Маңғыстау облысы бойынша мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 30 мамырдағы № 27/327 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 маусымда № 3923 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы кодексінің (Салық кодексі)" 587-бабының 1-тармағына сәйкес Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша мемлекеттік орман қорынын учаскелерінде жанама орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері белгіленсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарда пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері белгіленсін.
3. Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Маңғыстау облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 31.03.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Р.К. Сәкеевке жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш. Құлшықов
Маңғыстау облыстық мәслихаты
хатшысының өкілеттігін
уақытша жүзеге асырушы А. Қуанов
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2019 жылғы 30 мамырдағы
№ 27/327 шешіміне
1-қосымша
Маңғыстау облысы бойынша мемлекеттiк орман қорының учаскелерiнде жанама орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері

О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 30 мая 2019 года № 27/327. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 июня 2019 года № 3923.
В соответствии с пунктом 1 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда по Мангистауской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Установить ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда по Мангистауской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, размещение на интернет-ресурсе Мангистауского областного маслихата.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 31.03.2021 № 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауской области Сакеева Р.К.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ш. Кульшиков
Временно осуществляющий
полномочия секретаря Мангистауского
областного маслихата А. Куванов
Приложение 1
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2019 года № 27/327
Ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда по Мангистауской области

Ескерту. 1-қосымшаға орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 31.03.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жанама орман пайдалану түрлері Өлшем бірлігі Төлемақы мөлшерлемелері (теңге)
Шабындық жерлер, соның ішінде шабындық жерлердің сапалық жай-күйінің топтары бойынша:
1.
жақсы
гектар

Сноска. В приложение 1 внесено изменение на русском языке, текст на казахском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 31.03.2021 № 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды побочных лесных пользований Единица измерения Ставки платы (тенге)
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных угодий:
1.
хорошее
гектар

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 24.08.2022 № 13/159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Пайдалану түрі, соның ішінде мерзімі бойынша Өлшем бірлігі Төлемақы мөлшерлемелері
Ұзақ мерзімді орман пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, туристік және тарихи-мәдени, спорттық мақсаттарында пайдалану
гектар
552,01 (теңге)
2.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу және сауықтыру мақсаттарында пайдалану
гектар
136,32 (теңге)
3.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары үшін пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы кодексінің (Салық кодексі)" 508-бабының 2-тармағына сәйкес
Қысқа мерзімді орман пайдалану (1 жылдан 10 жылға дейін)
4.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, тарихи-мәдени, сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттарында пайдалану
әрбір күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіш (АЕК)

Сноска. В приложение 2 внесено изменение, решением Мангистауского областного маслихата от 24.08.2022 № 13/159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды пользования, в том числе по срокам Единица измерения Ставка платы
Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
1.
Пользование участками государственного лесного фонда в рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях
гектар
552,01 (тенге)
2.
Пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских и оздоровительных целях
гектар
136,32 (тенге)
3.
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
в соответствии с пунктом 2 статьи 508 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
Краткосрочное лесопользование (от 1 года до 10 лет)
4.
Пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, историко-культурных, оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях
за каждый день
0,1 месячный расчетный показатель (МРП)