2020-2022 жылдарға арналған Қордай ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 63-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 4491 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Қордай аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округ бюджеттері 1-21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Алға ауылдық округі 2020 жылға:
1) кірістер – 25 293 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 947 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 346 мың теңге;
2) шығындар – 25 293 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-2. Ауқатты ауылдық округі 2020 жылға:
1) кірістер – 40 236 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 828 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 408 мың теңге;
2) шығындар – 178 356 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -138490 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 138490 мың теңге;
1-3. Бетқайнар ауылдық округі 2020 жылға:
1) кірістер – 41 109 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 707 мың теңге;
2) шығындар – 96 267 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

О бюджете сельских округов Кордайского района на 2020-2022 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2019 года № 63-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 10 января 2020 года № 4491.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2020 год, в следующих объемах:
1-1. Алгинский сельский округ на 2020 год:
1) доходы – 25 293 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 947 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 346 тысяч тенге;
2) затраты – 25 293 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысяч тенге.
1-2. Аухаттинский сельский округ на 2020 год:
1) доходы – 40 236 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 828 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 408 тысяч тенге;
2) затраты – 178 356 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -138 490 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 138490 тысяч тенге.
1-3. Беткайнарский сельский округ на 2020 год:
1) доходы – 41 109 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления –100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 707 тысяч тенге;
2) затраты – 96 267 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

2. 2020 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 577457 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 18954 мың теңге;
Ауқатты ауылдық округіне – 28564 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округіне –24776 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 32846 мың теңге;
Қақпатас ауылдық округіне – 25220 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округіне – 26117 мың теңге;
Қарасай ауылдық округіне – 27839 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне – 27341 мың теңге;
Қасық ауылдық округіне – 33248 мың теңге;
Кенен ауылдық округіне – 19333 мың теңге;
Қордай ауылдық округіне – 81940 мың теңге;
Масаншы ауылдық округіне – 39319 мың теңге;
Ноғайбай ауылдық округіне – 18988 мың теңге;
Отар ауылдық округіне – 36228 мың теңге;
Сарыбулақ ауылдық округіне – 32154 мың теңге;
Сортөбе ауылдық округіне – 43260 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 29633 мың теңге;
Сулұтөр ауылдық округіне – 14134 мың теңге;
Үлкен Сулұтөр ауылдық округіне – 17563 мың теңге;

2. Объем субвенции передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2020 год установить в размере 577457 тысяч тенге, в том числе:
Алгинский сельский округ – 18954 тысяч тенге;
Аухатинский сельский округ – 28564 тысяч тенге;
Беткайнарский сельский округ – 24776 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 32846 тысяч тенге;
Какпатаский сельский округ – 25220 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ – 26117 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ – 27839 тысяч тенге;
Карасуйский сельский округ – 27341 тысяч тенге;
Касыкский сельский округ – 33248 тысяч тенге;
Кененский сельский округ – 19333 тысяч тенге;
Кордайский сельский округ – 81940 тысяч тенге;
Масанчинский сельский округ – 39319 тысяч тенге;
Ногайбайский сельский округ – 18988 тысяч тенге;
Отарский сельский округ – 36228 тысяч тенге;
Сарыбулакский сельский округ – 32154 тысяч тенге;
Сортобинский сельский округ – 43260 тысяч тенге;
Степновский сельский округ – 29633 тысяч тенге;
Сулуторский сельский округ – 14134 тысяч тенге;
Улкен Сулуторский сельский округ – 17563 тысяч тенге;

3. Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аймақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес, 2020-2022 жылдары азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер үстемақы қосу белгіленсін

3. В соответствии со статьей 18 пункта 4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса сельских территорий" от 8 июля 2005 года установить надбавку на 2020-2022 годы специалистом в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, могут устанавливаться повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 10.09.2020 № 73-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес заң талаптарына қарай отырып бекітілсін.
5. Заң талаптарына сәйкес осы шешімнің орындалуын бақылау Қордай аудандық мәслихатының экономика, қаржы, бюджет, жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық дамыту, аймақты, көлік пен байланысты, орта және шағын бизнесті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б. Әлімбетке жүктелсін.

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 10.09.2020 № 73-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета акима города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2020 год утвердить в соответствии с требованиями закона согласно приложению 4.
5. В соответствии с требованиями закона контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Кордайского районного маслихата Б. Әлімбет по вопросам экономики, финансов, бюджета, развития местного самоуправления, индустриально-инновационного развития, развития региона, транспорта и связи, малого и среднего бизнеса.