Мәслихаттың 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 250 "Әулиекөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 маусымдағы № 310 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 маусымда № 8554 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Әулиекөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 250 шешіміне (2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8185 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Әулиекөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8090783,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 817874,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 19514,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7249195,8 мың теңге;
2) шығындар – 8133253,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 128468,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 170437,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41969,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -170938,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 170938,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағының 5), 6), 8), 9), 10) және 11) тармақшалары алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 4-тармағы мынадай мазмұндағы 13), 14) және 15) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
14) "Ауыл- Ел бесігі" жобасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға;
15) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 21 декабря 2018 года № 250 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 24 июня 2019 года № 310. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 июня 2019 года № 8554. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Аулиекольского района на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 250 (опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8185) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8090783,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 817874,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 19514,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7249195,8 тысяч тенге;
2) затраты – 8133253,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 128468,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 170437,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41969,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -170938,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170938,1 тысяча тенге.";
подпункты 5), 6), 8), 9), 10) и 11) пункта 4 указанного решения исключить;
дополнить пункт 4 указанного решения подпунктами 13), 14) и 15) следующего содержания:
"13) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
14) реализацию мероприятий в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
15) повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.";

көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысынының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек төлемін ұлғайтуға.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың
2019 жылғы 24 маусымдағы
№ 310 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 250 шешіміне 1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2019 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

дополнить пункт 5 указанного решения подпунктом 9) следующего содержания:
"9) увеличение выплаты социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны.";
приложения 1, 2 и 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 июня 2019 года № 310
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2018 года № 250
Районный бюджет Аулиекольского района на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

12560,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20095,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11179,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8916,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
149756,0
1
Ауыл шаруашылығы
110697,5
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19064,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19064,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
91633,5
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17371,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1675,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1200,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
7024,5
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
64143,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
220,0
6
Жер қатынастары
12381,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12381,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12381,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26678,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26678,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26678,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15330,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15330,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
15330,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15330,0
12
Көлік және коммуникация
317975,4
1
Автомобиль көлігі
317975,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

12560,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20095,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11179,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8916,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
149756,5
1
Сельское хозяйство
110697,5
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19064,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19064,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
91633,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17371,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
1675,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1200,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
7024,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
64143,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
220,0
6
Земельные отношения
12381,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12381,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12381,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26678,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26678,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26678,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15330,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15330,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15330,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15330,0
12
Транспорт и коммуникации
317975,4
1
Автомобильный транспорт
317975,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

317975,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13237,4
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
304738,0
13
Басқалар
577517,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
9522,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9522,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9522,0
9
Басқалар
567995,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
68585,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
60927,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7658,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129356,0
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
129356,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
374054,0
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
77993,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
292061,0
15
Трансферттер
507566,0
1
Трансферттер
507566,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
507566,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1010,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
197761,0
038
Субвенциялар
289756,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
19039,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
128468,0
Бюджеттік кредиттер
170437,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
170437,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
170437,0

317975,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13237,4
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
304738,0
13
Прочие
577517,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9522,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9522,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9522,0
9
Прочие
567995,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
68585,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
60927,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
7658,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129356,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
129356,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
374054,0
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
77993,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
292061,0
15
Трансферты
507566,0
1
Трансферты
507566,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
507566,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1010,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
197761,0
038
Субвенции
289756,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
19039,0
III. Чистое бюджетное кредитование
128468,0
Бюджетные кредиты
170437,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
170437,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
170437,0