Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/70 "Ақтау қаласының жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестерін құру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 12 шілдедегі № 27/285 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 тамызда № 3969 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 20 тамыздағы № 5/47 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 20.08.2021 № 5/47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-5 тармағына және 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес, сонымен қатар Маңғыстау облысының әділет департаментінің 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 10-15-142 ұсынысының негізінде Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/70 "Ақтау қаласының жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестерін құру туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3260 болып тіркелген, 2017 жылғы 31 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
реттік нөмірі 1 жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
РР/с №
Ақтау қаласының жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңесінің №
Ақтау қаласының жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестерінің шекаралары (сайлау округтері)
1
2
3
1
№ 1
№ 1 сайлау округі:
1 шағын ауданының №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22 в, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 үйлері; 1 в шағын ауданының №№ 2, 3, 4, 5, 6/1, 6/2, 7, 8, 9, 10, 11, 22, 22 а, 22 б, 22 в жеке тұрғын үйлері, №1 өнеркәсіптік аймағының №№ 1, 2, 3 үйлері, "Поле Чудес" қоғамдық бірлестігі; 2 шағын ауданының №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 а, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34. 35, 36, 37, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47 а, 47 б, 47 в, 58, 59, 60, 61, 64, 69, 70, 71, 72, 73, 74 үйлері; "Hazar turizm (Хазар туризм)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Ақтау" қонақ үйі; Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "25744 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
№ 2 сайлау округі:
3 шағын ауданының №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 20 а, 20 б, 21, 22, 24, 25, 25 а, 28, 29, 30, 31, 32, 32 а, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 48, 49, 50, 57, 58, 59, 61, 63, 71, 72, 83, 84, 85, 87, 110, 111, 112, 113, 114, 120, 122, 126, 138, 139, 140, 141, 145, 146, 146 а, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 154 а, 155, 156, 156 а, 157, 158, 159, 163, 164, 165, 166 үйлері; 3 а шағын ауданының №№ 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15/1, 15/2, 15 в, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 үйлері және "Бостан-Актау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Зеленая" қонақ үйі; 3 б шағынауданының №№ 1, 2, 3, 4, 5, 5 а, 7, 8, 9, 10, 15, 16 үйлері; "Silk wаy Aktau" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Silk wаy" қонақ үйі; "Компания "Мангистау Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Жерұйық" қонақ үйі; 6 шағын ауданының №№ 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 30, 31, 32, 33, 35, 36 үйлері.
№ 3 сайлау округі:

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата от 9 декабря 2016 года № 6/70 "О создании территориальных советов местного самоуправления города Актау"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 июля 2019 года № 27/285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 9 августа 2019 года № 3969. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 августа 2021 года № 5/47
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20.08.2021 № 5/47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", а также на основании представления департамента юстиции Мангистауской области от 22 января 2019 года № 10-15-142 Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 9 декабря 2016 года № 6/70 "О создании территориальных советов местного самоуправления города Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3260, опубликовано 31 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в приложении к указанному решению:
строку, порядковый номер 1 изложить в новой редакции:
"
№№
п/п
№ территориального совета местного самоуправления города Актау
Границы территориальных советов местного самоуправления города Актау (избирательные округа)
1
2
3
1
1
№ 1
Избирательный округ № 1:
дома №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22 в, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 микрорайона 1; частные жилые дома № № 2, 3, 4, 5, 6/1, 6/2, 7, 8, 9, 10, 11, 22, 22 а, 22 б, 22 в микрорайона 1 в; дома №№ 1, 2, 3 промышленной зоны № 1; общественное объединение "Поле Чудес"; дома №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 а, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47 а, 47 б, 47 в, 58, 59, 60, 61, 64, 69, 70, 71, 72, 73, 74 микрорайона 2; гостиница "Актау" товарищества с ограниченной ответственностью "Hazar turizm (Хазар туризм)"; республиканское государственное учреждение "Войсковая часть 25744" Министерства обороны Республики Казахстан.
Избирательный округ № 2:
дома №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 20 а, 20 б, 21, 22, 24, 25, 25 а, 28, 29, 30, 31, 32, 32 а, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 48, 49, 50, 57, 58, 59, 61, 63, 71, 72, 83, 84, 85, 87, 110, 111, 112, 113, 114, 120, 122, 126, 138, 139, 140, 141, 145, 146, 146 а, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 154 а, 155, 156, 156 а, 157, 158, 159, 163, 164, 165, 166 микрорайона 3; дома №№ 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15/1, 15/2, 15 в, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 микрорайона 3 а и гостиница "Зеленая" товарищества с ограниченной ответственностью "Бостан-Актау"; дома №№ 1, 2, 3, 4, 5, 5 а, 7, 8, 9, 10, 15, 16 микрорайона 3 б; гостиница "Silk wаy" товарищества с ограниченной ответственностью "Silk wаy Aktau"; гостиница "Жеруйык" товарищества с ограниченной ответственностью "Компания "Мангистау Сервис"; дома №№ 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 30, 31, 32, 33, 35, 36 микрорайона 6.
Избирательный округ № 3:

