Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 26 шілдедегі № 206 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 шілдеде № 5497 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 59 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 16.03.2020 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1) "Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Жер учаскелерін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы әкімдік қаулысын мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 26 июля 2019 года № 206. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 июля 2019 года № 5497. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 16 марта 2020 года № 59
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 16.03.2020 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование";
2) регламент государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку";
3) регламент государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка";
4) регламент государственной услуги "Заключение договоров аренды земельного участка";
5) регламент государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.

4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысытәкімдігінің 2019 жылғыь"26" шілдедегі № 206 қаулысымен бекітілді
"Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелді) бекітілген "Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың, аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, ауылдық округтің әкімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне арналған құқықты беру туралы шешімі не осы Регламенттің 4-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от "26" июля 2019 года № 206
Регламент государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18243) (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения, городов районного значения, акимами сельских округов (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения земельного участка в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение услугодателя о предоставлении права на земельный участок либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 4 настоящего Регламента.

4. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 24-бабы 1-тармағының 2-бөлігінде және 6-тармағында, 43-бабы 3-тармағының 6-бөлігінде және 6-1-тармағында, 49-2-бабы 6-тармағының 2-бөлігінде, 50-бабының 2, 2-1 және 4-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі), оның ішінде жеңілдіктері бар адам көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме бір данада мыналарды ұсыну болып табылады:
1) Стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жеке меншікке сатуға арналған өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
3) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жылжымайтын мүлікке меншік құқығын, жер учаскесіне арналған құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарын растайтын, жер учаскесіне ауыртпалықтың жоқ екені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, орындаушы – облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындайды және уәкілетті органға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;

4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными частью 2 пункта 1 и пунктом 6 статьи 24, частью 6 пункта 3 и пунктом 6-1 статьи 43, частью 2 пункта 6 статьи 49-2, пунктом 2, 2-1 и 4 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности), в том числе лица, имеющие льготы, к услугодателю является предоставление в одном экземпляре:
1) заявление на продажу в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование по форме согласно приложению к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
3) акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, подтверждающих право собственности на недвижимое имущество, правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок, об отсутствии обременений на земельный участок, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через платежный шлюз "электронного правительства".
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям области, района, города областного значения (далее – уполномоченный орган) и направляет уполномоченному органу – 1 один рабочий день;

3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, уәкілетті органның жауапты орындаушысын айқындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, сұратылып отырған жер учаскесінің пайдаланылу мүмкіндігін айқындайды, жер учаскесін алдын ала таңдау актісін жасайды және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органға келісуге жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті орган таңдау актісін келіседі не бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап және уәкілтті органға жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге береді – 4 (төрт) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге жібереді – 2 (екі) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) өтінішпен танысу, қарар қою, уәкілетті органға жолдау;
3) өтінішпен танысу, қарар қою, жауапты орындаушыны айқындау;
4) өтінішті қарау, таңдау актісін жасау, келісімге жолдау;
5) келісілген таңдау актісі не бас тарту туралы уәжді жауап;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті орган.
10. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;

