
25 476
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
128 103
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
388 579
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 465 287
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
429 129
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
429 129
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 952
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 952
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
915 922
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
686 972
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
576
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 863
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
33 935
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
36 093
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
75 235
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 284
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

178 679
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
178 679
464
Отдел образования района (города областного значения)
850 285
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 824
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
230 431
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 090
023
Методическая работа
46 782
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
25 476
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
128 103
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
388 579
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 465 287
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
429 129
005
Государственная адресная социальная помощь
429 129
464
Отдел образования района (города областного значения)
15 952
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 952
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
915 922
002
Программа занятости
686 972
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 948
006
Оказание жилищной помощи
576
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 863
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 935
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36 093
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
75 235
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 284
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения