2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 44/354 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 4100 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңдарына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4068 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 604 548,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 020 823,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 380,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 34 658,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 9 520 687,4 мың теңге;
2) шығындар – 14 510 116,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 82 716,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 139 178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 462,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -988 283,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 988 283,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 964 389,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 56 462,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 80 356,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 56/451 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық бюджеттен 2020 жылға арналған аудандық бюджетке 5 389 855,0 мың теңге субвенция бөлінгені қаперге алынсын.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ және ауылдардың бюджеттеріне 1 076 206,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Бейнеу ауылы – 681 045,2 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 132 982,5 мың теңге;
Ақжігіт ауылы – 72 557,9 мың теңге;
Есет ауылы – 24 743,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 23 520,0 мың теңге;
Сарға ауылы – 50 136,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 31 декабря 2019 года № 44/354. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 10 января 2020 года № 4100.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4068), Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 604 548,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 020 823,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 28 380,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 34 658,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 520 687,4 тысяч тенге;
2) затраты – 14 510 116,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82 716,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 139 178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 462,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -988 283,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 988 283,7 тысячи тенге:
поступление займов - 964 389,0 тысяч тенге;
погашение займов - 56 462,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 80 356,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 02.12.2020 № 56/451 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Принять к сведению, что из областного бюджета на 2020 год в районный бюджет выделена субвенция в сумме 5 389 855,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 1 076 206,6 тысяч тенге, в том числе:
села Бейнеу – 681 045,2 тысяч тенге;
села Боранкул – 132 982,5 тысячи тенге;
села Акжигит – 72 557,9 тысяч тенге;
села Есет – 24 743,0 тысячи тенге;
сельский округ Сам – 23 520,0 тысяч тенге;
села Сарга – 50 136,0 тысяч тенге;

Сыңғырлау ауылы – 20 649,0 мың теңге;
Тәжен ауылы – 25 259,0 мың теңге;
Төлеп ауылы – 27 063,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 18 251,0 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 56/451 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне келесідей көлемдерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4 төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 100 пайыз.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 19.03.2020 № 46/383 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.05.2020 № 48/395 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудан әкімдігінің резерві 2000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Республикалық бюджеттен нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы бойынша 1 298 581,0 мың теңге бөлінгені қаперге алынсын.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 56/451 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Республикалық және облыстық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы даму трансферттерінің және бюджеттік кредиттердің бөлінгені қаперге алынсын:
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 438 057,0 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 546 839,0 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 131 984,0 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 8 794,0 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 38 000,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 399 536,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 46 230,0 мың теңге;

села Сынгырлау – 20 649,0 тысяч тенге;
села Тажен – 25 259,0 тысяч тенге;
села Толеп – 27 063,0 тысячи тенге;
села Турыш – 18 251,0 тысяча тенге;
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 02.12.2020 № 56/451 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть, что нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2020 год в следующих объемах:
1) корпоративный подоходный налог – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 100 процентов.
Сноска. Пункт 4 с изменениями внесенными решениями Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 19.03.2020 № 46/383 (вводится в действие с 01.01.2020); от 05.05.2020 № 48/395 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить резерв акимата района в сумме 2000,0 тысяч тенге.
6. Принять к сведению, выделение из республиканского бюджета по Государственной программе развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" 1 298 581,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 02.12.2020 № 56/451 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Принять к сведению, что из республиканского и областного бюджета были выделены следующие текущие целевые трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 1 438 057,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 546 839,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 131 984,0 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 8 794,0 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 38 000,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 399 536,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 46 230,0 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 139 178,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 429 426,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 181 500,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 23 859,0 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту – 10 298,0 мың теңге;
ішкі қарыздардың қаражаты есебінен облыстық бюджеттен - 825 211,0 мың теңге;
ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша облыстық бюджеттен – 603 520,0 мың теңге;
даму бюджеттік бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттен – 105 228,0 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 56/451 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 7 қосымшаға сәйкес 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі белгіленсін.

на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 139 178,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 429 426,0 тысяч тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 181 500,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 23 859,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 10 298,0 тысяч тенге;
из областного бюджета за счет средств внутренних займов - 825 211,0 тысяч тенге;
из областного бюджета по текущей бюджетной программе – 603 520,0 тысяч тенге;
из областного бюджета по бюджетной программе развития – 105 228,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 02.12.2020 № 56/451 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2020-2022 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6.
9. Установить перечень бюджетных программ на 2020 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета, согласно приложению 7.

10. Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 28.09.2020 № 54/428 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ж.Оспанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешімнің орындалысын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.Әзірхановқа жүктелсін.

