Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 21/237 "2019-2021 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 29/310 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 желтоқсанда № 4066 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 32/379 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4054 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 21/237 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3773 болып тіркелген, 2019 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 600 131,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 23 209 962,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 112 069,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 148 438,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 16 129 661,5 мың теңге;
2) шығындар – 38 162 800 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 362 739,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 363 787,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 048 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 74 592,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 74 592,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 2 363 787,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 448 096 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 716,4 мың теңге.";
2 тармақта:
үшінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата от 29 декабря 2018 года № 21/237 "О бюджете города Актау на 2019-2021 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 декабря 2019 года № 29/310. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 декабря 2019 года № 4066
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2019 года № 32/379 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4054) Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 29 декабря 2018 года № 21/237 "О бюджете города Актау на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3773, опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 600 131,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 23 209 962,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 112 069,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 148 438,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 16 129 661,5 тысяч тенге;
2) затраты – 38 162 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 362 739,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 363 787,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 74 592,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 74 592,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 363 787,5 тысяч тенге;
погашение займов – 2 448 096 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 716,4 тысяч тенге.";
в пункте 2:
абзац третий изложить в новой редакции следующего содержания:

"төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 81,2 пайыз.";
3 тармақта:
бірінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1 112 530 мың теңге − мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;";
алтыншы абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"315 133 мың теңге − нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың Бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға;";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 81,2 процентов.";
в пункте 3:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
"1 112 530 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;";
абзац шестой изложить в новой редакции следующего содержания:
"315 133 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.

2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).

2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).

4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының өкілеттігін жүзеге асырушы, Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 29/310 шешіміне 1 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 21/237 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. КІРІСТЕР

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Осуществляющий полномочия председателя сессии, секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 12 декабря 2019 года №29/310
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 29 декабря 2018 года №21/237
Бюджет города Актау на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1 . ДОХОДЫ

44 724,9
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 470,4
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 856,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
126 706,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
58 520,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 520,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
68 186,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 218,1
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24 964,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 004,6
12
Көлік және коммуникация
1 683 265,5
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 683 265,5
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 339,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
181 560,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
743 451,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
717 602,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
312,0
13
Басқалар
40 588,3
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
12 868,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 944,3
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 751,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 173,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2 230,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 230,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
10 201,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 201,0

44 724,9
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 470,4
007
Капитальные расходы государственного органа
1 856,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
126 706,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
58 520,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
58 520,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
68 186,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
42 218,1
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
24 964,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 004,6
12
Транспорт и коммуникации
1 683 265,5
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 683 265,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
40 339,9
003
Капитальные расходы государственного органа
181 560,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
743 451,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
717 602,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
312,0
13
Прочие
40 588,3
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12 868,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 944,3
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
7 751,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2 173,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2 230,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 230,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
10 201,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
10 201,0