Қызылорда қаласында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудiң түрлерi мен тәртiбiн, сондай-ақ ақшалай сыйақының мөлшерiн айқындау туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 19 шілдедегі № 13832 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 шілдеде № 6852 болып тіркелді
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 3-бабы, 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Қызылорда қаласының әкiмдiгiҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қызылорда қаласында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудiң түрлерi мен тәртiбi, сондай-ақ ақшалай сыйақының мөлшерi айқындалсын.
2. "Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудiң түрлерi мен тәртiбiн, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерiн айқындау туралы" Қызылорда қаласы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 23 қаңтардағы №10232 қаулысының (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде №6164 тiркелген, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде 2018 жылғы 16 ақпанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қызылорда облысының Полиция департаменті Қызылорда қаласының Полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) осы қаулыны іске асыру мақсатында тиісті іс-шараларды өткізуін қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшiлiк ететiн Қызылорда қаласы әкiмiнiң орынбасарына жүктелсiн.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімінің міндетін атқарушы Б. Нуридинов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгiнің
Қызылорда облысының
Полиция департаментi
Қызылорда қаласының
полиция басқармасы"
мемлекеттiк мекемесiмен
Қызылорда қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 19 шілдедегі №13832 қаулысына қосымша
Қызылорда қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Көтермелеудің түрлері
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері:
1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйақы беру.
2. Көтермелеудің тәртібі
2. Қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге жәрдемдескен қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн Қызылорда қаласы әкімдігімен құрылатын қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі қалалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қарайды.

Об определении видов и порядка поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Кызылорда
Постановление акимата города Кызылорда Кызылординской области от 19 июля 2019 года № 13832. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 19 июля 2019 года № 6852
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" акимат города Кызылорды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Кызылорде, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Кызылорды от 23 января 2018 года №10232 "Об определении видов и порядка поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6164, опубликовано от 16 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Государственному учреждению "Управление полиции города Кызылорда Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить проведение соответствующих мероприятий в целях реализации настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Кызылорды.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города
Б. Нуридинов
"СОГЛАСОВАНО"
Государственным учреждением
"Управление полиции города
Кызылорда Департамента
полиции Кызылординской
области Министерства
внутренних дел Республики
Казахстан"
Приложение к постановлению акимата города Кызылорды от 19 июля 2019 года №13832
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Кызылорда
1. Виды поощрения
1. Виды поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка:
1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии.
2. Порядок поощрения
2. Вопросы поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений, рассматриваются городской комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее – Комиссия) создаваемой акиматом города Кызылорда.

3. Қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге, қоғамдық тәртiптi қорғауға, қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге белсендi қатысатын азаматтарды көтермелеу жөнiндегi ұсыныстарды Комиссияға қарауға "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Қызылорда қаласының полиция басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – Полиция басқармасы) енгiзедi.
4. Комиссияның құрамына қалалық жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарының, Полиция басқармасының өкiлдерi енгiзiледi.
5. Комиссия қабылдаған шешiм –көтермелеу үшiн, ал комиссия қабылдаған шешiмге сәйкес "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірлігі Қызылорда облысының полиция департаментi бастығының бұйрығы - көтермелеуге ақы төлеу үшiн негiз болып табылады.
6. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысқан азаматтарға көтермелеу шараларын Полиция басқармасы салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
3. Ақшалай сыйақының мөлшері
7. Ақшалай сыйақының мөлшерiн комиссия қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге көтермеленетiн адамның қосқан үлесiн және ол немесе оның қатысуымен жолы кесiлген құқыққа қарсы әрекеттiң нәтижесiнде келтiрiлуi мүмкiн залалдың көлемiн ескере отырып белгiлейдi және ол, әдетте, 10 есе айлық есептiк көрсеткiштен аспайды.
8. Ақшалай сыйақыны төлеудi көтермелеуге ұсыныс енгiзген Полиция басқармасы облыстық бюджет қаражаты есебiнен жүргiзедi.

3. Предложения по поощрению граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, обеспечении общественной безопасности, предупреждении и пресечении преступлений, на рассмотрение комиссии вносятся государственным учреждением "Управление полиции города Кызылорда Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – Управление полиции).
4. В состав комиссии включаются представители городских местных представительных и исполнительных органов, Управление полиции.
5. Основанием для поощрения является решение, принятое комиссией, а для выплаты поощрения – приказ начальника Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно решению, принятому комиссией.
6. Меры поощрения гражданам, участвующих в охране общественного порядка осуществляется Управлением полиции в торжественной обстановке.
3. Размер денежного вознаграждения
7. Размер денежного вознаграждения устанавливается комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка и объема ущерба, который мог бы быть нанесен в результате противоправного действия, которое было пресечено им или с его участием, и не превышает, как правило, 10-кратного месячного расчетного показателя.
8. Выплата денежного вознаграждения производится за счет средств областного бюджета Управлением полиции, внесшим представление к поощрению.