Мәслихаттың 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 220 "Арқалық қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 263 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 қыркүйекте № 8669 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 220 шешіміне (2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8186 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8267808,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1834618,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 26354,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 22673,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6384163,3 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2318311,0 мың теңге;
2) шығындар – 8339144,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 26178,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 11362,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 37540,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 45158,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45158,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11362,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37540,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 71336,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 1357398,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 286119,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 8590,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 7612,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 16945,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2018 года № 220 "О бюджете города Аркалыка на 2019-2021 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 18 сентября 2019 года № 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 сентября 2019 года № 8669. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 220 (опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8186) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8267808,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1834618,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26354,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22673,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6384163,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2318311,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8339144,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 26178,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 11362,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37540,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 45158,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45158,0 тысяч тенге:
поступление займов – 11362,0 тысячи тенге;
погашение займов – 37540,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 71336,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 1357398,0 тысяч тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 286119,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 8590,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 7612,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 16945,0 тысяч тенге;

еңбек нарығын дамытуға 66434,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 127756,0 мың теңге сомасында;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 540315,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
қала бюджетінен Родина ауылының бюджетіне берілетін 114,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог - психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 275089,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 28538,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
қала бюджетінен Родина ауылының бюджетіне берілетін 1345,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 2127909,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектептердің ағымдағы жөндеуіне 12155,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 12162,0 мың теңге сомасында;
бірінші сыныпқа электрондық кезекті енгізуге 8434,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған А" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;
2017 – 2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге 798,0 мың теңге сомасында;
2017 – 2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 24102,5 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 134716,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін және автожолдарындағы су өткізу құбырларын ағымдағы жөндеуге 124021,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 127756,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің № 2 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 173000,0 мың теңге сомасында;

на развитие рынка труда в сумме 66434,0 тысячи тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 127756,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 540315,0 тысяч тенге, в том числе:
передаваемых из бюджета города бюджету села Родина в сумме 114,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования в сумме 275089,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 28538,0 тысяч тенге, в том числе:
передаваемых из бюджета города бюджету села Родина в сумме 1345,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 2127909,3 тысяч тенге, в том числе:
на текущий ремонт школ в сумме 12155,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 12162,0 тысяч тенге;
на внедрение электронной очереди в первый класс в сумме 8434,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка товарищество с ограниченной ответственностью "Балдырган А" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 798,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы в сумме 24102,5 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 134716,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц и водопропускных труб автодорог города Аркалыка в сумме 124021,0 тысяча тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 127756,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 2 отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 173000,0 тысяч тенге;

"Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған өлкетану бойынша оқу құралын шығаруға және оларды мектептерге енгізуге 717,4 мың теңге сомасында;
2017 – 2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 1072,5 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу - энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны үшін мазутқа 1272868,0 мың теңге сомасында;
балалар ойын алаңдарын орнатуға 9700,0 мың теңге сомасында;
iрi қара малдың нодулярлық дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 2821,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 5087,0 мың теңге сомасында;
қызметтік автокөлікті 1 бірліктен сатып алуға 6200,0 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға тартылған жұмыскерлердің жалақы мөлшерін ең төменгі жалақының 1,5 еселік мөлшеріне дейін ұлғайтуға 27757,2 мың теңге сомасында;
Арқалық жылу электр орталығындағы № 1 станцияның АР-4-35/3 турбоагрегатын ағымдағы жөндеуге 50362,8 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бойынша төлемдерді қоса қаржыландыруға 58715,0 мың теңге сомасында;
ауданның, қаланың мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алуға және жеткізуге 24603,9 мың теңге сомасында;
Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек төлемін ұлғайтуға 450,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер көлемі 190867,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаменті Арқалық қаласының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Жедел басқару орталығына гаражды қайта жаңартуға 1489,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласындағы қуаттылығы 2,5 мегаватт болатын № 2 станциядағы турбоагрегатты ауыстыру бөлігінде Арқалық жылу электр орталығын қайта жаңартуға 100000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Восточный ауылындағы су құбырларының желілерін құрылысына 13733,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Дачный кентінде су құбырларының желілерін қайта жаңартуға 23120,1 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласында Арқалық жылу электр орталығының № 1 станциясындағы АР-4-35/3 турбоагрегаттың бу құбырын ауыстыруға 23626,9 мың теңге сомасында;

для издания учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 717,4 тысячи тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме 1072,5 тысячи тенге;
на мазут для государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 1272868,0 тысяч тенге;
на установку детских игровых площадок в сумме 9700,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 2821,0 тысяча тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 5087,0 тысяч тенге;
на приобретение по 1 единице служебного автотранспорта в сумме 6200,0 тысяч тенге;
на увеличение размера заработной платы работников, привлеченных на общественные работы до 1,5 кратного размера минимального размера заработной платы в сумме 27757,2 тысяч тенге;
на текущий ремонт турбоагрегата АР-4-35/3 станции № 1 на Аркалыкской теплоэлектроцентрали в сумме 50362,8 тысяч тенге;
на софинансирование выплат по государственной адресной социальной помощи в сумме 58715,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района, города в сумме 24603,9 тысяч тенге;
на увеличение выплаты социальной помощи ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 450,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 190867,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию гаража под Центр оперативного управления государственного учреждения "Управление полиции города Аркалыка Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в сумме 1489,0 тысяч тенге;
на реконструкцию Аркалыкской теплоэлектроцентрали в части замены турбоагрегата станции № 2 мощностью 2,5 мегаватт в городе Аркалык Костанайской области в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Восточное города Аркалыка в сумме 13733,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Дачный города Аркалыка в сумме 23120,1 тысяч тенге;
на замену паропровода на турбоагрегат АР-4-35/3 станции № 1 Аркалыкской теплоэлектроцентрали в городе Аркалык Костанайской области в сумме 23626,9 тысяч тенге;

Қостанай облысы Арқалық қаласының әуе желісі-110 килоВольт "Сары-Узень-Западная-1 тізбегін" қайта жаңартуға 18470,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласының тарату пункті-1-ден әуе желісі-35 килоВольт "Ковыльная-Арқалық жылу электр орталығына" дейін, көмекші станция–35/10 килоВольт "Целиннаяға" дейін әуе желісі-35 килоВольт кіріс пен шығыстың құрылысына 5928,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Үштөбе ауылында су құбырлары желілерінің құрылысына 4500,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Тұрсынова
Мәслихат хатшысы Г. Елтебаева
Мәслихаттың

на реконструкцию воздушной линии-110 килоВольт "Сары-Узень-Западная-1 цепь" города Аркалыка Костанайской области в сумме 18470,0 тысяч тенге;
на строительство захода и выхода воздушной линии-35 килоВольт от распределительного пункта-1 до воздушной линии-35 килоВольт "Ковыльная-Аркалыкская теплоэлектроцентраль" до подстанции-35/10 килоВольт "Целинная" города Аркалыка Костанайской области в сумме 5928,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Уштобе города Аркалыка в сумме 4500,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С. Турсынова
Секретарь маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению маслихата