Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 14 қаңтардағы № 35/371 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 12 қарашадағы № 46/442 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 13 қарашада № 4023 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/365 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4010 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 14 қаңтардағы № 35/371 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3794 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 163 467,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 065 401,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 44 135,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 492 978,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 13 560 952,8 мың теңге;
2) шығындар – 19 610 489,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 015,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 189 374,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 144 359,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 507 963,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -507 963,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 189 374,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 716 401,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 063,5 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2019 года № 35/371 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 12 ноября 2019 года № 46/442. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 ноября 2019 года № 4023
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/365 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4010), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2019 года № 35/371 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3794, опубликовано 24 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 163 467,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 065 401,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44 135,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 492 978,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 560 952,8 тысяч тенге;
2) затраты – 19 610 489,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 015,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 189 374,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 144 359,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 507 963,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -507 963,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 189 374,5 тысяч тенге;
погашение займов – 716 401,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 063,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:

"2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 643 094,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Атамекен ауылдық округіне – 390 900,7 мың теңге;
Басқұдық ауылдық округіне – 451 512,4 мың теңге;
Батыр ауылдық округіне – 263 185,7 мың теңге;
Баянды ауылына – 185 400,1 мың теңге;
Дәулет ауылдық округіне – 198 778,1 мың теңге;
Қызылтөбе ауылдық округіне – 446 774,7 мың теңге;
Маңғыстау ауылына – 706 543,0 мың теңге.";
3 тармақтың 3) тармақшасы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 86,2 пайыз;";
4 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемдерде республикалық бюджеттен және ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
1 941 543,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
956 343,0 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
928 284,0 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
62 169,0 мың теңге – жастар практикасы;
53 025,0 мың теңге – жаңа бизнес-идеяларын іске асыруға мемлекеттік гранттар ұсыну;
13 067,0 мың теңге - еңбек ақыны ішінара субсидиялау;
402 487,0 мың теңге – ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
554 507,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
1 275,0 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген снаттарының жалақысын көтеруге;
3 961,0 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілері мен ассистенттерді енгізуге;
42 728,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
110 915,0 мың теңге – қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды қосымша қамтуды қамтамасыз ету.";
5 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері бөлінгендігі ескерілсін. Оларды қолдану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысына сәйкес анықталады.";
6 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 643 094,7 тысяч тенге, в том числе:
сельского округа Атамекен – 390 900,7 тысяч тенге;
сельского округа Баскудык – 451 512,4 тысяч тенге;
сельского округа Батыр – 263 185,7 тысяч тенге;
села Баянды – 185 400,1 тысяч тенге;
сельского округа Даулет – 198 778,1 тысяч тенге;
сельского округа Кызылтобе – 446 774,7 тысяч тенге;
села Мангистау – 706 543,0 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 86,2 процент;";
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и национального фонда в следующих объемах:
1 941 543,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
956 343,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
928 284,0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
62 169,0 тысяч тенге – молодежная практика;
53 025,0 тысяч тенге – предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;
13 067,0 тысяч тенге - частичное субсидирование заработной платы;
402 487,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
554 507,0 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1 275,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
3 961,0 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
42 728,0 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
110 915,0 тысяч тенге - обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что 2019 году из областного бюджета в районный бюджет были выделены текущие целевые трансферты и целевые трансферты на развитие. Порядок их использования определяется в соответствии с постановлением акимата района.";
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:

"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемдерде республикалық бюджеттен даму нысаналы трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
760 103,0 мың теңге - Қызылтөбе ауылдық округін сумен жабдықтау желілерінің құрылысына;
133 369,0 мың теңге – Маңғыстау ауылының Айрақты тұрғын массивін сумен жабдықтау желілерінің құрылысына;
263 011,0 мың теңге - Маңғыстау ауылының кәріз жүйесінің құрылысына;
421 197,0 мың теңге – Маңғыстау ауылының Бесшоқы тұрғын массивін сумен жабдықтау желілерінің құрылысына;
100 000,0 мың теңге – Басқұдық ауылдық округінде аудандық маңызы бар автомобиль жолын салуға.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшаcы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих объемах:
760 103,0 тысяч тенге – на строительство сетей водоснабжения сельского округа Кызылтобе;
133 369,0 тысяч тенге – на строительство сетей водоснабжения жилого массива Айрақты села Мангистау;
263 011,0 тысяч тенге – на строительство сетей канализации села Мангистау;
421 197,0 тысяч тенге – на строительство сетей водоснабжения жилого массива Бесшоқы села Мангистау;
100 000,0 тысяч тенге – на строительство автомобильной дороги районного значения в сельском округе Баскудык.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданының бюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Н. Жолбаев).
3. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию Мунайлинского района (председатель комиссии Н.Жолбаев).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата А.Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

4 761,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25 885,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
88 118,4
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
573,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
103 470,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 940,8
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
187 939,9
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
187 939,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
36 809,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
36 809,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 391 549,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
863,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
863,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 357 686,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 446,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
231 062,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 190 887,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
635 341,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 251,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 556,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
45 293,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
100 680,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
455,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 786,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
42 728,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

4 761,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25 885,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
88 118,4
012
Капитальные расходы государственного органа
55,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
573,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
103 470,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 940,8
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
187 939,9
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
187 939,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
36 809,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
36 809,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 391 549,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
863,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
863,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 357 686,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 446,9
002
Программа занятости
231 062,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 190 887,4
006
Оказание жилищной помощи
200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
635 341,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 251,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 556,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45 293,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
100 680,0
021
Капитальные расходы государственного органа
455,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 786,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
42 728,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)