Тереңкөл ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 7/43 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 сәуірде № 6320 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 5/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 05.11.2021 № 5/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Казақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақсан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық - педагогикалық арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабы 4) тармақшасына сәйкес Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ КАБЫЛДАДЫ:
1. Тереңкөл ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіру 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.
2. Мүгедек баланы психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы негізінде үйде оқыту қажет деп танылған кезден бастап, әрбір кемтар балаға, тиісті оқу жылы ағымында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды тоқсан сайын төлеу тәртібі айқындалсын.
3. Мүгедек бала жасы 18 жасқа толғанда, мүгедек бала қайтыс болғанда, мүгедектікті алып тастағанда, тұрғылықты мекенжайын ауыстырғанда, материалдық қамтамасыздандыру төлеуді тоқтатуға себеп болған жағдайлар туындаған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
4. Качир аудандық мәслихатының (VI-сайланған IV-сессиясы) 2016 жылғы 13 маусымдағы "Качир ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы" № 1/4 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5151 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 шілдеде "Тереңкөл тынысы" және "Заря" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Тереңкөл аудандық мәслихатының әлеуметтік сала мен заңдылық мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в районе Тереңкөл
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 22 апреля 2019 года № 7/43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 апреля 2019 года № 6320. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 5 ноября 2021 года № 5/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 05.11.2021 № 5/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Определить возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в районе Тереңкөл в размере 6 (шесть) месячных расчетных показателей.
2. Определить порядок выплаты возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану ежеквартально в течении соответствующего учебного года, на каждого ребенка с ограниченными возможностями с момента признания необходимости обучения ребенка-инвалида на дому на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации.
3. При достижении ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерти ребенка-инвалида, снятия инвалидности, перемены места жительства, выплата материального обеспечения прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили обстоятельства, влекущие прекращение выплаты.
4. Признать утратившим силу решение Качирского районного маслихата (IV–сессия, VI–созыв) от 13 июня 2016 года № 1/4 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Качирском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5151, опубликованное 6 июля 2016 года в газетах "Тереңкөл тынысы" и "Заря").
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата района Тереңкөл по вопросам социальной сферы и законности.

6. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О. Бурмин
Мәслихат хатшысы С. Баяндинов

6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии О. Бурмин
Секретарь маслихата С. Баяндинов