2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 67-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 4468 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 891 253 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 194 924 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 578 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 286 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 12 586 116 мың теңге;
2) шығындар – 16 941 852 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 202 451 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 226 588 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 137 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 253 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 253 050 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 269 507 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 137 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 7 680 мың теңге.
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 20.04.2020 № 71-8 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.06.2020 № 74-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі; 25.08.2020 № 77-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 22.10.2020 № 81-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 07.12.2020 № 83-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 382 723,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 63 615,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 26 465,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 26 417,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 25 165,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 25 635,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 24 404,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 28 121,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 26 018,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 22 312,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2020- 2022 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2019 года № 67-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2019 года № 4468.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 891 253 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 194 924 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 18 578 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 286 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 586 116 тысяч тенге;
2) затраты – 16 941 852 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 202 451 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 226 588 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 137 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 253 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 253 050 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 269 507 тысяч тенге;
погашение займов – 24 137 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 680 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 20.04.2020 № 71-8 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.06.2020 № 74-3 (вводится в действие с 01.01.2020; от 25.08.2020 № 77-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.10.2020 № 81-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.12.2020 № 83-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2020 год в размере 382 723,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 63 615,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу – 26 465,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 26 417,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 25 165,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 25 635,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 24 404,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу – 28 121,0 тысяч тенге;
С. Шакировскому сельскому округу – 26 018,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 22 312,0 тысяч тенге;

Көктал ауылдық округіне – 20 435,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 23 567,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 25 997,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 22 467,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 22 105,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2020-2022 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. 2020 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 50 888 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4–тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 20.04.2020 № 71-8 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 23.06.2020 № 74-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Кокталскому сельскому округу – 20 435,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 23 567,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 25 997,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 22 467,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 22 105,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 50 888 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 20.04.2020 № 71-8 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.06.2020 № 74-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2020 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.

6. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Талас аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Г. Картабаев
Талас аудандық мәслихат
хатшысы А. Тулебаев
Талас ауданы мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 67-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджеті

6. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Таласского районного маслихата Г. Картабаев
Секретарь маслихата
Таласского района А. Тулебаев
Приложение 1 к решению
маслихата Таласского района
от 20 декабря 2019 года № 67-2
Районный бюджет 2020 год

268 234
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
268 234
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 946 832
003
Жалпы білім беру
5 657 076
006
Балаларға қосымша білім беру
289 756
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
517 927
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
517 927
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 742 031
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 374
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
93 396
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
192 757
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18 329
023
Әдістемелік жұмыс
21 189
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
20 558
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
418 168
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
962 260
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 265 914
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
385 209
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
385 209
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 592
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
768 622
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
581 697
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 988
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 199
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 679
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 606
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 055
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

268 234
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
268 234
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 946 832
003
Общеобразовательное обучение
5 657 076
006
Дополнительное образование для детей
289 756
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
517 927
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
517 927
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 742 031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 374
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
93 396
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
192 757
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18 329
023
Методическая работа
21 189
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
20 558
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
418 168
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
962 260
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 265 914
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
385 209
005
Государственная адресная социальная помощь
385 209
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 592
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
768 622
002
Программа занятости
581 697
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 988
006
Оказание жилищной помощи
4 199
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 679
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 606
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 055
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

18 380
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
156 669
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
983 231
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
718 619
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 233
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
157 233
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 100
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 100
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
504 000
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
243 194
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16 723
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
46 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 010
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 243
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 977
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
69 934
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33 919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 286
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 902
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 834
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
309 219
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 100
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
14 100
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
900
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
900
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

18 380
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
156 669
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
983 231
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
718 619
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 233
005
Государственная адресная социальная помощь
157 233
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 100
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 100
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
504 000
002
Программа занятости
243 194
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16 723
006
Оказание жилищной помощи
46 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 010
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 243
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 977
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
69 934
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33 919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 286
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 902
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 834
021
Капитальные расходы государственного органа
550
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
309 219
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 100
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14 100
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
900
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
900
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)