Ақтауқалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы №21/237 "2019-2021 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 13 мамырдағы № 26/277 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 22 мамырда № 3892 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 26 сәуірдегі №26/315 "Маңғыстау облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 12 желтоқсандағы №22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3885 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1."2019-2021 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы №21/237 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3773 болып тіркелген, 2019 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 515 998,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 21 232 075,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 110 067,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 863 588,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 16 310 266,5 мың теңге;
2) шығындар – 38 078 284,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 003 121,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 003 787,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 665,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 565 407,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 565 407,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 4 003 787,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 448 096 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 716,4 мың теңге.";
3 тармақта:
бірінші, екінші, алтыншы, жетінші, тоғызыншы, оныншы абзацтар алынып тасталсын;
он бірінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Актауского городского маслихата от 29 декабря 2018 года №21/237 "О бюджете города Актау на 2019-2021 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 13 мая 2019 года № 26/277. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 22 мая 2019 года № 3892
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 26 апреля 2019 года №26/315 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года №22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3885) Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 29 декабря 2018 года №21/237 "О бюджете города Актау на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3773, опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 515 998,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21 232 075,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 110 067,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 863 588,3 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 16 310 266,5 тысяч тенге;
2) затраты – 38 078 284,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 003 121,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 003 787,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 665,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 565 407,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 565 407,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 003 787,5 тысяч тенге;
погашение займов – 2 448 096 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 716,4 тысяч тенге.";
в пункте 3:
абзацы первый, второй, шестой, седьмой, девятый, десятый исключить;
абзац одиннадцатый изложить в новой редакции следующего содержания:

"1 771 061 мың теңге − азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";
он үшінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"22 000 мың теңге − аз қамтылған көпбалалы отбасыларға біржолғы ақшалай төлемдерге;";
келесідей мазмұндағы он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"1 465 404 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
1 342 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
1 695 911 мың теңге – аз қамтылған көпбалалы отбасылары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
2 900 000 мың теңге – Жаңаөзен қаласынан тұрғындарды көшіру үшін Ақтау қаласында тұрғын үйлерді сатып алуға.";
4 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен 2019 жылға – 7 716 758 мың теңге, 2020 жылға – 9 873 892 мың теңге және 2021 жылға – 5 947 925 мың теңге бюджеттік нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

"1 771 061 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;";
абзац тринадцатый изложить в новой редакции следующего содержания:
"22 000 тысяч тенге – на единовременную денежную выплату многодетным малообеспеченным семьям;";
дополнить абзацами четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым следующего содержания:
1 465 404 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
1 342 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
1 695 911 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
2 900 000 тысяч тенге - на приобретение жилья в городе Актау для переселения жителей из города Жанаозен.";
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Учесть, что в городском бюджете предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов бюджетные целевые трансферты из республиканского бюджета на 2019 год – 7 716 758 тысяч тенге, на 2020 год – 9 873 892 тысяч тенге и на 2021 год – 5 947 925 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б.Шапқан).
4. Осы шешім Маңғыстау облысының  әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Могилин
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 13 мамырдағы
№26/277 шешіміне 1 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№21/237 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. КІРІСТЕР

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии А. Могилин
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 13 мая 2019 года №26/277
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 29 декабря 2018 года №21/237
Бюджет города Актау на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1 . ДОХОДЫ

15 089 007,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 255,0
003
Жалпы білім беру
9 186 605,0
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
533 297,0
006
Балаларға қосымша білім беру
499 235,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
35 898,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 354 634,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
335,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
55 577,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 987,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 246 058,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
103 126,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 288 719,1
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 288 719,1
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
431 880,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
431 880,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 404 817,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 403 655,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 482,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
356 858,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
443 289,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
131 325,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
858 652,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 272,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 657,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
190 781,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

15 089 007,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
72 255,0
003
Общеобразовательное обучение
9 186 605,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
533 297,0
006
Дополнительное образование для детей
499 235,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
35 898,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 354 634,0
012
Капитальные расходы государственного органа
335,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
55 577,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 987,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 246 058,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
103 126,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 288 719,1
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 288 719,1
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
431 880,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
431 880,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 404 817,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 403 655,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
110 482,0
002
Программа занятости
356 858,0
005
Государственная адресная социальная помощь
443 289,0
006
Оказание жилищной помощи
131 325,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
858 652,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 272,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 657,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
190 781,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида