Мәслихаттың 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 "Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2019 жылғы 30 қыркүйектегі № 429 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қазанда № 8682 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 шешіміне (2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8230 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10348523,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3245040,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 35126,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1122518,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 5945838,4 мың теңге;
2) шығындар - 10021352,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 66027,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 109837,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 43810,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 261143,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 261143,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте төменгі тұрған бюджеттерге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 62776,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 16200,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) еңбек нарығын дамытуға 57211,5 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 28916,0 мың теңге сомасында, адамдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 8853,0 мың теңге сомасында, жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 19442,5 мың теңге сомасында;";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 26 декабря 2018 года № 336 "О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 30 сентября 2019 года № 429. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 октября 2019 года № 8682. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 336 (опубликовано 11 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8230) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2019-2021годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 10348523,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3245040,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 35126,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1122518,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 5945838,4 тысячи тенге;
2) затраты - 10021352,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 66027,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 109837,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 43810,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 261143,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - - 261143,4 тысячи тенге.";
пункт 3-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты в нижестоящие бюджеты в сумме 62776,0 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 16200,0 тысяч тенге.";
подпункт 8) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"8) развитие рынка труда в сумме 57211,5 тысячи тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 28916,0 тысяч тенге, на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 8853,0 тысячи тенге, на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 19442,5 тысячи тенге;";

көрсетілген шешімнің 6-тармағының 13) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"13) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 212584,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 15) тармақшасы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 6-тармағы мынадай мазмұндағы 16), 17) тармақшалармен толықтырылсын:
"16) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан еңбек нарығын дамытуға 79278,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 20705,0 мың теңге сомасында, қысқа мерзімді кәсіби оқытумен қосымша қамтамасыз етуге 58573,0 мың теңге сомасында;
17) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 111500,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) балаларды жеткізу үшін автобустар сатып алуға 29097,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 10), 11), 12) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз етуге 577,7 мың теңге сомасында;
11) "Үкіметтік және ресми делегациялардың қорғалатын тұлғалары үшін қонақжай кешені" объектісін ағымдағы қамтамасыз етуге 33747,3 мың теңге сомасында;
12) "Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған өлкетану бойынша оқу құралын шығаруға және оларды мектептерге енгізуге 1781,6 мың теңге сомасында;
ауданның, қаланың білім беру мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге 104923,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 15) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"15) ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 6498,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 7437,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 16) тармақшасы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 7-тармағы мынадай мазмұндағы 17), 18), 19), 20), 21) тармақшалармен толықтырылсын:
"17) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бойынша төлемдерді ортақ қаржыландыруға 21122,0 мың теңге сомасында;
18) Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек төлемін ұлғайтуға 600,0 мың теңге сомасында;
19) Қостанай ауданы әкімдігінің білім бөлімі "Надеждин орта мектебі" мемлекеттік мекемесін күрделі жөндеуге 200000,0 мың теңге сомасында;
20) Қостанай ауданының "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі үшін IVECO маркалы шағын автобус сатып алуға 21616,0 мың теңге сомасында;

подпункт 13) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"13) государственную адресную социальную помощь в сумме 212584,0 тысячи тенге;";
подпункт 15) пункта 6 указанного решения исключить;
пункт 6 указанного решения дополнить подпунктами 16), 17) следующего содержания:
"16) развитие рынка труда из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 79278,0 тысяч тенге, в том числе на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 20705,0 тысяч тенге, на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением в сумме 58573,0 тысячи тенге;
17) государственную адресную социальную помощь из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 111500,0 тысяч тенге.";
подпункт 4) пункта 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"4) приобретение автобусов для подвоза детей в сумме 29097,0 тысяч тенге;";
подпункты 10), 11), 12) пункта 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"10) обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 577,7 тысячи тенге;
11) текущее содержание объекта "Гостиничный комплекс для охраняемых лиц, правительственных и официальных делегаций" в сумме 33747,3 тысячи тенге;
12) издание учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 1781,6 тысячи тенге;
приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района, города в сумме 104923,0 тысячи тенге;";
подпункт 15) пункта 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"15) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 6498,0 тысяч тенге;
проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 7437,0 тысяч тенге;";
подпункт 16) пункта 7 указанного решения исключить;
пункт 7 указанного решения дополнить подпунктами 17), 18), 19), 20), 21) следующего содержания:
"17) софинансирование выплат по государственной адресной социальной помощи в сумме 21122,0 тысячи тенге;
18) увеличение выплаты социальной помощи ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 600,0 тысяч тенге;
19) капитальный ремонт государственного учреждения "Надеждинская средняя школа" отдела образования акимата Костанайского района в сумме 200000,0 тысяч тенге;
20) приобретение микроавтобуса марки IVECO для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" Костанайского района в сумме 21616,0 тысяч тенге;

21) білім беру бөлімдерінің рейтингтік бағалау нәтижелері бойынша ынталандыруға 1500,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 1), 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 767061,5 мың теңге сомасында, оның ішінде аудан бюджеттерін кредиттеу есебінен тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға 722061,5 мың теңге сомасында;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 47347,0 мың теңге сомасында;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 85547,0 мың теңге сомасында.".

21) поощрение по результатам рейтинговой оценки отделов образования в сумме 1500,0 тысяч тенге.".
подпункты 1), 2), 3) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 767061,5 тысячи тенге, в том числе за счет кредитования бюджетов района на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 722061,5 тысячи тенге;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 47347,0 тысяч тенге;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 85547,0 тысяч тенге.".

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12471,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12191,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
280,0
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
18791,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
12908,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
12908,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12908,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12628,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
280,0
04
Білім беру
5883,3
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
5883,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5883,3
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5883,3
"Қостанай ауданының И.Ф. Павлов атындағы ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
10237,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
10237,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
10237,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10237,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9957,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
280,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
13498,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
13498,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
13498,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13498,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13498,0
"Қостанай ауданының Половниковка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
11529,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
11529,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
11529,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11529,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12471,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12191,0
022
Капитальные расходы государственного органа
280,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
18791,3
01
Государственные услуги общего характера
12908,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
12908,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12908,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12628,0
022
Капитальные расходы государственного органа
280,0
04
Образование
5883,3
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
5883,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5883,3
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5883,3
Государственное учреждение "Аппарат акима села имени И.Ф. Павлова Костанайского района"
10237,0
01
Государственные услуги общего характера
10237,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
10237,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10237,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9957,0
022
Капитальные расходы государственного органа
280,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
13498,0
01
Государственные услуги общего характера
13498,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
13498,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13498,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13498,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Половниковка Костанайского района"
11529,0
01
Государственные услуги общего характера
11529,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
11529,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11529,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

1120,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2039,0
"Қостанай ауданының Половниковка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
850,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
798,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (2019 жылғы 17 мамырда қызметінің тоқтатылуымен қайта ұйымдастырылды)
37,0

1120,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
2039,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Половниковка Костанайского района"
850,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
798,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района" (17 мая 2019 года реорганизовано с прекращением деятельности)
37,0