10. Исключен решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 28.09.2020 № 54/428 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (руководитель аппарата Ж.Оспанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Б.Азирханова.

13. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш.Азанов
Бейнеу аудандық мәслихатының хатшысы А.Ұлұқбанов
Бейнеу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 44/354 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 56/451 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ш.Азанов
Секретарь районного маслихата А.Улукбанов
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 31 декабря 2019 года
№ 44/354
Бюджет района на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 02.12.2020 № 56/451 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

2. Шығындар
14 510 116,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 151 007,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
29 719,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29 719,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
239 445,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
239 445,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 352,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 352,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
11 714,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 714,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 111,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 744,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 367,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
679 814,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттынқалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 173,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттері
528 413,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
105 228,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
23 300,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 300,7
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
34 769,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 769,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
65 782,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 782,0
02
Қорғаныс
58 700,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 700,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар

2. Затраты
14 510 116,2
01
Государственные услуги общего характера
1 151 007,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
29 719,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
29 719,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
239 445,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
239 445,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 352,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 352,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
11 714,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
11 714,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 111,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 744,0
013
Капитальные расходы государственного органа
30 367,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
679 814,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46 173,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
528 413,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
105 228,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
23 300,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
23 300,7
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
34 769,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
34 769,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
65 782,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
65 782,0
02
Оборона
58 700,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 700,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности

10 881,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
47 819,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 639,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 639,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 639,0
04
Білім беру
9 886 406,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 871 131,6
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
291 878,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
53 251,0
003
Жалпы білім беру
8 378 038,6
006
Балаларға қосымша білім беру
147 964,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
117 652,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
117 652,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
228 379,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 319,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
162 545,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс- шараларды өткiзу
17 184,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14 331,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
669 244,2
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
669 244,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 099 333,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 090 633,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
198 497,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 272,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
431 329,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
269 854,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
59 572,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
17 364,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

10 881,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
47 819,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 639,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 639,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 639,0
04
Образование
9 886 406,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 871 131,6
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
291 878,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
53 251,0
003
Общеобразовательное обучение
8 378 038,6
006
Дополнительное образование для детей
147 964,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
117 652,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
117 652,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
228 379,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
34 319,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
162 545,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
17 184,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 331,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
669 244,2
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
669 244,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 099 333,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 090 633,0
004
Программа занятости
198 497,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 272,0
010
Государственная адресная социальная помощь
431 329,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
269 854,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59 572,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17 364,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

281 337,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
281 337,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 464,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 251,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
139 213,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
478 824,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
245 364,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
245 364,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 593,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 339,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 254,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
104 327,0
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың
әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 950,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
61 027,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 350,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
118 540,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 025,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
94 515,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
84 075,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
84 075,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 488,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 858,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 070,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
73 659,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 821,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
36 981,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 981,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 840,0
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу

281 337,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
281 337,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 464,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 251,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
139 213,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
478 824,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
245 364,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
245 364,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 593,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 339,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 254,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
104 327,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
37 950,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
61 027,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 350,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
118 540,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
24 025,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
94 515,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
84 075,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
84 075,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
3 488,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
5 858,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 070,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
73 659,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 821,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
36 981,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
36 981,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 840,0
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов

20 848,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
16 248,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
380,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
15 868,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
4 600,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
4 600,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
27 818,0
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
27 818,0
1
Жерді сату
27 818,0
4
Трансферттердің түсімдері
5 672 501,0
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
5 672 501,0
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
5 672 501,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2. Шығындар
10 798 261,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
669 924,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
31 687,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31 687,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
378 651,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
378 651,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 548,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 548,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
47 525,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 525,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 657,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын
қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 657,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40 452,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

20 848,0
01
Доходы от государственной собственности
16 248,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
380,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
15 868,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
4 600,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
4 600,0
3
Поступления от продажи основного капитала
27 818,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
27 818,0
1
Продажа земли
27 818,0
4
Поступления трансфертов
5 672 501,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
5 672 501,0
2
Трансферты из областного бюджета
5 672 501,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Админстратор бюджетных программ
Программа
Наименование
2. Затраты
10 798 261,0
01
Государственные услуги общего характера
669 924,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
31 687,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
31 687,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
378 651,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
378 651,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 548,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 548,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
47 525,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
47 525,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 657,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
64 657,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40 452,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне

2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 44/354 шешіміне 4 қосымша
2020 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

маслихата от 31 декабря 2019 года
№ 44/354
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2020 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
467
Отдел строительства района (города областного значения)
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство