VI сайланған Алматы қаласы мәслихаты кезектен тыс XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LIІ сессиясының 2019 жылғы 9 тамыздағы № 377 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 12 тамызда № 1574 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7-баптарына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 297 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1520 рет санымен тіркелген, 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы ақшамы" газетінің № 144-146 (5653) санында және 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Вечерний Алматы" газетінің № 151-152 (13472-13473) санында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 571 293 440 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 430 035 100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 211 839 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 749 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 123 296 801 мың теңге;
2) шығындар – 563 437 145,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 7 098 199 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 19 628 317 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 294 922 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -18 870 221,8 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 18 870 221,8 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 6 872 447 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Қорғаныс шығындары 3 679 931 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 17 970 360 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы"
Решение внеочередной LII-й сессии маслихата города Алматы VI созыва от 9 августа 2019 года № 377. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 12 августа 2019 года № 1574. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1520, опубликовано 15 декабря 2018 года в газете "Алматы ақшамы" № 144-146 (5653) и 15 декабря 2018 года в газете "Вечерний Алматы" № 151-152 (13472-13473)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 571 293 440 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 430 035 100 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 211 839 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 749 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 123 296 801 тысяча тенге;
2) затраты – 563 437 145,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 098 199 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19 628 317 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 294 922 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -18 870 221,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 18 870 221,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 6 872 447 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 3 679 931 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 17 970 360 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. Білім беру шығындары 138 152 059 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 11 929 620 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 26 701 211 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 101 541 243 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 22 267 207 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 5 685 592 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 13 176 649 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 2 586 904 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 70 625 722 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"18. Басқа да шығындар 44 012 089 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Аталған шешімге 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С.А. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары І.Е. Өсеров (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс LII
сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы
Қ. Қазанбаев
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
LIІ сессиясының 2019 жылғы
9 тамыздағы № 377 шешіміне
1-қосымша
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
XXXVIII сессиясының
2018 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 297 шешіміне
1-қосымша
Алматы қаласының 2019 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Iшкi сыныбы
Специфика
1
2
3
I. Кірістер

"9. Утвердить расходы на образование в сумме 138 152 059 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 11 929 620 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 26 701 211 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 101 541 243 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 22 267 207 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 5 685 592 тысячи тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 13 176 649 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 2 586 904 тысячи тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 70 625 722 тысячи тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 44 012 089 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы Козлова С.А. и заместителя акима города Алматы Усерова И.Е. (по согласованию).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной
LII-й сессии, секретарь маслихата
города Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение 1
к решению внеочередной
LII-й сессии
маслихата города Алматы
VI-го созыва
от 9 августа 2019 года
№ 377
Приложение 1
к решению внеочередной
XXXVIII-й сессии маслихата
города Алматы VI-го созыва
от 13 декабря 2018 года № 297
Бюджет города Алматы на 2019 год
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс
Наименование
Подкласс
Специфика
1
2
3
I. Доходы

63 362 117
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
3 101 142
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 362 683
008
Балаларға қосымша білім беру
2 146 883
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
24 211
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
336 256
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
336 256
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
14 408 288
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
21 156
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
14 387 132
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
5 029
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
5 029
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
244 459
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
244 459
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
2 928
006
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
2 928
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
3 856 351
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
3 856 351
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
54 264
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
54 264
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 114 829
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
355 734
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 320 066
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 669 456
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
395 711
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
534
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
329 912
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу

63 362 117
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
3 101 142
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 362 683
008
Дополнительное образование для детей
2 146 883
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
24 211
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
336 256
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
336 256
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
14 408 288
018
Организация профессионального обучения
21 156
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
14 387 132
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
5 029
019
Обучение участников избирательного процесса
5 029
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
244 459
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
244 459
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 928
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров
2 928
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
3 856 351
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 856 351
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
54 264
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
54 264
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 114 829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
355 734
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
1 320 066
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 669 456
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
395 711
011
Капитальные расходы государственного органа
534
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
329 912
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии

156 540
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
281 924
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 306
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 597 646
05
Денсаулық сақтау
11 929 620
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
885 506
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
71 096
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
814 410
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 796 117
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
238 678
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
196 451
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 360 646
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
342
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 939 082
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 939 082
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
223 379
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
223 379
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
38 464
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
38 464
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
6 047 072
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
279 329
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 768
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 023
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
211 835
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
563
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары

156 540
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
281 924
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 306
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 597 646
05
Здравоохранение
11 929 620
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
885 506
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
71 096
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
814 410
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 796 117
006
Услуги по охране материнства и детства
238 678
007
Пропаганда здорового образа жизни
196 451
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 360 646
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
342
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 939 082
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 939 082
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
223 379
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
223 379
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
38 464
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
38 464
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
6 047 072
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
279 329
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 768
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 023
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
211 835
030
Капитальные расходы государственного органа
563
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья

5 496 554
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 701 211
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
194 632
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
194 632
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
5 456 013
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
609 395
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 641 526
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 282 233
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
291 232
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
630 127
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
926 615
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
835 894
037
Әлеуметтік сауықтандыру
90 721
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
473 588
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
473 588
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 025 007
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 025 007
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
12 362 879
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 255 437
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
133 427
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 607 858
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
2 068 447
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

5 496 554
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 701 211
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
194 632
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
194 632
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
5 456 013
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
609 395
006
Государственная адресная социальная помощь
2 641 526
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 282 233
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
291 232
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
630 127
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
926 615
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
835 894
037
Социальная реабилитация
90 721
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
473 588
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
473 588
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 025 007
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 025 007
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
12 362 879
003
Программа занятости
5 255 437
007
Оказание жилищной помощи
133 427
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 607 858
009
Социальная поддержка инвалидов
2 068 447
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

1 381 683
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
168 969
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
234 231
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
512 827
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
28 113
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 113
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
150 000
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
150 000
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
3 084 364
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 032 317
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
27 533
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
896 642
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
162 089
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
89 703
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
510 054
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
185 115
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
180 911
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
101 541 243
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
27 829 970
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 008 500
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 675 482
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
9 145 988
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
3 524 799
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 524 799
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
745 555
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй және техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
532 030
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 525
009
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау

1 381 683
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
168 969
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
234 231
030
Обеспечение деятельности центров занятости
512 827
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
28 113
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 113
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
150 000
031
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
150 000
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
3 084 364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 032 317
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
27 533
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
896 642
026
Капитальные расходы государственного органа
162 089
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
89 703
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
510 054
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
185 115
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
180 911
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
101 541 243
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
27 829 970
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 008 500
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 675 482
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
9 145 988
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
3 524 799
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 524 799
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
745 555
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, обеспечения безопасной эксплуатации опасных технических устройств на местном уровне
532 030
007
Капитальные расходы государственного органа
13 525
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов

5 661 512
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
5 661 512
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
24 080
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
24 080
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
13 176 649
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 715 700
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13 000
012
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 401
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
207 814
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
43 286
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
159 073
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 490
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
490 914
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
319 196
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 455 926
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
555 279
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
555 279
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
7 683 386
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 944
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
1 543 368
005
Экожүйе объектілерін дамыту
3 663 483
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
363 030
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 215
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 908 346
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
222 284
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
222 284
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

5 661 512
012
Развитие теплоэнергетической системы
5 661 512
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
24 080
029
Развитие газотранспортной системы
24 080
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13 176 649
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
4 715 700
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
13 000
012
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 401
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
207 814
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
43 286
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
159 073
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 490
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
490 914
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
319 196
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 455 926
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
555 279
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
555 279
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
7 683 386
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
190 944
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
1 543 368
005
Развитие объектов экосистемы
3 663 483
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
363 030
012
Капитальные расходы государственного органа
14 215
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 908 346
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
222 284
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
222 284
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность

007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
1 000 000
017
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
5 957 168
018
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
291 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
101 353
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
2 753 693
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
2 753 693
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
1 704 504
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 704 504
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 180 786
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 180 786
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
2 219 968
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 219 968
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
9 300 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
9 000 000
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
723 587
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
723 587
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 160 301
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
434 781
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
536 635
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3 188 885
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы

007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
1 000 000
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
5 957 168
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
291 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 353
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
2 753 693
031
Строительство комплекса административных зданий
2 753 693
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
1 704 504
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 704 504
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 180 786
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 180 786
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
2 219 968
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 219 968
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
9 300 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
9 000 000
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
723 587
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
723 587
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
4 160 301
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
434 781
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
536 635
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3 188 885
360
Управление образования города республиканского значения, столицы