4 шағын ауданының №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 37, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 47, 49, 50, 51, 52, 53, 55, 56, 57, 58, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 үйлері, "Caspian Riviera" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Каспиан Ривьера" мейманханасы; 4 а шағын ауданының жеке тұрғын үй массивінің барлық үйлері; Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "29011 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "2018 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
№ 4 сайлау округі:
5 шағын ауданының №№ 1, 1 а, 1 в, 1 г, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 35, 36, 39, 40, 41, 42 үйлері; 26 шағын ауданының №№ 20, 21, 23, 24, 29, 31, 32, 35, 36 үйлері; 27 шағын ауданының №№ 16, 25, 64, 65, 66, 67, 79, 80 үйлері.
№ 5 сайлау округі:
6 шағын ауданының №№ 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 37, 38, 39, 40 үйлері; 22 шағын ауданының №№ 16, 29, 30, 31 үйлері; 23 шағын ауданының № 101 үйі; 7 шағын ауданының №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 үйлері; Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "2201 "Б" әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
№ 6 сайлау округі:
1 а шағын ауданында орналасқан стационарлық емдеу-профилактикалық ұйымдары: Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№1 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық тері-венерологиялық диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, "Реабилитационный центр "Шипагер" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№2 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақтау қалалық перинаталдық орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Ақтау қаласындағы "Шағала Менеджмент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі филиалының "Шағала" қонақ үйі мен "Жулдыз-Актау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Рахат" қонақ үйі; 8 шағын ауданының №№ 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 үйлері; 22 шағын ауданының №№ 1, 2, 3, 4, 5, 5 а, 5 б, 6, 6 а, 6 б, 7, 7 б, 8, 10, 10 б, 9, 15, 17 үйлері, сондай-ақ №№ 4 к, 32, 33, 34 жеке тұрғын үйлері.
№ 7 сайлау округі:

дома №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 37, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 47, 49, 50, 51, 52, 53, 55, 56, 57, 58, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 микрорайона 4; отель "Каспиан Ривьера" товарищества с ограниченной ответственностью "Caspian Riviera"; все дома жилого массива микрорайона 4 а; республиканское государственное учреждение "Войсковая часть 29011" Министерства обороны Республики Казахстан и республиканское государственное учреждение "Войсковая часть 2018" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
Избирательный округ № 4:
дома №№ 1, 1 а, 1 в, 1 г, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14,18, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 35, 36, 39, 40, 41, 42 микрорайона 5; дома №№ 20, 21, 23, 24, 29, 31, 32, 35, 36, микрорайона 26; дома №№ 16, 25, 64, 65, 66, 67, 79, 80 микрорайона 27.
Избирательный округ № 5:
дома №№ 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 37, 38, 39, 40 микрорайона 6; дома №№ 16, 29, 30, 31 микрорайона 22; дом № 101 микрорайона 23; дома №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 микрорайона 7; республиканское государственное учреждение "Войсковая часть 2201 "Б" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
Избирательный округ № 6:
Стационарные лечебно–профилактические организации, расположенные в микрорайоне 1 а: государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной противотуберкулезный диспансер" Управления здравоохранения Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Управления здравоохранения Мангистауской области, государственное коммунальное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №1" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауский областной кожно-венерологический диспансер" Управления здравоохранения Мангистауской области, товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационный центр "Шипагер", государственное коммунальное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №2" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актауский городской перинатальный центр" Управления здравоохранения Мангистауской области, гостиница "Шагала" филиала товарищества с ограниченной ответственностью "Шагала Менеджмент" в городе Актау и гостиница "Рахат" товарищества с ограниченной ответственностью "Жулдыз-Актау"; дома №№ 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 микрорайона 8; дома №№ 1, 2, 3, 4, 5, 5 а, 5 б, 6, 6 а, 6 б, 7, 7 б, 8, 10, 10 б, 9, 15, 17, а также частные жилые дома №№ 4 к, 32, 33, 34 микрорайона 22.
Избирательный округ № 7:

9 шағын ауданының №№ 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 28, 29, 30 үйлері, сондай-ақ "CP Hotels Aktau "Компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Ренессанс" мейманханасы; 10 шағын ауданының №№ 1, 2, 10, 11 үйлері; 11 шағын ауданының №№ 18, 18 а, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 үйлері; "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының Полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі (уақытша ұстау изоляторы); стационарлық емдеу профилактикалық ұйымдары: Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Маңғыстау облысы әкімдігінің Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Облыстық перинаталдық орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық онкологиялық диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
№ 16 сайлау округі:
28 шағын ауданының №№ 14, 15, 16, 20, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 48 үйлері; 29 шағын ауданының №№ 3, 4, 5, 6, 200, 201, 202, 203 үйлері; "Шығыс-1", "Шығыс-2", "Шығыс-3", "Толқын-1", "Толқын-2" тұрғын үй массивтерінің барлық үйлері; "Мерос" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Нұр Плаза" мейманханасы; 30 шағын ауданының барлық жеке тұрғын үйлері; Өмірзақ ауылының №№ 1, 2, 5, 6, 7, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 үйлері; Монтаждық басқарма-3-тің №№ 1, 2, 3, 4, 11, 18, 19, 20, 21, 46, 47, 48 үйлері; "Рауан", "Приморский" және "Приозерный", "Приозерный-1", "Приозерный-2" тұрғын үй массивтерінің барлық үйлері және 21 шағын ауданының № 37, 37/1, 37/2, 37/3 үйлері.
".
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелер және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ы. Көшербай) жүктелсін.

дома №№ 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 28, 29, 30 микрорайона 9, а также отель "Ренессанс" товарищества с ограниченной ответственностью "Компания" CP Hotels Aktau"; дома №№ 1, 2, 10, 11 микрорайона 10; дома №№ 18, 18 а, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 микрорайона 11; государственное учреждение "Департамент полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (изолятор временного содержания); стационарные лечебно-профилактические организации: государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Управления здравоохранения Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной перинатальный центр" Управления здравоохранения Мангистауской области акимата Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областная детская больница" Управления здравоохранения Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной онкологический диспансер" Управления здравоохранения Мангистауской области, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Управления здравоохранения Мангистауской области.
Избирательный округ № 16:
дома №№ 14, 15, 16, 20, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 48 микрорайона 28; дома №№ 3, 4, 5, 6, 200, 201, 202, 203 микрорайона 29; все дома жилых массивов "Шыгыс-1", "Шыгыс-2", "Шыгыс-3", "Толкын-1", "Толкын-2"; отель "Нур Плаза" товарищества с ограниченной ответственностью "Мерос"; все частные жилые дома микрорайона 30; дома №№ 1, 2, 5, 6, 7, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 села Умирзак; дома №№ 1, 2, 3, 4, 11, 18, 19, 20, 21, 46, 47, 48 Монтажного управления-3; все дома жилых массивов "Рауан", "Приморский" и "Приозерный", "Приозерный-1", "Приозерный-2" и дома №№ 37, 37/1, 37/2, 37/3 микрорайона 21.
".
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д. Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Ы. Кошербай).

4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш.Гусейнов
Қалалық мәслихат хатшысы С.Зәкенов

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ш.Гусейнов
Секретарь городского маслихата С.Закенов