3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа – 1 один рабочий день;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает заявление, определяет возможность использования испрашиваемого земельного участка, составляет акт предварительного выбора земельного участка и направляет на согласование в уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства – 3 (три) рабочих дня;
5) уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства согласовывает акт выбора либо письменный мотивированный ответ об отказе и направляет в уполномоченный орган – 2 (два) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа подготавливает результат оказания государственной услуги и передает услугодателю - 4 (четыре) рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию - 2 (два) рабочих дня;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления;
2) ознакомление с заявлением, наложение резолюции, направление в уполномоченный орган;
3) ознакомление с заявлением, наложение резолюции, определение ответственного исполнителя;
4) рассмотрение заявления, составление акта выбора, направление на согласование;
5) согласованный акт выбора либо мотивированный ответ об отказе;
6) подготовка результата оказания государственной услуги;
7) подписание результата оказания государственной услуги;
8) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками):
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, орындаушы – уәкілетті органды айқындайды және уәкілетті органға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, уәкілетті органның жауапты орындаушыны айқындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, сұратылып отырған жер учаскесінің пайдаланылу мүмкіндігін айқындайды, жер учаскесін алдын ала таңдау актісін жасайды және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органға келісуге жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті орган таңдау актісін келіседі не бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап және уәкілтті органға жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге береді – 4 (төрт) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге жібереді – 2 (екі) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) ретінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілген қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя – уполномоченный орган и направляет уполномоченному органу – 1 (один) рабочий день;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа – 1 (один) рабочий день;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает заявление, определяет возможность использования испрашиваемого земельного участка, составляет акт предварительного выбора земельного участка и направляет на согласование в уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства – 3 (три) рабочих дня;
5) уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства согласовывает акт выбора либо письменный мотивированный ответ об отказе и направляет в уполномоченный орган – 2 (два) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа подготавливает результат оказания государственной услуги и передает услугодателю - 4 (четыре) рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию - 2 (два) рабочих дня;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
12. Осы мемлекеттік қызмет Мемлекеттік корпорация және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыларға күту мен қажетті құжаттарды дайындау уақытында жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталған құжаттарды толтыруға арналған орындар), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің ғимараты мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіреберіспен жабдықталған болады.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Данная государственная услуга через Государственную корпорацию и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
5. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Для оказания государственной услуги создаются условия для услугополучателей на время ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности.
Здание услугодателя оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.

14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары" – "Жергілікті атқарушы органдар" кіші бөлімінде орналасқан.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.

14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги" – "Местные исполнительные органы".
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелді) бекітілген "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне арналған құқықты беру туралы шешімі не осы Регламенттің 4-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылуы;

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18243) (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения, (далее - услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения земельного участка в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение услугодателя о предоставлении права на земельный участок либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 4 настоящего Регламента.
4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 24-бабы 1-тармағының 2-бөлігінде және 6-тармағында, 43-бабы 3-тармағының 6-бөлігінде және 6-1-тармағында, 49-2-бабы 6-тармағының 2-бөлігінде, 50-бабының 2, 2-1 және 4-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі), оның ішінде жеңілдіктері бар адам көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме бір данада мыналарды ұсыну болып табылады:
1) Стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер учаскесін жеке меншікке бөліп төлеуге сатуға арналған өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
3) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жылжымайтын мүлікке меншік құқығын, жер учаскесіне арналған құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарын растайтын, жер учаскесіне ауыртпалықтың жоқ екені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, жауапты орындаушы – облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындайды және уәкілетті органға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, уәкілетті органның жауапты орындаушыcын айқындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, сұратылып отырған жер учаскесінің пайдаланылу мүмкіндігін айқындайды, жер учаскесін алдын ала таңдау актісін жасайды және келіседі, жер комиссиясының отырысына құжаттарды дайындайды және жолдайды не бас тарту туралы уәжді жауап – 3 (үш) жұмыс күні;

3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными частью 2 пункта 1 и пунктом 6 статьи 24, частью 6 пункта 3 и пунктом 6-1 статьи 43, частью 2 пункта 6 статьи 49-2, пунктом 2, 2-1 и 4 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности), в том числе лица, имеющие льготы, к услугодателю является предоставление в одном экземпляре:
1) заявление на продажу земельного участка в частную собственность в рассрочку по форме согласно приложению к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
3) акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, подтверждающих право собственности на недвижимое имущество, правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок, об отсутствии обременений на земельный участок, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через платежный шлюз электронного правительства.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям области, района, города областного значения (далее – уполномоченный орган) и направляет уполномоченному органу – 1 (один) рабочий день;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа – 1 (один) рабочий день;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает заявление, определяет возможность использования испрашиваемого земельного участка, составляет и согласовывает акт предварительного выбора земельного участка, подготавливает и направляет документы на заседание земельной комиссии либо письменный мотивированный ответ об отказе - 3 (три) рабочих дня;

5) жер комиссиясы уәкілетті орган комиссияға аумақты аймақтандыруға сәйкес мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша сұратылып отырған жер учаскесін пайдалану мүмкіндігі туралы ұсыныс жолдаған сәттен бастап қорытынды шығарады – 4 (төрт) жұмыс күні.
Аталған мерзімге:
жерге орналастыру жобасын жасау;
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 44-бабының 6-тармағымен белгіленген келісу;
белгілі жерде жер учаскесінің шекарасын белгілеу кезеңдері кірмейді;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы комиссия қорытындысы және бекітілген жерге орналастыру жобасы негізінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге береді – жерге орналастыру жобасы бекітілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) өтінішпен танысу, қарар қою, уәкілетті органға жолдау;
3) өтінішпен танысу, қарар қою, жауапты орындаушыны айқындау;
4) өтінішті қарау, таңдау актісін жасау, жер комиссиясына жолдау;
5) жер комиссиясының қорытындысын шығару;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
10. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, жауапты орындаушы – уәкілетті органды айқындайды және орындаушыға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;

5) земельная комиссия с момента передачи уполномоченным органом в комиссию предложения о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению в соответствии с территориальным зонированием выносит заключение – 4 (четыре) рабочих дней.
В указанный срок не входят периоды:
составления землеустроительного проекта;
согласования, установленного пунктом 6 статьи 44 Земельного кодекса Республики Казахстан;
установления границ земельного участка на местности.
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения комиссии и утвержденного землеустроительного проекта, подготавливает результат оказания государственной услуги и передает услугодателю - 3 (три) рабочих дня с момента утверждения землеустроительного проекта;
7) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию - 1 (один) рабочий день;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления;
2) ознакомление с заявлением, наложение резолюции, направление в уполномоченный орган;
3) ознакомление с заявлением, наложение резолюции, определение ответственного исполнителя;
4) рассмотрение заявления, составление акта выбора, направление на земельную комиссию;
5) вынесение заключения земельной комиссии;
6) подготовка результата оказания государственной услуги;
7) подписание результата оказания государственной услуги;
8) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками):
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя – уполномоченный орган и направляет уполномоченному органу - 1 один рабочий день;

16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
"Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік қызметін көрсететін Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдары
Р/с №
Облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының атауы
Тұрған жері
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
8715-2-46-42-70
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
2
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 44
8715-33-2-26-46
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
3
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Талшық ауылы Целинная көшесі, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
4
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов ауылы Народная көшесі, 50
8715-32-2-11-59
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
5
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылы Ленин көшесі, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
6
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылы Дружба көшесі, 10
8715-44- 2-12-32, 2-12-33
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
7
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы Юбилейная көшесі, 56
8715-31-2-12-90, 2-15-57
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
8
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Бескөл ауылы Гагарин көшесі, 11
8715-38-2-12-01
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
9
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы Сәбит Мұқанов көшесі, 12
8715-41-2-15-90, 2-17-88
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
10
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Новоишимское ауылы Абылайхан көшесі, 28
8715-35- 2-13-07, 2-11-48
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
11
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
8715-36-2-23-42
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
12
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
8715-37-2-12-33, 2-12-40
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
13
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 85
8715-42-2-16-95
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
14
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Сергеевка қаласы Победа көшесі, 35
8715-34-2-12-43, 2-14-80
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
15
"Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімінің аппараты" КММ
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
8715-2-46-25-10
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
"Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы "26" шілдедегі № 206 қаулысымен бекітілді
"Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку"
Местные исполнительные органы Северо-Казахстанской области, осуществляющие оказание государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку"
№ п/п
Наименование местного исполнительного органа области, районов и города областного значения
Место расположения
Контактный телефон
График работы
1
КГУ"Аппарат акима Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область город Петропавловск улица Конституции Казахстана, 58
8715-2-46-42-70
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
2
КГУ "Аппарат акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Шокана Уалиханова,44
8715-33-2-26-46
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
3
КГУ "Аппарат акима Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Акжарский район село Талшик улица Целинная, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
4
КГУ "Аппарат акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Аккайынский район село Смирново улица Народная, 50
8715-32-2-11-59
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
5
КГУ "Аппарат акима Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Есильский район село Явленка улица Ленина, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
6
КГУ "Аппарат акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Жамбылский район село Пресновка улица Дружбы, 10
8715-44- 2-12-32, 2-12-33
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
7
КГУ "Аппарат акима района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область район Магжана Жумабаева город Булаево улица Юбилейная, 56
8715-31-2-12-90, 2-15-57
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
8
КГУ "Аппарат акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Кызылжарский район аул Бесколь улица Гагарина, 11
8715-38-2-12-01
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
9
КГУ "Аппарат акима Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Мамлютский район город Мамлютка улица Сабита Муканова, 12
8715-41-2-15-90, 2-17-88
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
10
КГУ "Аппарат акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область район имени Габита Мусрепова село Новоишимское улица Абылайхана, 28
8715-35- 2-13-07, 2-11-48
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
11
КГУ "Аппарат акима Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Тайыншинский район город Тайынша улица Конституции Казахстана, 197
8715-36-2-23-42
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
12
КГУ "Аппарат акима Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Тимирязевский район село Тимирязево улица Шокана Уалиханова,1
8715-37-2-12-33, 2-12-40
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
13
КГУ "Аппарат акима Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Уалихановский район село Кишкенеколь улица Шокана Уалиханова, 85
8715-42-2-16-95
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
14
КГУ "Аппарат акима района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область район Шал акына город Сергеевка улица Победы, 35
8715-34-2-12-43, 2-14-80
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
15
КГУ "Аппарат акима города Петропавловска Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область город Петропавловск улица Конституции Казахстана, 23
8715-2-46-25-10
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку" при оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от "26" июля 2019 года № 206
Регламент государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка"

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелді) бекітілген "Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесін сатып алу-сату шарты не осы Регламенттің 4-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18243) (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Заключение договоров купли-продажи земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее - услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения земельного участка в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор купли-продажи земельного участка либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 4 настоящего Регламента.
4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
"Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік қызметін көрсететін Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдары
Р/с №
Облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының атауы
Тұрған жері
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Парк көшесі, 57 В
8715-2- 53-36-41
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
2
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 42
8715-33- 2-17-23
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
3
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының жер қатынастар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Талшық ауылы Целинная көшесі, 13
8715-46- 2-13-44
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
4
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов ауылы Народная көшесі, 37-үй
8715-32- 2-14-86
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
5
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылы Ленин көшесі, 10-үй
8715-43- 2-15-65
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
6
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылы Дружба көшесі, 6-үй
8715-44- 2-28-48
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
7
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы Юбилейная көшесі, 62-үй
8715-31- 2-23-22
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
8
"Қызылжар аудандық жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Бескөл ауылы Институт көшесі, 1-үй
8715-38- 2-15-54
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
9
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы Абай Құнанбаев көшесі, 5-үй
8715-41-2-22-71
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
10
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Новоишимское ауылы Ленин көшесі, 2-үй
8715-35- 2-22-71
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
11
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 206
8715-36- 2-26-97
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
12
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
8715-37- 2-19-75
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
13
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 85
8715-42- 2-18-99
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
14
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Сергеевка қаласы Победа көшесі, 35
8715-34- 2-02-30
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
15
"Петропавл қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
8715-2- 46-02-06
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
"Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде "Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы "26" шілдедегі № 206 қаулысымен бекітілді
"Жер учаскесін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги Заключение договоров купли-продажи земельного участка
Местные исполнительные органы Северо-Казахстанской области, осуществляющие оказание государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка"
№ п/п
Наименование местного исполнительного органа области, районов и города областного значения
Место расположения
Контактный телефон
График работы
1
Коммунальное государственное учреждение "Управление земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область город Петропавловск улица Парковая, 57 В
8715-2- 53-36-41
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
2
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Шокана Уалиханова,42
8715-33- 2-17-23
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
3
Государственное учреждение "Отдел земельных отношенийАкжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Акжарский район село Талшик улица Целинная, 13
8715-46- 2-13-44
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
4
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская областьАккайынский район село Смирново улица Народная, дом37
8715-32- 2-14-86
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
5
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Есильский район село Явленка улица Ленина, дом 10
8715-43- 2-15-65
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
6
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношенийЖамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Жамбылский район село Пресновка улица Дружбы,дом 6
8715-44- 2-28-48
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
7
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область район Магжана Жумабаева город Булаево улица Юбилейная, дом 62
8715-31- 2-23-22
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
8
Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарский районный отдел земельных отношений"
Северо-Казахстанская область Кызылжарский районсело Бесколь улица Институтская, дом 1
8715-38- 2-15-54
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
9
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Мамлютский район город Мамлютка улица Абая Кунанбаева, дом 5
8715-41- 2-22-71
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
10
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область район имени Габита Мусрепова село Новоишимское улица Ленина, дом 2
8715-35- 2-22-71
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
11
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Тайыншинский район город Тайынша улица Конституции Казахстана, 206
8715-36- 2-26-97
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
12
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Тимирязевский Тимирязево улица Шокана Уалиханова, 1
8715-37- 2-19-75
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
13
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область Уалихановский район село Кишкенеколь улица Шокана Уалиханова, 85
8715-42- 2-18-99
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
14
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область район Шал акына город Сергеевка улица Победы, 35
8715-34- 2-02-30
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
15
Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата города Петропавловска"
Северо-Казахстанская область город Петропавловск улица Конституции Казахстана, 23
8715-2- 46-02-06
с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка" при оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от "26" июля 2019 года № 206
Регламент государственной услуги "Заключение договоров аренды земельного участка"

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелді) бекітілген "Жер учаскесін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Жер учаскесін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесін жалға алу шарты не осы Регламенттің 4-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Заключение договоров аренды земельного участка" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Заключение договоров аренды земельного участка", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18243) (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Заключение договоров аренды земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения земельного участка в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор аренды земельного участка земельного участка либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 4 настоящего Регламента.
4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелді) бекітілген "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың, аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, ауылдық округтердің әкімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17:30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті арнайы есепке алғаны туралы хабарламасы не осы Регламенттің 4-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылуы.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18243) (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Постановка на очередь на получение земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения, городов районного значения, акимами сельских округов (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения земельного участка в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление услугодателя о постановке на специальный учет заявления либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 4 настоящего Регламента.
4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілінің), оның ішінде жеңілдіктері бар адам көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме бір данада мыналарды ұсыну болып табылады:
1) Стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер учаскесін алу үшін кезекке қоюға арналған өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін).
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жылжымайтын мүлікке меншік құқығын, жер учаскесіне арналған құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарын растайтын, жер учаскесіне ауыртпалықтың жоқ екені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, жауапты орындаушы – облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындайды және уәкілетті органға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, өтінішке қарар қояды, уәкілетті органның жауапты орындаушысын айқындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, жер комиссиясының отырысына құжаттарды дайындайды және жолдайды не бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап – 3 (үш) жұмыс күні;
5) жер комиссиясы қорытынды шығарады және уәкілетті органның жауапты орындаушысы комиссия қорытындысы негізінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 5 (бес) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге жібереді– 1 (бір) жұмыс күні;

5. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности), в том числе лица, имеющие льготы, к услугодателю является предоставление в одном экземпляре:
1) заявление на постановку на очередь на получение земельного участка по форме согласно приложению к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности).
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, подтверждающих право собственности на недвижимое имущество, правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок, об отсутствии обременений на земельный участок, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через платежный шлюз электронного правительства.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям области, района, города областного значения (далее – уполномоченный орган) и направляет в уполномоченный орган – 1 (один) рабочий день;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами, налагает резолюцию на заявлении, определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа - 1 один рабочий день;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает заявление, подготавливает и направляет документы на заседание земельной комиссии либо письменный мотивированный ответ об отказе - 3 (три) рабочих дня;
5) земельная комиссия выносит заключение и ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения комиссии подготавливает результат оказания государственной услуги и передает услугодателю - 5 (пять) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию - 1 (один) рабочий день;