Қарағанды облысының Қарағанды, Жезқазған және Теміртау қалаларының бірқатар құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2019 жылғы 5 ақпандағы № 07/03 бірлескен қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының 2019 жылғы 14 ақпандағы № 383 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 ақпанда № 5205 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы қорытындысы негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қаласының келесі көшелері:
3-я кочегарка көшесі – Ардақ көшесі;
Батарейная көшесі – Қайнар көшесі;
Болотная көшесі – Бірлік көшесі;
Коминтерна көшесі – Ынтымақ көшесі;
Мануфактурная көшесі – Аққайың көшесі;
Пионерская көшесі – Саялы көшесі;
Рабкоровская көшесі – Серпін көшесі;
Совхозная көшесі – Өркен көшесі;
Социалистическая көшесі – Арман көшесі;
Торпедная көшесі – Арай көшесі;
Насыпная көшесі – Жағалау көшесі;
Отвальная көшесі – Талды көшесі;
Паровозная көшесі – Береке көшесі;
Портовская көшесі – Саяхат көшесі;
Пикетная көшесі – Самал көшесі;
Пахотная көшесі – Тұмар көшесі деп қайта аталсын.
2. Жезқазған қаласының Металлургтер алаңы – Қаныш Сәтбаев алаңы деп қайта аталсын.
3. Теміртау қаласының келесі көшелері:
Қарағанды шоссесі көшесі – Қарағанды көшесі;
Нижняя көшесі – Жұмабек Тәшенов көшесі;
Степан Разин көшесі – Сарыарқа көшесі;
Пионерская көшесі – Евгений Брусиловский көшесі;
Советская көшесі – Ынтымақ көшесі деп қайта аталсын.
4. Теміртау қаласының келесі құрамдас бөліктеріне:
Республика даңғылының солтүстік-шығысына, Мичурин көшесінің оңтүстігіне қарай орналасқан атауы жоқ алаңға – Астана атауы;
Республика даңғылының солтүстік-шығысына, Мичурин көшесінің оңтүстігіне қарай орналасқан атауы жоқ скверге – Бірлік атауы берілсін.
5. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімінің орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына және Қарағанды облыстық мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
Сессия төрағасы, Қарағанды облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Өтешов

О наименовании и переименовании некоторых составных частей городов Караганда, Жезказган и Темиртау Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 5 февраля 2019 года № 07/03 и решение Карагандинского областного маслихата от 14 февраля 2019 года № 383. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 февраля 2019 года № 5205
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года, акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы города Караганды:
улицу 3-я кочегарка – в улицу Ардақ;
улицу Батарейная – в улицу Қайнар;
улицу Болотная – в улицу Бірлік;
улицу Коминтерна – в улицу Ынтымақ;
улицу Мануфактурная – в улицу Аққайың;
улицу Пионерская – в улицу Саялы;
улицу Рабкоровская – в улицу Серпін;
улицу Совхозная – в улицу Өркен;
улицу Социалистическая – в улицу Арман;
улицу Торпедная – в улицу Арай;
улицу Насыпная – в улицу Жағалау;
улицу Отвальная – в улицу Талды;
улицу Паровозная – в улицу Береке;
улицу Портовская – в улицу Саяхат;
улицу Пикетная – в улицу Самал;
улицу Пахотная – в улицу Тұмар.
2. Переименовать площадь Металлургов города Жезказган – в площадь Қаныш Сәтбаев.
3. Переименовать следующие улицы города Темиртау:
улицу Карагандинское шоссе – в улицу Қарағанды;
улицу Нижняя – в улицу Жұмабек Тәшенов;
улицу Степана Разина – в улицу Сарыарқа;
улицу Пионерская – в улицу Евгений Брусиловский;
улицу Советская – в улицу Ынтымақ.
4. Присвоить наименования следующим составным частям города Темиртау:
безымянной площади, расположенной северо-восточнее проспекта Республики, южнее улицы Мичурина, – наименование Астана;
безымянному скверу, расположенному северо-восточнее проспекта Республики, южнее улицы Мичурина, – наименование Бірлік.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области и постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по вопросам социально-культурного развития и социальной защите населения.
6. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Председатель сессии, секретарь
Карагандинского областного маслихата
С. Утешов