Маңғыстау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы №22/256 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 15 наурыздағы № 25/287 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 наурызда № 3851 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 22 ақпандағы №24/298 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы №22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3832 болып тіркелген) сәйкес,Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы №22/256 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3779 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2019 жылғакелесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 842507,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 532 154,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 47 621,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 32 156,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4 230 575,5 мың теңге;
2) шығындар – 9 873 502,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 139 661,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –189 375,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49 713,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 170 656,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 170 656,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі–189 375,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –49 713,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –30 995,3 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 105 630,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского районного маслихата от 8 января 2019 года № 22/256 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 15 марта 2019 года № 25/287. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 марта 2019 года № 3851
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 22 февраля 2019 года №24/298 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихатаот 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3832), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 8 декабря 2019 года №22/256 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3779, опубликовано 17 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложению 1, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы– 9 842507,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям–5 532154,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям– 47 621,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 32156,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов–4 230 575,5 тысяч тенге;
2) затраты – 9 873 502,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –139 661,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –189 375,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –49 713,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -170 656,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170 656,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов–189 375,0 тысяч тенге;
погашение займов –49 713,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 995,3 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 105 630,0 тысяч тенге, в том числе:

Шетпе ауылына– 547 264,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылына –102 350,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округіне –91702,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округіне –70831,0 мың теңге;
Қызан ауылына –72070,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне –78478,0мың теңге;
Шайыр ауылдық округіне –72497,0мың теңге;
Жармыш ауылына –70438,0 мың теңге.".
3 тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы –98,8 пайыз;".
жаңа 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде аудандық бюджеттен мақсатты қаржы қарастырылғаны ескерілсін:
5 000 мың теңге –көпбалалы азқамтылған аналарға берілетін біржолғы төлем төлеуге.".
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға аудан әкімдігінің резерві 7 257,0 мың теңге сомасында бекітілсін.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкімен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының өкілеттілігін жүзеге асырушы,
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А. Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

села Шетпе – 547 264,0 тысяч тенге;
села Жынгылды –102 350,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес –91 702,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущықудык –70 831,0 тысяч тенге;
села Кызан –72 070,0 тысяч тенге;
сельского округа Ақтобе –78 478,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр –72 497,0 тысяч тенге;
села Жармыш –70 438,0 тысяч тенге.".
подпункт 3) пункта 3 изложить в новой редакции:
"3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 98,8 процентов;".
дополнить новым пунктом 5-1:
"5-1. Учесть, чтов районном бюджете на 2019 год предусмотрено целевое средство из районного бюджета в следующем объеме:
5 000,0 тысяч тенге –единовременные денежные выплаты малообеспеченным многодетным матерям.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме 7 257,0 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Осуществляющий полномочия председателя сессии,
секретарь Мангистауского районного маслихата А. Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного

9 873 502,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
479725,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
24530,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24530,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
161198,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
161198,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
124 260,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
124 260,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 272,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37029,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
15 243,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77577,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5829,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 748,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
601,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
601,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
39287,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39287,0
02
Қорғаныс
17 348,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 348,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 348,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17 136,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5 000,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
12136,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12136,0
04
Бiлiм беру
4 169455,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

9 873 502,6
01
Государственные услуги общего характера
479725,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
24530,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24530,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
161198,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
161198,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
124 260,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
124 260,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 272,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
37029,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
15 243,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77577,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5829,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71 748,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
601,0
040
Развитие объектов государственных органов
601,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
39287,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
39287,0
02
Оборона
17 348,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 348,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 348,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17 136,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 000,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
12136,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
12136,0
04
Образование
4 169455,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа