Қостанай облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 454 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 8827 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 267 254 654,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 543 358,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 777 223,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 25 132,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 262 908 941,5 мың теңге;
2) шығындар – 265 804 522,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 135 882,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 40 977 879,6 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 17 841 997,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 061 753,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 31 747 502,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 747 502,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы мәслихатының 20.12.2020 № 571 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 25 995 223,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 16 399 899,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 9 595 324,0 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 36 697 545,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 1 537 426,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 2 255 915,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 3 671 629,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданына – 1 331 823,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 1 930 192,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 2 318 562,0 мың теңге;
Жітіқара ауданына – 1 461 008,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 1 555 178,0 мың теңге;
Қарабалық ауданына – 2 125 652,0 мың теңге;
Қарасу ауданына – 2 139 428,0 мың теңге;
Қостанай ауданына – 2 512 100,0 мың теңге;

Об областном бюджете Костанайской области на 2020-2022 годы
Решение маслихата Костанайской области от 18 декабря 2019 года № 454. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 декабря 2019 года № 8827. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайской областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 267 254 654,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 543 358,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 777 223,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 132,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 262 908 941,5 тысячи тенге;
2) затраты – 265 804 522,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 135 882,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 977 879,6 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 841 997,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 061 753,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 31 747 502,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 747 502,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 20.12.2020 № 571 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 25 995 223,0 тысячи тенге, в том числе:
города Костаная – 16 399 899,0 тысяч тенге;
города Рудного – 9 595 324,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов областного значения, в сумме 36 697 545,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринского района – 1 537 426,0 тысяч тенге;
Амангельдинского района – 2 255 915,0 тысяч тенге;
Аулиекольского района – 3 671 629,0 тысяч тенге;
район Беимбета Майлина – 1 331 823,0 тысячи тенге;
Денисовского района – 1 930 192,0 тысячи тенге;
Джангельдинского района – 2 318 562,0 тысячи тенге;
Житикаринского района – 1 461 008,0 тысяч тенге;
Камыстинского района – 1 555 178,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 2 125 652,0 тысячи тенге;
Карасуского района – 2 139 428,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 2 512 100,0 тысяч тенге;

Меңдіқара ауданына – 2 248 846,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 1 631 277,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 2 060 975,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 1 990 505,0 мың теңге;
Федоров ауданына – 2 051 868,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 2 927 676,0 мың теңге;
Лисаков қаласына – 947 485,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
10) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
11) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
12) еңбек нарығын дамытуға;
13) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
15) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
16) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
17) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
18) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
19) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;

Мендыкаринского района – 2 248 846,0 тысяч тенге;
Наурзумского района – 1 631 277,0 тысяч тенге;
Сарыкольского района – 2 060 975,0 тысяч тенге;
Узункольского района – 1 990 505,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 2 051 868,0 тысяч тенге;
города Аркалыка – 2 927 676,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 947 485,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
4) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
5) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6) проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
9) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
10) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
11) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
12) развитие рынка труда;
13) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
14) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
15) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
16) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
17) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
18) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
19) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";

20) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
21) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
22) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
23) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
24) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
25) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
26) саламатты өмір салтын насихаттауға;
27) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
28) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
29) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
30) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсiпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
31) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
32) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға.
Осы тармақтың 6), 7), 8) 9), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 28), 31) және 32) тармақшаларында көзделген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – Қостанай облысы мәслихатының 05.02.2020 № 475 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген кредиттер сомасын бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
6. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.

20) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
21) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
22) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
23) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
24) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
25) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
26) пропаганду здорового образа жизни;
27) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
28) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
29) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
30) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
31) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
32) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктами 6), 7), 8), 9), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 28), 31) и 32) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайской области от 05.02.2020 № 475 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм указанных кредитов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах.

7. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
8. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға республикалық бюджеттен қаражат түсімінің көзделгені ескерілсін.
9. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде нысаналы трансферттер мен кредиттер:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 22 маусымдағы № 372 "Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
3) инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 767 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген, Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы (бұдан әрі - Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы) шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
5) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) газ-көліктік дамытуға;
7) жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
8) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
10) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
11) жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялауына және құрылыс үшін кредит беруге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде (осы тармақтың 10) тармақшаларында көзделген нысаналы трансфертті қоспағанда) жүзеге асырылады.
10. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 2020 жылға арналған салық түсімдерін бөлу нормативтері мынадай көлемдерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;

7. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов и кредитов на:
1) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2018 года № 372 "Об утверждении Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер"";
2) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
3) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года, утвержденной постановлением Правительства РК от 16 ноября 2018 года № 767 "Об утверждении Государственной программы развития регионов до 2020 года" (далее - Программа развития регионов до 2020 года);
5) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
6) развитие газотранспортной системы;
7) развитие теплоэнергетической системы;
8) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
9) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
10) развитие индустриальной инфраструктуры;
11) кредитование на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением целевых трансфертов, предусмотренных подпунктом 10) настоящего пункта).
10. Установить на 2020 год нормативы распределения поступлений налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
5) әлеуметтік салық бойынша 100% мөлшерінде.
11. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 138 945,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2020 жылғы 31 желтоқсанға Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 84 411 077,4 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы мәслихатының 29.09.2020 № 538 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2020 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
5) по социальному налогу в размере 100%.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2020 год в сумме 138 945,0 тысяч тенге.
12. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2020 года в размере 84 411 077,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 29.09.2020 № 538 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

1 068 930,0
4
Емханалар
11 015,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 015,8
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
11 015,8
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
92 710,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
92 710,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 710,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 492 831,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 492 831,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 264,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
220 016,7
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 376,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
41 613,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
129 300,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 756,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 888 505,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 674 617,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 459 952,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 237 856,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 067 739,3
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 562 271,4
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
145 612,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
462 233,9
261
Облыстың білім басқармасы
1 074 129,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 003 153,5
037
Әлеуметтік сауықтандыру
70 976,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

1 068 930,0
4
Поликлиники
11 015,8
253
Управление здравоохранения области
11 015,8
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
11 015,8
5
Другие виды медицинской помощи
92 710,0
253
Управление здравоохранения области
92 710,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 710,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 492 831,1
253
Управление здравоохранения области
7 492 831,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
204 264,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
220 016,7
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 376,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
41 613,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
129 300,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 756,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 888 505,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 674 617,3
1
Социальное обеспечение
4 459 952,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 237 856,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 067 739,3
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 562 271,4
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
145 612,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
462 233,9
261
Управление образования области
1 074 129,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 003 153,5
037
Социальная реабилитация
70 976,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

2 809,5
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
54 085,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
105 000,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
38 790 977,8
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 958 235,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
7 060 112,2
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
134 582,8
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 788,4
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 587 972,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
13 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 087 275,6
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
314 912,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
226 947,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 260 095,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 138 443,1
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
11 538,7
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
4 076,0
2
Су шаруашылығы
20 677,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
20 677,6
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу

2 809,5
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
54 085,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
105 000,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
38 790 977,8
002
Субсидирование развития семеноводства
2 958 235,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
7 060 112,2
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
134 582,8
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 788,4
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 587 972,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
13 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 087 275,6
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
314 912,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
226 947,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 260 095,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 138 443,1
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
11 538,7
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 076,0
2
Водное хозяйство
20 677,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
20 677,6
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов

993 880,4
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
6 151,3
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
10 795 572,8
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
14 546 586,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
14 546 586,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 250,2
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
97 804,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 329 225,7
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 955 305,5
13
Басқалар
5 355 388,9
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 166 941,9
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 013 503,2
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
129 754,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 312 503,8
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
524 479,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
16 766,4
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
153 438,7
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
153 438,7
9
Басқалар
2 188 447,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
786 966,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
759 973,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
26 993,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
697 329,2
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
697 329,2
261
Облыстың білім басқармасы
327 646,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
327 646,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы

993 880,4
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
6 151,3
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
10 795 572,8
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
14 546 586,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
14 546 586,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
164 250,2
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
97 804,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 329 225,7
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 955 305,5
13
Прочие
5 355 388,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 166 941,9
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 013 503,2
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
129 754,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 312 503,8
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
524 479,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
16 766,4
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
153 438,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
153 438,7
9
Прочие
2 188 447,0
253
Управление здравоохранения области
786 966,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
759 973,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
26 993,0
257
Управление финансов области
697 329,2
012
Резерв местного исполнительного органа области
697 329,2
261
Управление образования области
327 646,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
327 646,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области

144 048,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 013,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 085,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
15 950,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
26 000,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
73 457,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
73 457,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
133 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
133 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
105 425,6
1
Борышқа қызмет көрсету
105 425,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
105 425,6
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
102 643,1
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 782,5
15
Трансферттер
52 644 532,8
1
Трансферттер
52 644 532,8
257
Облыстың қаржы басқармасы
52 644 532,8
007
Субвенциялар
36 697 545,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
100 624,6
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
199 522,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 823 646,0
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 989 670,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
578 525,2
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
23 135 882,0
Бюджеттік кредиттер
40 977 879,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 595 685,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30 595 685,6

144 048,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
118 013,0
003
Капитальные расходы государственного органа
10 085,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
15 950,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
26 000,0
285
Управление физической культуры и спорта области
73 457,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
73 457,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
133 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
133 000,0
14
Обслуживание долга
105 425,6
1
Обслуживание долга
105 425,6
257
Управление финансов области
105 425,6
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
102 643,1
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 782,5
15
Трансферты
52 644 532,8
1
Трансферты
52 644 532,8
257
Управление финансов области
52 644 532,8
007
Субвенции
36 697 545,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
100 624,6
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
199 522,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 823 646,0
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
6 989 670,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
578 525,2
III. Чистое бюджетное кредитование
23 135 882,0
Бюджетные кредиты
40 977 879,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 595 685,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30 595 685,6

261
Облыстың білім басқармасы
2 958 624,5
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 958 624,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
14 880 065,6
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
14 880 065,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 182 066,9
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
10 182 066,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 574 928,6
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 574 928,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 807 859,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 807 859,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
681 591,0
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
595 982,0
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
85 609,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 126 268,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
6 126 268,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 158 223,0
1
Ауыл шаруашылығы
2 013 740,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 013 740,0
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
2 013 740,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
1 144 483,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 144 483,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 144 483,0
13
Басқалар
416 112,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
416 112,0
266
Облыстың кәсiпкерлiк және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
416 112,0
069
Облыстық орталықтарда, моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру

261
Управление образования области
2 958 624,5
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 958 624,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
14 880 065,6
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
14 880 065,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 182 066,9
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
10 182 066,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 574 928,6
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 574 928,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 807 859,0
1
Жилищное хозяйство
6 807 859,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
681 591,0
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
595 982,0
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
85 609,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 126 268,0
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
6 126 268,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 158 223,0
1
Сельское хозяйство
2 013 740,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 013 740,0
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 013 740,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 144 483,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 144 483,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 144 483,0
13
Прочие
416 112,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
416 112,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
416 112,0
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах

163 800,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 426,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 317 500,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 753 200,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
764 400,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
51 652,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
43 680,0
3
Орман шаруашылығы
1 386 802,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 386 802,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 362 503,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
24 299,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
187 370,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
187 370,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 635,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
55 735,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
10 000,0
6
Жер қатынастары
61 282,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
61 282,0
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 282,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
208 970,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
208 970,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 148,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 822,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 597 420,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 597 420,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 531 903,0
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 191,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

163 800,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 426,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 317 500,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 753 200,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
764 400,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
51 652,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
43 680,0
3
Лесное хозяйство
1 386 802,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 386 802,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 362 503,0
006
Охрана животного мира
24 299,0
5
Охрана окружающей среды
187 370,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
187 370,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
121 635,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
55 735,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
10 000,0
6
Земельные отношения
61 282,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
61 282,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
61 282,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
208 970,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
208 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
205 148,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 822,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 597 420,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 597 420,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 531 903,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
113 191,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 454 шешіміне
4-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

от 18 декабря 2019 года
№ 454
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан