Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 қарашадағы "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" № 318/11 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 174/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 маусымда № 6411 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 285/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 25.12.2020 № 285/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 қарашадағы "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" № 318/11 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4845 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 17 ноября 2015 года № 318/11 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Постановление акимата Павлодарской области от 6 июня 2019 года № 174/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 июня 2019 года № 6411. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25 декабря 2020 года № 285/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25.12.2020 № 285/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 17 ноября 2015 года № 318/11 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4845, опубликовано 24 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Т. Нүкеновке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Бақауов
Павлодар облысы әкімдігінің
2019 жылғы "6" маусым
№ 174/2 қаулысына
қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" қарашадағы
№ 318/11 қаулысымен
бекітілді
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді
(улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды)
аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға
байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия не Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/655 бұйрығымен бекітілген "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нукенова К. Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Бакауов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "6" июня 2019 года
№ 174/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "17" ноября 2015 года
№ 318/11
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции)
пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение
пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами (далее –лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренными пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/655 (далее – Стандарт).
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды порталға жіберу болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшін – 10 (он) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу үшін – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқасын беру үшін – 2 (екі) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауын ЭЦҚ қолданып, қол қою арқылы растайды.
Өтініштің Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігі кезінде лицензияны және лицензияға қосымшаны беруге дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап береді – 8 (сегіз) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауын ЭЦҚ қолданып, қол қою арқылы растайды.
Өтініштің Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігі кезінде лицензияны қайта ресімдеуге дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап береді – 2 (екі) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды – 30 (отыз) минут.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауын ЭЦҚ қолданып, қол қою арқылы растайды.
Өтініштің Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігі кезінде лицензияның телнұсқасын беруге дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача на портал документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал:
для выдачи лицензии и приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
для переоформления лицензии – 3 (три) рабочих дня;
для выдачи дубликата лицензии – 2 (два) рабочих дня.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность ее выполнения:
Для выдачи лицензии и приложения к лицензии:
1) ответственный специалист услугодателя подтверждает принятие заявления услугополучателя путем подписания с использованием ЭЦП.
При соответствии заявления требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, подготавливает на выдачу лицензии и приложения к лицензии и направляет руководителю услугодателя на подпись;
в случае несоответствия дает услугополучателю мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 8 (восемь) рабочих дней;
2) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный специалист услугодателя направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю – 1 (один) рабочий день.
Для переоформления лицензии:
1) ответственный специалист услугодателя подтверждает принятие заявления услугополучателя путем подписания с использованием ЭЦП.
При соответствии заявления требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, подготавливает на переоформление лицензии и направляет руководителю услугодателя на подпись;
в случае несоответствия дает услугополучателю мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 2 (два) рабочих дня;
2) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист услугодателя направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.
Для выдачи дубликата лицензии:
1) ответственный специалист услугодателя подтверждает принятие заявления услугополучателя путем подписания с использованием ЭЦП.
При соответствии заявления требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, подготавливает на выдачу дубликат лицензии и направляет руководителю услугодателя на подпись;

сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап береді – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды – 30 (отыз) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
Лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшін:
1) қабылдау, лицензияны және лицензияға қосымшаны беруге дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру;
2) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) қабылдау, лицензияны қайта ресімдеуге дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру;
2) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін:
1) қабылдау, лицензияның телнұсқасын беруге дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру;
2) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы және (немесе) өзге
де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.

в случае несоответствия дает услугополучателю мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 1 (один) рабочий день;
2) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист услугодателя направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
Для выдачи лицензии и приложения к лицензии:
1) принять, подготовить на выдачу лицензии и приложения к лицензии и направить руководителю услугодателя на подпись либо дать мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) подписать результат оказания государственной услуги;
3) направить услугополучателю результат оказания государственной услуги.
Для переоформления лицензии:
1) принять, подготовить на переоформления лицензии и направить руководителю услугодателя на подпись либо дать мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) подписать результат оказания государственной услуги;
3) направить услугополучателю результат оказания государственной услуги.
Для выдачи дубликата лицензии:
1) принять, подготовить на выдачу дубликат лицензии и направить руководителю услугодателя на подпись либо дать мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) подписать результат оказания государственной услуги;
3) направить услугополучателю результат оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через канцелярию услугодателя и через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается.

10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға ЖСН және (немесе) БСН, парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
1-шарт – ЖСН және (немесе) БСН, пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен формат талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау нысанына құжаттар топтамасының қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарылып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН және (немесе) БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН және (немесе) БСН арасындағы) сәйкестігін порталда тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұралып отырған мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) көрсетілетін қызметті берушінің сұрауды өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) жолдау;
3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіз болып табылатын ұсынылған құжаттарды зерделеуі;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и (или) бизнес идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и (или) БИН, пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и (или) БИН, пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий пакета документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН и (или) БИН, указанных в запросе, и ИИН и (или) БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного пакета документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – изучение услугодателем представленных документов, которые являются основанием для оказания государственной услуги;
процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в пакете документов услугополучателя;
процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного порталом.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетіледі.
"Пестицидтерді
(улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау), пестицидтерді
(улы химикаттарды) өткізу,
пестицидтерді
(улы химикаттарды)
аэрозольдік және фумигациялық
тәсілдермен қолдануға
байланысты қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
Лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшін
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамалары
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауын тиісті хабарламаға ЭЦҚ қолданып, қол қою арқылы растау. Өтініштің Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігі кезінде лицензияны және лицензияға қосымшаны беруге дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
сәйкес келмеген жағдайда - Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
5
Орындалу мерзімдері
8 (сегіз) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
10 (он) жұмыс күні
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамалары
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауын тиісті хабарламаға ЭЦҚ қолданып, қол қою арқылы растау. Өтініштің Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігі кезінде лицензияны қайта ресімдеуге дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
сәйкес келмеген жағдайда - Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
5
Орындалу мерзімдері
2 (екі) жұмыс күні
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
3 (үш) жұмыс күні
Лицензияның телнұсқасын беру үшін
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдң (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамалары
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауын тиісті хабарламаға ЭЦҚ қолданып, қол қою арқылы растау. Өтініштің Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігі кезінде лицензияның телнұсқасын беруге дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
сәйкес келмеген жағдайда - Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
5
Орындалу мерзімдері
1 (бір) жұмыс күні
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
2 (екі) жұмыс күні
"Пестицидтерді
(улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау), пестицидтерді
(улы химикаттарды) өткізу,
пестицидтерді
(улы химикаттарды)
аэрозольдік және фумигациялық
тәсілдермен қолдануға
байланысты қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Пестицидтерді
(улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау), пестицидтерді
(улы химикаттарды) өткізу,
пестицидтерді
(улы химикаттарды)
аэрозольдік және фумигациялық
тәсілдермен қолдануға
байланысты қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау),
пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды)
аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға
байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшін
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
Лицензияның телнұсқасын беру үшін
Шартты белгілер:

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказания государственной услуги через портал отражается в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности на
производство (формуляции)
пестицидов (ядохимикатов),
реализацию пестицидов
(ядохимикатов), применение
пестицидов (ядохимикатов)
аэрозольным и фумигационным
способами"
Описание последовательности процедур (действий) структурных подразделений
(работников) при оказании государственной услуги
Для выдачи лицензии и приложения к лицензии
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
1
Наименование структурного подразделения
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный специалист услугодателя
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подтверждение принятия заявления услугополучателя путем подписания с использованием ЭЦП. При соответствии заявления требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, подготовка на выдачу лицензии и приложения к лицензии и направления руководителю услугодателя на подпись;
в случае несоответствия - мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание результата оказания государственной услуги
Направление результата оказания государственной услуги услугополучателю
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление на подпись руководителю услугодателя
Направление ответственному специалисту услугодателя
Результат оказания государственной услуги
4
Сроки исполнения
8 (восемь) рабочих дней
1 (один) рабочий день
1 (один) рабочий день
10 (десять) рабочих дней
Для переоформления лицензии
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
1
Наименование структурного подразделения
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный специалист услугодателя
2
Наименование действия (процесса,
процедуры, операции) и их описание
Подтверждение принятия заявления услугополучателя путем подписания с использованием ЭЦП. При соответствии заявления требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, подготовка на переоформление лицензии и направления руководителю услугодателя на подпись;
в случае несоответствия - мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание результата оказания государственной услуги
Направление результата оказания государственной услуги услугополучателю
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление на подпись руководителю услугодателя
Направление ответственному специалисту услугодателя
Результат оказания государственной услуги
4
Сроки исполнения
2 (два) рабочих дня
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
3 (три) рабочих дня
Для выдачи дубликата лицензии
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
1
Наименование структурного подразделения
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный специалист услугодателя
2
Наименование действия (процесса,
процедуры, операции) и их описание
Подтверждение принятия заявления услугополучателя путем подписания с использованием ЭЦП. При соответствии заявления требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, подготовка на выдачу дубликата лицензии и направления руководителю услугодателя на подпись;
в случае несоответствия мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание результата оказания государственной услуги
Направление результата оказания государственной услуги услугополучателю
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление на подпись руководителю услугодателя
Направление ответственному специалисту услугодателя
Результат оказания государственной услуги
4
Сроки исполнения
1 (один) рабочий день
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
2 (два) рабочих дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности на
производство (формуляции)
пестицидов (ядохимикатов),
реализацию пестицидов
(ядохимикатов), применение
пестицидов (ядохимикатов)
аэрозольным и фумигационным
способами"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности на
производство (формуляции)
пестицидов (ядохимикатов),
реализацию пестицидов
(ядохимикатов), применение
пестицидов (ядохимикатов)
аэрозольным и фумигационным
способами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции)
пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение
пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Для выдачи лицензии и приложения к лицензии
Для переоформления лицензии
Для выдачи дубликата лицензии
Условные обозначения: