Орманда өрт қаупі жоғары болып тұрған кезеңдерде жеке тұлғалардың Қарағанды облысында мемлекеттiк орман қоры аумағында болуына тыйым салу туралы және орман пайдалану құқығын шектеу туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 20/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 5 сәуірде № 5281 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексіне (бұдан әрі - Кодекс), Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қазандағы № 18-02/942 "Ормандардағы өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 12351 болып тіркелген) сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Кодекстің 37 бабының 1 тармағының 2) және 4) тармақшаларында белгіленген орман пайдаланушылар құқықтарын қоспағанда, Қарағанды облысының мемлекеттік орман қорының аумағында орман өрт қаупі жоғары болып тұрған кезеңдерде жеке тұлғалардың болуына тыйым салынсын және орман пайдалану құқығы шектелсін.
2. "Қарағанды облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте Қарағанды облысы мемлекеттiк орман қоры аумағында ормандарды күзетудi, қорғауды ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін және орман пайдалануды реттесiн.
3. Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 08 қыркүйектегі № 51/04 "Өрт қаупі жоғары кезеңде жеке тұлғалардың Қарағанды облысының мемлекеттік орман қоры аумағында болуына тыйым салу және орманды пайдалану құқығын шектеу туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3447 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2015 жылғы 29 қазанда № 151-152 (21902-21903) "Индустриальная Караганда" газетінде, 2015 жылғы 29 қазанда № 175-176 (22 060) "Орталық Қазақстан" газетінде жарияланған).
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. "Орманда өрт қаупі жоғары болып тұрған кезеңдерде жеке тұлғалардың Қарағанды облысында мемлекеттiк орман қоры аумағында болуына тыйым салу туралы және орман пайдалану құқығын шектеу туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов

О запрещении пребывания физических лиц на территории государственного лесного фонда и об ограничении права лесопользования в Карагандинской области в период высокой пожарной опасности в лесу
Постановление акимата Карагандинской области от 2 апреля 2019 года № 20/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 апреля 2019 года № 5281
В соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (далее – Кодекс), законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", 6 апреля 2016 года "О правовых актах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2015 года № 18-02/942 "Об утверждении Правил пожарной безопасности в лесах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12351), акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В период высокой пожарной опасности в лесу запретить пребывание физических лиц и ограничить право лесопользования на территории государственного лесного фонда Карагандинской области, за исключением прав лесопользователей, предусмотренных подпунктами 2) и 4) пункта 1 статьи 37 Кодекса.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области" в установленном законодательством порядке организовать и обеспечить охрану, защиту лесов и регулировать лесопользование на территории государственного лесного фонда Карагандинской области.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Каргандинской области от 08 сентября 2015 года № 51/04 "О запрещении пребывания физических лиц и об ограничении права лесопользования на территории государственного лесного фонда Карагандинской области в период высокой пожарной опасности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3447, опубликовано 22 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", 29 октября 2015 года № 151-152 (21902-21903) в газете "Индустриальная Караганда", 29 октября 2015 года № 175-176 (22 060) в газете "Орталық Қазақстан").
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Постановление акимата Карагандинской области "О запрещении пребывания физических лиц на территории государственного лесного фонда и об ограничении права лесопользования в Карагандинской области в период высокой пожарной опасности в лесу" вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов