2020-2022 жылдарға арналған Мойынқұм ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 53-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4472 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 390 621 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 185 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 366 436 мың теңге;
2) шығындар – 535 223 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – "-144 602;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 144 602 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 133 074 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
1.2. Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 186 231 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 855 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 182 376 мың теңге;
2) шығындар – 196 690 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 459 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 459 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 8 800 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2621 мың теңге.

О бюджете сельских округов Мойынкумского района на 2020 - 2022 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2019 года № 53-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4472.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 390 621 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 185 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 366 436 тысяч тенге;
2) затраты – 535 223 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -144 602 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 144 602 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 133 074 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 528 тысяч тенге.
1.2. По Берликскому сельскому округу:
1) доходы – 186 231 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 855 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 182 376 тысяч тенге;
2) затраты – 196 690 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 459 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 459 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 838 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 621 тысяч тенге.

2. 2020 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 1 116 494 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 282 262 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 127 679 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 60 759 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 100 989 мың теңге.
Ұланбел ауылдық округіне – 48 188 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне – 92 569 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 51 903 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 51 571 мың теңге.
Қызылотау ауылдық округіне – 16 022 мың теңге.
Қызылтал ауылдық округіне – 52 956 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне – 63 768 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне – 15 562 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 15 047 мың теңге.
Ақбақай ауылдық округіне – 36 298 мың теңге;
Ақсүйек ауылдық округіне – 53 227 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне – 47 694 мың теңге.
3. 3. Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-2022 жылдары ауылдық округтерінің бюджеттерінен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн білім беру ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
Ескерту. 3–тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 28.08.2020 № 64-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2020 год в сумме 1 116 494 тысяч тенге, из них:
Мойынкумскому сельскому округу – 282 262 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 127 679 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 60 759 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 100 989 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 48 188 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 92 569 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 51 903 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 51 571 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 16 022 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 52 956 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 63 768 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 15 562 тысяч тенге;
Мирненскому сельскому округу – 15 047 тысяч тенге;
Акбакайскому сельскому округу – 36 298 тысяч тенге;
Аксуйекскому сельскому округу – 53 227 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 47 694 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020 – 2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам организации образования, финансируемые из бюджета сельских округов, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 28.08.2020 № 64-2 (вводится в действие с 01.01.2020).

4. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламалар қаралмаған.
7. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Не предусмотрен перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год.
5. В бюджете сельских округов на 2020 год предусмотреть суммы целевых текущих трансфертов.
6. Не предусмотрены бюджетные программы развития направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов.
7. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.