Саран қаласы азаматтарының жекелеген санаттарын жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 53/03 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 20 желтоқсанда № 5597 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2021 жылғы 15 наурыздағы № 19/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 15.03.2021 № 19/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства отдельных категорий граждан города Сарани
Постановление акимата города Сарани Карагандинской области от 19 декабря 2019 года № 53/03. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 декабря 2019 года № 5597. Утратило силу постановлением акимата города Сарани Карагандинской области от 15 марта 2021 года № 19/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Сарани Карагандинской области от 15.03.2021 № 19/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық - атқару кодексінің 18-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9-бабының 6), 7), 8) тармақшаларына, "Ата - анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата - анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 бұйрығына (нормативтік құкықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13898 болып тіркелген), "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 бұйрығына (нормативтік құкықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14010 болып тіркелген) сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31, 37-баптарын басшылыққа ала отырып, Саран қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года, подпунктами 6), 7), 8) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13898), приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010), руководствуясь статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Сарани ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан, Саран қаласының кәсіпорындарында, ұйымдарында және мекемелерінде:
1) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде;
2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, сондай - ақ пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін үшін осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес ұйым қызметкерлерінің тізімдік санының бір пайызы мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест на предприятиях, в организациях и учреждениях города Сарани независимо от организационно - правовой формы и формы собственности:
1) для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, а также для лиц, освобожденных из мест лишения свободы в размере одного процента от списочной численности работников организации, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

2. "Саран қаласы азаматтарының жекелеген санаттарын жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Саран қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 12 ақпандағы № 06/01 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5187 болып тіркелген, "Саран газеті" қалалық газетінде 2019 жылғы 20 ақпанда № 15 (1098), Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 20 ақпанда электрондық түрде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу постановление акимата города Сарани от 12 февраля 2019 года № 06/01 "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства отдельных категорий граждан города Сарани" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5187, опубликовано в городской газете "Саран газеті" от 20 февраля 2019 года № 15 (1098), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 20 февраля 2019 года).

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Саран қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саран қаласының әкімі Е. Темирханов
Саран қаласы әкімдігінің
201__ жылғы _________
№ _________ қаулысына
1–қосымша
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленетін ұйымдардың тізбесі
Ұйым атауы
Қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (қызметкерлердің орташа тізімдік санынан %)
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының саны (адам)
1.
"Sunpaper" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Сарани.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Сарани Е. Темирханов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Сарани
от _______ 201_ года № __
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства инвалидов
Наименование организации
Списочная численность работников, (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для трудоустройства инвалидов (человек)
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Sunpaper"