Мәслихаттың 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 238 "Науырзым ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2019 жылғы 8 мамырдағы № 283 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 мамырда № 8434 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Науырзым ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 238 шешіміне (2018 жылғы 28 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2333984,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 234689,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5749,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 715,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2092831,4 мың теңге;
2) шығындар – 2346852,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14384,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 18938,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 4554,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27251,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27251,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18938,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4554,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12867,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4123,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 5838,0 мың теңге сомасында;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 28234,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және аталған бағыт бойынша 2019 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген шығыстар сомасын өтеуге 59185,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2018 года № 238 "О районном бюджете Наурзумского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 8 мая 2019 года № 283. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 15 мая 2019 года № 8434. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Наурзумского района на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 238 (опубликовано 28 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8183) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 2333984,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 234689,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5749,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 715,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2092831,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2346852,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14384,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18938,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4554,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27251,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27251,9 тысяч тенге:
поступление займов – 18938,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4554,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12867,9 тысяч тенге.".
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 4123,0 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 5838,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования в сумме 28234,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2019 год в сумме 59185,0 тысяч тенге;

2019 жылға арналған азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға 90258,0 мың теңге сомасында;
мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға 636,0 мың теңге сомасында;
мектеп педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 865,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2019 жылға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 1993,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемақысын төлеуге 72504,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 4230,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларына 118256,0 мың теңге сомасында;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін арттыру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге 7000,0 мың теңге сомасында;
нысаналы трансферттерді қайтару мынадай көлемде:
республикалық бюджетке 0,7 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 0,2 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте еңбек нарығын дамытуға республикалық бюджеттен 22 843,0 мың теңге сомасында қаражат жұмсау көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жалақы мен жастар тәжірбиесін ішінара субсидиялауға 12447,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған адамдарға, өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 9891,0 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға 505,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 3366,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтудың және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қонысаударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге 1596,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 6952,0 мың теңге сомасында;

на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий на 2019 год в сумме 90258,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ в сумме 636,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ в сумме 865,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2019 год в сумме 1993,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 72504,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 4230,0 тысяч тенге;
на приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 118256,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы в сумме 7000,0 тысяч тенге;
возврат целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 0,7 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 0,2 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено использование средств из республиканского бюджета на развитие рынка труда в сумме 22843,0 тысяч тенге, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 12447,0 тысяч тенге;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 9891,0 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идеи в сумме 505,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 3366,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1596,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы на сумму 6952,0 тысяч тенге;

көлік инфрақұрылымының басым жобаларына 118256,0 мың теңге сомасында;
1 сыныпқа электрондық кезекті енгізуге 5074,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету 176,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтердің аутсорсингіне 795,0 мың теңге сомасында;
ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 3238,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізуге 455,0 мың теңге сомасында;
"Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған Өлкетану бойынша оқу құралын шығару және оларды мектептерге енгізуге 129,9 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға тартылған қызметкерлердің еңбек ақысының мөлшерін ең төменгі жалақының 1,5 еселік мөлшеріне дейін ұлғайтуға 4 953,5 мың теңге сомасында;
бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық-үгіт материалдарын орналастыру жөніндегі қызметтерге 5 000,0 мың теңге сомасында.".

на приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 118256,0 тысяч тенге;
на внедрение электронной очереди в 1 класс в сумме 5074,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
для обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 176,0 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 795,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3238,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 455,0 тысяч тенге;
для издания учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 129,9 тысяч тенге;
на увеличение размера заработной платы работников, привлеченных на общественные работы до 1,5 кратного размера минимальной заработной платы в сумме 4953,5 тысяч тенге;
на услуги по размещению информационно-агитационных материалов в средствах массовой информации в сумме 5000,0 тысяч тенге.".