2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 61-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4469 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –18612283 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1565400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 5610 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 17006273 мың теңге;
2) шығындар – 21358315 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 444941 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 473492 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 28 551 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -3190973 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3190973 мың теңге;
қарыздар түсімі -3172220 мың теңге;
қарыздарды өтеу -28 551 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 47 304 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 64-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 20.04.2020 № 65-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 30.06.2020 № 68-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 25.08.2020 № 71-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 74-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 77-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы облыстық бюджет қаржысы есебінен субвенция көлемі 10 517 828 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2020 жылы аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 278 154 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Ақтоған ауылдық округіне -21 196 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 25 327 мың теңге;
Меркі ауылдық округіне –26 813 мың теңге;
Сарымолдаев ауылдық округіне – 26 344 мың теңге;
Ойтал ауылдық округіне – 26 730 мың теңге;
Т. Рыскулов ауылдық округіне – 16 767 мың теңге;
Сұрат ауылдық округіне – 16 862 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне –18 127 мың теңге;

Об районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2019 года № 61-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4469.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 18612283 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1565400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5610 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17006273 тысяч тенге;
2) затраты – 21358315 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 444941 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 473492 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 551 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -3190973 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3190973 тысяч тенге;
поступление займов - 3172220 тысяч тенге;
погашение займов - 28 551 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 47 304 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2020 № 64-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.04.2020 № 65-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.06.2020 № 68-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.08.2020 № 71-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 74-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 77-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотрено объем субвенции на 2020 год, передаваемой из областного бюджета в сумме 10 517 828 тысяч тенге.
3. Объем субвенции на 2020 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 278 154 тысяч тенге.
Актоганский сельский округ – 21 196 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ –25 327 тысяч тенге;
Меркенский сельский округ – 26 813 тысяч тенге;
Сарымолдаевский сельский округ – 26 344 тысяч тенге;
Ойталский сельский округ –26 730 тысяч тенге;
Т. Рыскуловский сельский округ –16 767 тысяч тенге;
Суратский сельский округ –16 862 тысяч тенге;
Жанатоганский сельский округ – 18 127 тысяч тенге;

Андас Батыр ауылдық округіне – 21 137 мың теңге;
Кенес ауылдық округіне – 17 396 мың теңге;
Тәтті ауылдық округіне – 16 149 мың теңге;
Ақарал ауылдық округіне – 15 700 мың теңге;
Ақермен ауылдық округіне – 15 402 мың теңге;
Аспара ауылдық округіне – 14 204 мың теңге;
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-2022 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын тибиғи аумақтар ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
5. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 20 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Андас батырский сельский округ – 21 137 тысяч тенге;
Кенеский сельский округ – 17 396 тысяч тенге;
Таттинский сельский округ –16 149 тысяч тенге;
Акаралский сельский округ – 15 700 тысяч тенге;
Акерменский сельский округ – 15 402 тысяч тенге;
Аспаринский сельский округ – 14 204 тысяч тенге;
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 20 000 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджетные программы не подлежащие секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.

7. Осы шешімнің орындалуына бақылау алтыншы шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік – экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Е. Нартбаев
Меркі аудандық
мәслихатының хатшысы И. Ахметжанов
Меркі аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 61-3 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

7. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально- экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессий
Меркенского районного маслихата Е. Нартбаев
Секретарь Меркенского
районного маслихата И. Ахметжанов
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 23 декабря 2019 года № 61-3
Районный бюджет на 2020 год

10160962
003
Жалпы білім беру
9699711
006
Балаларға қосымша білім беру
461251
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
197929
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
197929
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
512460
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
512460
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1670204
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25837
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
227900
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18878
023
Әдістемелік жұмыс
44467
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
51334
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
349948
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
951840
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1769310
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
643472
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
643472
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
23248
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1817
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
21431
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
986235
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
752731
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20571
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
66458
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3086
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
21317
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

10160962
003
Общеобразовательное обучение
9699711
006
Дополнительное образование для детей
461251
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
197929
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
197929
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
512460
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
512460
464
Отдел образования района (города областного значения)
1670204
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25837
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
227900
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18878
023
Методическая работа
44467
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
51334
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
349948
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
951840
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1769310
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
643472
005
Государственная адресная социальная помощь
643472
464
Отдел образования района (города областного значения)
23248
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1817
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа
21431
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
986235
002
Программа занятости
752731
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20571
006
Оказание жилищной помощи
13
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66458
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3086
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
21317
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

15668
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
67972
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31863
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
36109
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
410804
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23702
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22319
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
683
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
700
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5500
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5500
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
76531
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22427
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13403
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
8550
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
8000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
10276
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
7875
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19463
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19463
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
263608
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
263608
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22000
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
22000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
77338
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
77338
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25617
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

15668
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
67972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31863
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
36109
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
410804
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23702
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
22319
006
Капитальные расходы государственного органа
683
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
700
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5500
010
Развитие объектов сельского хозяйства
5500
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
76531
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
22427
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
13403
006
Организация санитарного убоя больных животных
8550
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
8000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
10276
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
7875
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19463
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19463
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
263608
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
263608
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
77338
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
77338
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
25617
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов