Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 211 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 шілдеде № 5505 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 12 ақпандағы № 30 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 12.02.2020 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің, өздiгiнен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 июля 2019 года № 211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 июля 2019 года № 5505. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12 февраля 2020 года № 30
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12.02.2020 № 30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

2. Осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы әкімдік қаулысын мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"29" шілдедегі № 211 қаулысына
1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 06 мамырдағы № 4 - 3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелді) бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) негізінде әзірленді.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1 - қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Северо-Казахстанской области согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "29" июля 2019 года № 211
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее – регламент) разработан на основании стандарта государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года №4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11766).
Государственная услуга "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
тракторшы-машинист куәлігін, куәліктің телнұсқасын алған, ескі үлгідегі куәлікті жаңа куәлікке ауыстырған (айырбастаған) кезде көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған қүнінен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 2 (екі) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі), куәліктің телнұсқасын беру, ескі үлгідегі куәлікті жаңа куәлікке ауыстырған (айырбастаған) кезде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен бюджетке мемлекеттік баж төлейді (бұдан әрі – Салық кодексі).
Мемлекеттік баж мөлшері 0,5 (нөл бүтін оннан бес) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды.
Мемлекеттік бажды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, төлем жүргізу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ), екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
4. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Сроки оказания государственной услуги:
при получении удостоверения тракториста-машиниста, дубликата удостоверения, замене (обмене) удостоверения старого образца, на новое удостоверение со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов проверяет полноту представленных документов.
3. Результат оказания государственной услуги – удостоверение, дубликат удостоверения, при замене (обмене) удостоверения старого образца, на новое удостоверение на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее – удостоверение тракториста-машиниста).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет государственную пошлину в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс).
Размер государственной пошлины составляет 0,5 (ноль целых пять десятых) месячного расчетного показателя (далее – МРП).
Оплата государственной пошлины осуществляется через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через Портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), банки второго уровня.
4. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс - қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің өтінішті және төменде көрсетілген тиісті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
"А", "В" және "Г" санаттарындағы куәліктерді алу үшін:
стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
тиісті санаттар бағдарламасы бойынша оқудан өткені туралы куәліктің немесе ауыл шаруашылығын механикаландыру немесе тракторист-машинист біліктілігін растайтын дипломның көшірмесі (түпнұсқасы салыстырылып тексеру үшін беріледі);
"Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелді) бекітілген № 086/е нысаны бойынша медициналық анықтама (бұдан әрі – медициналық анықтама);
Салық кодексінде белгіленген, куәлік бергені үшін мемлекеттік баж төленгені туралы құжат;
өлшемі 3,5х4,5 сантиметр, ақ немесе түрлі-түсті фонды фотосурет;
жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарын ("ауыл шаруашылығын механикаландыру немесе тракторист-машинист" мамандығы бойынша арнайы оқу орындары, орта кәсіптік оқу орындары) бітірген адамдарды қоспағанда, білім беру ұйымының емтихан комиссиясы хаттамасының көшірмесі "Б" немесе "Д" санаттары бар куәлік алу үшін осы тармақшаның талаптарына сәйкес келуі қажет;
"Б" және (немесе) "Д" санаттары "А", "В" немесе "Г" бағандарында рұқсат ету белгісі бар куәлік иеленген (тиісті машиналарда жалпы жұмыс өтілі алты айдан кем емес) және емтихан пунктінде теориялық емтихан тапсырған тракторист-машинистерге беріледі.

Прием заявления канцелярией услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим днем).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем заявления и соответствующего пакета документов, указанного ниже (далее - пакет документов), либо запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
1) при обращении к услугодателю:
для получения удостоверений категорий "А", "В" и "Г":
заявление по форме, согласно приложению, к стандарту;
копия свидетельства о прохождении обучения по программе соответствующих категорий или диплома, подтверждающего квалификацию "механизация сельского хозяйства" или тракториста-машиниста (оригинал предоставляется для сверки);
медицинская справка по форме № 086/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (далее – медицинская справка);
документ об уплате государственной пошлины за выдачу удостоверения, установленного Налоговым кодексом;
фотографию размером 3,5х4,5 сантиметра с белым или цветным фоном;
копия протокола экзаменационной комиссии учебной организации, за исключением лиц, окончивших учебные заведения высшего, технического и профессионального образования (специальные учебные заведения, средние профессиональные учебные заведения по специальности "механизация сельского хозяйства или тракторист-машинист") для получения удостоверения с категориями "Б" или "Д" необходимо соответствие требованиям настоящего подпункта;
категории "Б" и (или) "Д" предоставляются трактористам-машинистам, имеющим удостоверение с разрешающими отметками в графах "А", "В" или "Г" (общий стаж работы на соответствующих машинах не менее шести месяцев) и сдавшим в экзаменационном пункте теоретический экзамен.

2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 35-бабында көрсетілген құжаттардың кез келгені жұмыс өтілін растайтын құжат бола алады;
"Ерекше белгілер үшін" бағанында "қаршаналар, квадроциклдер жүргізуге рұқсат" деген жазуы бар тракторист-машинист куәлігін алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде емтихан пунктіне мынадай құжаттар ұсынылады:
стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
рұқсат ететін "А" және "В" немесе "Б" және "В" санаттары бар куәліктің көшірмесі немесе рұқсат ететін "А" немесе "А1" немесе "В1" санаты бар жүргізуші куәлігі;
тракторист-машинист куәлігін бергені үшін мемлекеттік баждың төлегені туралы түбіртек;
өлшемі 3,5х4,5 сантиметр, ақ немесе түрлі-түсті фонды фотосурет.
Тракторист-машинистің куәлігін ауыстыру (алмастыру) емтихан пункті құжаттар қабылдаған күннен бастап және осы регламентке 5-тармақта көрсетілген талаптардың негізінде жүргізіледі – 2 (екі) жұмыс күн.
Емтихан пунктінің жауапты орындаушысы өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – 2 (екі) жұмыс күн.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, емтихан пункті өтініш берушіге өтінішті қарастырудан жазбаша түрде дәлелді бас тартуды жолдайды.
Ескі үлгідегі куәлікті ауыстырған (алмастырған) кезде жаңа куәлікке рұқсат ету санаттары мынадай тәртіпті есепке ала отырып, көшіріледі және қойылады:
ескі үлгідегі тракторист-машинист куәлігіндегі "А", "Б", "В", "Г", "Д", "Е" санаттары жаңа куәліктегі "А", "Б", "В", "Г", "Д" санаттарына сәйкес келеді;
3-сыныпты тракторист-машинист куәлігі жаңа үлгідегі "А", "В", "Г" санаттары бар куәлікке сәйкес келеді;
2-сыныпты тракторист-машинист куәлігі жаңа үлгідегі "А", "Б", "В", "Г" санаттары бар куәлікке сәйкес келеді;
1-сыныпты тракторист-машинист куәлігі жаңа үлгідегі "А", "Б", "В", "Г", "Д" санаттары бар куәлікке сәйкес келеді;
К-701 "Кировец" тракторист-машинист куәлігі жаңа үлгідегі "Б" санатты куәлікке сәйкес келеді;
"комбайншы" мамандығы көрсетілген ауыл шаруашылығы механизаторының куәлігі жаңа үлгідегі "Г" санатты куәлікке сәйкес келеді;
"тракторшы" мамандығы көрсетілген ауыл шаруашылығы механизаторының куәлігі жаңа "А", "В" санаттары бар үлгідегі куәлікке сәйкес келеді.
Куәлікті ауыстырған (алмастырған) кезде жаңадан берілген куәліктің "Ерекше белгілер үшін" деген бағанына бұрынғы куәліктің сериясы, нөмірі және берілген күні жазылады.
Куәлік жоғалған кезде "Телнұсқа" деген белгісі бар жаңа куәлік беріледі:

Документом, подтверждающим стаж работы, может быть любой из документов, указанных в статье 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года;
для получения удостоверения тракториста-машиниста с записью "управление снегоходами, квадроциклами разрешено" в графе "для особых отметок" в экзаменационный пункт представляются следующие документы при обращении к услугодателю:
заявление по форме, согласно приложению, к стандарту;
копия удостоверения с разрешающими категориями "А" и "В" или "Б" и "В", или водительское удостоверение с разрешающей категорией "А", или "А1", или "В1";
квитанция об уплате государственной пошлины за выдачу удостоверения тракториста-машиниста;
фотография размером 3,5 х 4,5 сантиметра с белым или цветным фоном.
Замена (обмен) удостоверения тракториста-машиниста производится со дня принятия документов экзаменационным пунктом и на основании требований, перечисленных в пункте 5 настоящего регламента - 2 (два) рабочих дня.
Ответственный исполнитель экзаменационного пункта с момента получения документов заявителя проверяет полноту представленных документов - 2 (два) рабочих дня.
В случае установления фактов неполноты представленных документов, экзаменационный пункт направляет заявителю письменный мотивированный отказ в рассмотрении заявления.
При замене (обмене) удостоверения старого образца, на новое удостоверение переносятся и проставляются разрешающие категории с учетом следующего порядка:
категории "А", "Б", "В", "Г", "Д", "Е" в удостоверении тракториста-машиниста старого образца соответствуют категориям "А", "Б", "В", "Г", "Д" в новом удостоверении;
удостоверение тракториста-машиниста 3 класса соответствует удостоверению с категориями "А", "В", "Г" нового образца;
удостоверение тракториста-машиниста 2 класса соответствует удостоверению с категориями "А", "Б", "В", "Г", нового образца;
удостоверение тракториста-машиниста 1 класса соответствует удостоверению с категориями "А", "Б", "В", "Г", "Д" нового образца;
удостоверение тракториста-машиниста К-701 "Кировец" соответствует удостоверению категории "Б" нового образца;
удостоверение механизатора сельского хозяйства с указанием специальности "комбайнер" соответствует удостоверению категории "Г" нового образца;
удостоверение механизатора сельского хозяйства с указанием специальности "тракторист" соответствует удостоверению образца с категориями "А", "В".
При замене (обмене) удостоверения во вновь выдаваемом удостоверении в графе "Для особых отметок" проставляются серия, номер и дата выдачи прежнего удостоверения.
При утере удостоверения новое удостоверение с отметкой "Дубликат" выдается:

тұрғылықты жері бойынша тіркелген адамдарға осы регламенттің 5-тармағының сегізінші абзацын қоспағанда, осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттар және ішкі істер органдарынан сот шешімінің негізінде куәліктерінен айырылғандардың арасында жоқ екендігі туралы анықтама негізінде өтініш берушінің құжаттарын қабылдаған сәттен бастап – 2 (екі) жұмыс күн;
өтініш берушінің жүгінген орны бойынша куәлік берілгені туралы мәлімет болмаған жағдайда, куәлік берген емтихан пунктінің куәлік беру кітабындағы жазба негізінде осы регламенттің 5-тармағы 1) тармақшасының төртінші және сегізінші абзацтарын қоспағанда, 5-тармақтың талаптарын сақтай отырып, өтініш берушіден құжаттарды қабылдаған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
Куәлік беру кітабындағы жазбаларды нақтылауды куәлік берген емтихан пунктіне сұрау салу арқылы өтініш берушінің өтініші бойынша емтихан пункті жүзеге асырады.
Әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін ішкі істер органдарында куәлікті алып қойғаны немесе сот шешімінің негізінде айырылғаны анықталған кезде, телнұсқа беру жүргізілмейді, ол туралы жазбаша дәлелді бас тарту ұсынылады.
Шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың куәліктерін алмастыру емтихан пунктіне куәліктердің түпнұсқасы мен оның мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде расталған аудармасын, ішкі істер органдарында тіркелген жеке басты куәландыратын құжаттарды (паспорт, жеке куәлік) (түпнұсқа салыстырып тексерілгеннен кейін қайтарылады) ұсыну негізінде, медициналық куәландырудан өткеннен, тракторист-машинист куәлігін беру үшін мемлекеттік бажды төлегеннен және теориялық емтихандарды тапсырғаннан кейін жүргізіледі.
Бұл ретте тракторист-машинистің ұлттық куәлігінде рұқсат берілген және осы тармақтың талаптарына сәйкес келетін машиналар санаттарын жүргізу құқығына арналған куәлік келу құжаттарының қолданылу мерзіміне беріледі. Тракторист-машинистің ұлттық куәлігі емтихан пунктінде сақталады және иесінің өтініші бойынша оған бұрын берілген Қазақстан Республикасының куәлігін тапсырғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде қайтарылып беріледі.
Шетел азаматтарында және азаматтығы жоқ адамдарда тракторист-машинистің ұлттық куәлігі болмаған жағдайда, олардың Қазақстан Республикасында болу мерзімі алты айдан асатын болса, Қазақстан Республикасының куәлігі жалпы негіздерде беріледі;
2) порталға жүгінген кезде:
"А", "В" және "Г" санатты куәлік алу үшін:
стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында өтініш;
тиісті санаттар бағдарламасы бойынша оқудан өткені туралы куәліктің электрондық көшірмесі немесе "ауыл шаруашылығын механикаландыру" біліктілігін растайтын дипломның көшірмесі;
медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, куәлікті беру үшін Салық кодексінде белгіленген мемлекеттік бажды төлеу туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарын (арнайы оқу орындарын, кәсіптік орта оқу орындарын) "ауыл шаруашылығын механикаландыру" мамандығы бойынша бітірген адамдарды қоспағанда, оқу ұйымының емтихан комиссиясы хаттамасының электрондық көшірмесі;
көлемі 3,5х4,5 сантиметр фотосурет ақ немесе түрлі-түсті (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үшін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылады);
"Б" және "Д" санатты куәлікті алу үшін қосымша:
тиісті машиналарда алты айдан кем емес жалпы жұмыс өтілін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ескі үлгідегі куәлікті жаңа куәлікке ауыстырған (айырбастаған) кезде:
стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында өтініш;
тиісті санаттар бағдарламасы бойынша оқудан өткені туралы куәліктің электрондық көшірмесі немесе "ауыл шаруашылығын механикаландыру" біліктілігін растайтын дипломның көшірмесі;
медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, куәлікті беру үшін Салық кодексінде белгіленген мемлекеттік бажды төлеу туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
көлемі 3,5х4,5 сантиметр фотосурет ақ немесе түрлі-түсті (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үшін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылады);
куәліктің телнұсқасын алу үшін:
себебін көрсете отырып, стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында өтініш;
медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, куәлікті беру үшін Салық кодексінде белгіленген мемлекеттік бажды төлеу туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
көлемі 3,5х4,5 сантиметр фотосурет ақ немесе түрлі-түсті (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үшін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылады);
сот шешімінің негізінде куәліктерінен айырылғандардың арасында жоқ екендігі туралы ішкі істер органның анықтамасының электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, мемлекеттік бажды төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төлеген кезде), бұрын берілген тракторшы-машинист куәлігі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы қойылған белгі болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

с момента принятия документов заявителя лицам, зарегистрированным по местожительству, на основании документов, перечисленных в пункте 5 настоящего регламента и справки органа внутренних дел о том, что на основании решений суда среди лишенных не значится, за исключением восьмого абзаца пункта 5 настоящего регламента - 2 (два) рабочих дня;
с момента принятия документов от заявителя, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения заявителя, на основании записи книги выдачи удостоверения экзаменационного пункта, выдавшего удостоверение, с соблюдением требований пункта 5 настоящего регламента, за исключением абзацев четвертого и восьмого подпункта 1) пункта 5 настоящего регламента - 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Уточнение записи книги выдачи удостоверения осуществляется экзаменационным пунктом по обращению заявителя путем запроса в экзаменационный пункт, выдавший удостоверение.
В случаях установления изъятия удостоверения за совершение административного правонарушения в органах внутренних дел или лишения на основании решения суда, выдача дубликата не производится, о чем представляется письменный мотивированный отказ.
Обмен иностранным гражданам и лицам без гражданства удостоверений производится на основании представления в экзаменационный пункт оригиналов удостоверений и их заверенного перевода на государственном или русском языках, документа, удостоверяющего личность (паспорт, удостоверение личности), (оригинал возвращается после сверки), зарегистрированных в органах внутренних дел, после прохождения медицинского освидетельствования, оплаты государственной пошлины за выдачу удостоверения тракториста-машиниста и сдачи теоретического экзамена.
При этом выдается удостоверение на право управления категориями машин, которые были разрешены в национальном удостоверении тракториста-машиниста и соответствуют требованиям настоящего пункта, на срок действия въездных документов.
Национальное удостоверение тракториста-машиниста хранится в экзаменационном пункте и возвращается владельцу по его заявлению и после сдачи ранее выданного удостоверения Республики Казахстан в течение одного рабочего дня.
При отсутствии у иностранных граждан и лиц без гражданства национальных удостоверений удостоверение тракториста-машиниста Республики Казахстан выдается им на общих основаниях, если срок пребывания в Республике Казахстан превышает шесть месяцев;
2) при обращении на портал:
для получения удостоверений "А", "В" и "Г":
заявление в форме электронного документа по форме согласно приложению, к стандарту;
электронная копия свидетельства о прохождении обучения по программе соответствующих категорий или оригинал и копию диплома, подтверждающего квалификацию "механизация сельского хозяйства";
электронная копия медицинской справки;
электронная копия документа об оплате государственной пошлины за выдачу удостоверения, установленного Налоговым кодексом, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия протокола экзаменационной комиссии учебной организации, за исключением лиц, окончивших учебные заведения высшего, технического и профессионального образования (специальные учебные заведения, средние профессиональные учебные заведения) по специальности "механизация сельского хозяйства";
фотография размером 3,5 х 4,5 сантиметра с белым или цветным фоном (предоставляется услугодателю при обращении за получением результата государственной услуги);
для получения удостоверения категорий "Б", "Д" дополнительно:
электронная копия документа подтверждающая общий стаж работы на соответствующих машинах не менее шести месяцев;
при замене (обмене) удостоверения старого образца, на новое удостоверение:
заявление в форме электронного документа по форме согласно приложению, к стандарту;
электронная копия медицинской справки;
электронная копия документа об оплате государственной пошлины за выдачу удостоверения, установленного Налоговым кодексом, за исключением оплаты через ПШЭП;
фотография размером 3,5 х 4,5 сантиметра с белым или цветным фоном (предоставляется услугодателю при обращении за получением результата государственной услуги);
при получении дубликата удостоверения:
заявление в форме электронного документа по форме согласно приложению, к стандарту с указанием причины;
электронная копия медицинской справки;
электронная копия документа об оплате государственной пошлины за выдачу удостоверения, установленного Налоговым кодексом, за исключением оплаты через ПШЭП;
фотография размером 3,5 х 4,5 сантиметра с белым или цветным фоном (предоставляется услугодателю при обращении за получением результата государственной услуги);
электронная копия справки органа внутренних дел о том, что на основании решений суда среди лишенных не значится.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, об оплате государственной пошлины (при оплате через ПШЭП), о ранее выданном удостоверении тракториста-машиниста услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-қимылдар) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді, қабылданған күні мен уақытын, кіріс нөмірін, өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы мөртабан қояды, құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына қарар қою үшін береді – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындап, қарар қояды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының осы регламенттің 5-тармағының талаптарға сәйкестігін тексеріп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
7. Келесі рәсімді (іс - қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс - қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
2) қарар салу;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді, қабылданған күні мен уақытын, кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы мөртабан қояды, құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына қарар қою үшін береді – 30 (отыз) минут;

6. В процесс оказания государственной услуги входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов от услугополучателя, регистрирует заявление, ставит штамп о принятии документов в копии заявления с указанием даты и времени приема, входящего номера, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов, и передает пакет документов на рассмотрение руководителю услугодателя для наложения резолюции - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию и направляет пакет документов услугополучателя ответственному исполнителю услугодателя – 10 (десять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет пакет документов услугополучателя на соответствие требованиям пункта 5 настоящего регламента, подготавливает результат оказания государственной услуги, подписывает результат государственной услуги и направляет его в канцелярию – 1 (один) рабочий день;
4) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов;
2) наложение резолюции;
3) результат оказания государственной услуги;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов от услугополучателя, регистрирует заявление, ставит штамп о принятии документов в копии заявления с указанием даты и времени приема, входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов, и передает пакет документов на рассмотрение руководителю услугодателя для наложения резолюции - 30 (тридцать) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындап, қарар қояды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 10 (он) минут;
3) көсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының осы регламенттің 5-тармағының талаптарға сәйкестігін тексеріп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушыны жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (авторландыру);
2) электрондық үкімет порталында (бұдан әрі - ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай - ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру.
ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды куәландыру;
3) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың қажетті жолдарын толтырып, құжаттар топтамасын тіркеуі;

2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию и направляет пакет документов услугополучателя ответственному исполнителю услугодателя – 10 (десять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет пакет документов услугополучателя на соответствие требованиям пункта 5 настоящего регламента, подготавливает результат оказания государственной услуги, подписывает результат государственной услуги и направляет его в канцелярию – 1 (один) рабочий день.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. При обращении через портал услугополучатель, либо его представитель делает запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
В случае обращения через портал в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
2) проверка на портале электронного правительства (далее - ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП).
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП, либо удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
3) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;

4) көрсетілетін қызметті берушімен электрондық сұрауды өңдеу (тексеру, тіркеу);
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асырады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолдауы;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты адамының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында алуы.
Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудіңбизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар мен оларды толтыру үлгілерінің тізбесі бар стендтермен жабдықталады).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болу шартымен мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электронды нысанда түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығында 1414 көрсетілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай - ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілер
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57 В
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Достық көшесі, 15
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Целинная көшесі, 13
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, Народная көшесі, 37
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 10
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Преснов ауылы, Дружба көшесі, 6
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мағжан Жұмабаев атындағы ауданы, Булаев қаласы, Пионерская көшесі, 2а
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мамлют ауданы, Мамлют қаласы, Абай Құнанбаев көшесі, 5
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы, Абылайхан көшесі, 28
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тимирязев ауданы, Тимирязев ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Жамбыл көшесі, 76
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победа көшесі, 35
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"29" шілдедегі № 211 қаулысына
2-қосымша
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью ответственного лица услугодателя;
7) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП ответственного лица услугодателя.
Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
5. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
12. При оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz единый контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги "Выдача
удостоверений на право управления тракторами
и изготовленными на их базе самоходными шасси
и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными
и дорожно-строительными машинами и механизмами,
а также специальными машинами повышенной проходимости"
Услугодатели
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области"
Город Петропавловск, улица Парковая, 57 В
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Достык,15
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 13
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Акайынский район, село Смирново, улица Народная, 37
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Есильского района Северо-Казахстанской области"
Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10.
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 6
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Магжана Жумабаева Северо - Казахстанской области"
Район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Пионерская, 2а
Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарский районный отдел сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
Кызылжарский район, село Бесколь, улица Институтская, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Мамлютский район, город Мамлютка, улица Абая Кунанбаева, 5
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Район имени Габита Мусрепова село Новоишимское, улица Абылай Хана, 28
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Жамбыла, 76
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына Северо-Казахстанской области"
район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления тракторами
и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами,
а также специальными машинами повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "29" июля 2019 года № 211
Регламент государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости"

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 06 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелді) бекітілген "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде әзірленді.
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – күнтізбелік 15 (он бес) күн.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – регламент) разработан на основании стандарта государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года №4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11766).
Государственная услуга "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) календарных дней.
При несоответствии представляемых документов требованиям настоящего стандарта заявителю отказывается в приеме документов. По требованию заявителя ему в день приема документов выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тракторлар және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмiрлiк белгi беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті беруші берілген рұқсаттар туралы мәліметтерді "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен бюджетке мемлекеттік баж төлейді.
Мемлекеттік баж мөлшері мынаны құрайды:
1) машинаға техникалық паспорт бергені үшін – 0,5 (нөл бүтін оннан бес) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) тіркеу (қайта тіркеу) үшін – 0,25 (нөл бүтін жиырма бес) АЕК;
3) машинаға мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісін бергені үшін – 1 (бір) АЕК.
Мемлекеттік бажды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды Портал арқылы берген жағдайда, төлем жүргізу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ), екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
4. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесімен өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау

3. Результат оказания государственной услуги – выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сведения о выданных разрешениях услугодателем вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет государственную пошлину в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс).
Размер государственной пошлины составляет:
1) за выдачу технического паспорта на машину – 0,5 (ноль целых пять десятых) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
2) за регистрацию (перерегистрацию) – 0,25 (ноль целых двадцать пять) МРП;
3) за выдачу государственного регистрационного номерного знака на машину – 1 (один) МРП.
Оплата государственной пошлины осуществляется через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через Портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), банки второго уровня.
4. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления канцелярией услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим днем).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің өтінішті және төменде көрсетілген тиісті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
машиналарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру үшін занды немесе жеке тұлғалар (бұдан әрі – өтініш беруші) тіркеу пунктіне мыналарды ұсынады:
стандартқа 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлғалар үшiн – өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi мен түпнұсқасы және мекенжай анықтамасы;
заңды тұлғалар үшiн – құрылтай құжаттарының, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған көшірмелері;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін немесе мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін алымдар төленгені туралы құжат;
мынадай жағдайларды қоспағанда, машина:
кәдеге жаратылса (жарамсыз болса, есептен шығарылса);
машинаны тіркеу пунктіне қарап тексеруге алып келуге кедергi болатын объективті мән-жайлар (бұзылып қалуы, габариті және (немесе) техникалық сипаттамасы мүмкіндік бермеуі) болса, инженер-инспектор жасаған машиналарды техникалық қарап тексеру актісін машинаның тұрған жерi бойынша беруге рұқсат етіледі, бұл ретте мұндай актiнiң жарамдылық мерзімі күнтізбелік 30 (отыз) күнді құрайды;
шарттың (сату-сатып алу, айырбастау, сыйға тарту, қарыз) түпнұсқасы мен көшірмесі, соттың шешiмi немесе меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар немесе қарапайым мәміле нысаны, ал шаруа (фермерлік) қожалықтарын қоспағанда, жеке тұлғалар арасында жасалған мәміле жағдайында – қарапайым мәміле нысаны;
машинаның тiркеу құжаты және нөмiрлiк белгiсi үшiн мемлекеттiк баждың төленгенін растайтын құжат;
мемлекеттік кіріс органы куәландырған тауарға арналған декларациясының (кедендік декларация) көшірмесі.
Меншiк иесiнің немесе иеленушiнің атынан тiркеу іс-қимылдарын олардың өкiлдерi жүзеге асырған жағдайларда, тiркеу пунктiне осы тармақта белгiленген құжаттардан бөлек меншiк иесiнiң немесе иеленушiнiң мүдделерiн бiлдiру өкiлеттiлiгiн куәландыратын құжаттар ұсынылады.
Егер, мемлекеттiк тiркеуге Қазақстан Республикасында бұрын мемлекеттiк тiркеуде болған машина ұсынылса, онда тіркеу пунктіне осы тармақта белгiленген құжаттардан бөлек бұрынғы тіркеу құжаты ұсынылады, алайда аталған құжатты ұсынбау мемлекеттік тіркеуді жүргізуден бас тартуға негіз болып табылмайды.
Меншік иелері болып табылмайтын тұлғаларға машиналарды мемлекеттік тіркеуді қоса алғанда, тіркеу іс-қимылдарын жүзеге асыру үшін тіркеу іс-қимылдарының бастамашылары жеке және заңды тұлғаларға белгіленген құжаттардан бөлек тіркеу пунктіне шарттардың (жалдау, қосалқы жалдау, лизинг, сублизинг, кепiлге беру) және машинаны қабылдау-беру актiсiнің түпнұсқасы мен көшiрмесiн немесе машинаны иелену құқығын растайтын өзге де құжатты ұсынады. Сондай-ақ тіркеу іс-қимылдарының бастамашылары тиісті тіркеу іс-қимылын жасауға меншiк иесi (жеке тұлғалар үшін) немесе заңды тұлғаның бірінші орынбасары (заңды тұлғалар үшін) қол қойған, мөрмен расталған (заңды тұлғалар үшін) машина иесінің жазбаша келісімін ұсынады.
Егер, тiркеу iс-қимылдары жүргізілетін машина ортақ меншiкте болса, тiркеу құжаттарында барлық меншiк иелерi көрсетiледi және құжаттар машинаның барлық иелерiнің атынан берiледi. Жеке тұлғаларды ортақ меншіктен шығаруға негіз болып нотариалды куәландырылған мәміле саналады.
Егер, меншік иелері 14 жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа жетпеген азаматтар болса, олардың атынан тiркеу іс-қимылдарын ата-аналары (асырап алушылары) немесе туу туралы куәлікті ұсына отырып, қорғаншылық және қамқоршылық органдары жасайды.

5. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем заявления и соответствующего пакета документов, указанного ниже (далее - пакет документов), либо запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП):
1) при обращении к услугодателю:
для осуществления государственной регистрации машин физические или юридические лица (далее - заявитель) представляют в регистрационный пункт:
заявление по формам согласно приложениям 1 и 2 к стандарту;
для физических лиц – копию и оригинал документа, удостоверяющего личность и адресная справка заявителя;
для юридических лиц - копии учредительных документов, свидетельства или справки о регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенные печатью юридического лица;
документ об уплате сборов за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию или за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию;
машину, за исключением случаев:
ее утилизации (выбраковка, списание);
при наличии объективных обстоятельств, препятствующих предоставлению машины в регистрационный пункт для осмотра (поломка, не позволяют габариты и (или) технические характеристики), допускается предоставление акта технического осмотра машин, составленного инженером-инспектором по местонахождению машины, при этом срок действия такого акта составляет 30 (тридцать) календарных дней;
оригинал и копию договора (купли-продажи, обмена, дарения, займа), решение суда или иные документы, подтверждающие право собственности или простая форма сделки, а при сделке, совершенной между физическими лицами, за исключением крестьянских (фермерских хозяйств) – простая форма сделки;
документ, подтверждающий оплату государственных пошлин за регистрационный документ машины и государственный номерной знак;
копию декларации на товары (таможенная декларация), заверенную органом государственных доходов.
В случаях осуществления представителями регистрационных действий от имени собственника или владельца, помимо документов, установленных настоящим пунктом, в регистрационный пункт представляются документы, удостоверяющие полномочия представлять интересы собственника или владельца.
В случаях, если государственной регистрации подлежит машина, ранее находившаяся на государственной регистрации в Республике Казахстан, то, помимо документов, установленных настоящим пунктом, в регистрационный пункт представляется прежний регистрационный документ, однако непредставление данного документа не является основанием для отказа в произведении государственной регистрации.
Для осуществления регистрационных действий, включая регистрацию машин, на лиц, не являющихся собственниками, помимо документов, установленных для физических и юридических лиц, инициаторы регистрационных действий представляют в регистрационный пункт оригинал и копию договоров (аренды, субаренды, лизинга, сублизинга, заклада) и акта приема-передачи машины или иной документ, подтверждающий право владения на машину. Также инициаторы регистрационных действий представляют письменное согласие собственника машины на совершение соответствующего регистрационного действия, подписанное собственником (для физических лиц) или первым руководителем юридического лица, заверенное печатью (для юридических лиц).
В случае, если машина, подвергающаяся регистрационным действиям, находится в общей собственности, то в регистрационных документах отражаются все собственники и все документы подаются от имени всех собственников машины. Основанием для отчуждения общей собственности физических лиц является нотариально засвидетельствованная сделка.
В случаях, когда собственниками являются несовершеннолетние граждане, не достигшие 14-летнего возраста, регистрационные действия от их имени совершаются родителями (усыновителями) или органами опеки и попечительства с представлением свидетельства о рождении.

Меншік иелері 14-тен 18 жасқа дейінгі адамдар болған жағдайда, тіркеу іс-қимылдарын ата-аналарының (асырап алушыларының) немесе туу туралы куәлікті ұсына отырып, қорғаншылық және қамқоршылық органдарының жазбаша келісімімен осы адамдар жасайды.
Жеке және заңды тұлғалардың аукциондардан және сауда биржаларынан сатып алған машиналарын тіркеу тіркеу пункттеріне тиісті мөрлермен және уәкілетті адамдардың қолтаңбаларымен расталған аукционның хаттамасы мен сату-сатып алу шарты ұсынылғаннан кейін жүргізіледі.
Машиналарды тіркеген (уақытша тіркеген), қайта тіркеген, тіркеу есебінен шығарған кезде қажетті құжаттар тіркеу пунктіне ұсынылады, онда осы стандарттың талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру жүзеге асырылады және кіріс құжаттарын есепке алу кітабына тиісті жазбалар енгізіледі.
Құжаттарды қабылдау аяқталған соң өтініш берушіге қажетті құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініш көшірмесі беріледі.
2) портал арқылы жүгінген кезде:
стандартқа 1 және 2- қосымшаларға сәйкес электрондық құжат нысанында өтініш;
машинаны тіркеу құжатының (техникалық паспорттың) электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-қимылдар) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді, қабылданған күні мен уақытын, кіріс нөмірін, өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы мөртабан қояды – 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері тіркелген өтінішті қарар қою үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына береді – 5 (бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындап, қарар қояды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 10 (он) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының осы регламенттің 5-тармағының талаптарға сәйкестігін тексеріп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойып, оны кеңсеге жолдайды – 5 (бес) минут;

В случаях, когда собственниками являются лица в возрасте от 14 до 18 лет, регистрационные действия совершаются этими лицами с письменного согласия родителей (усыновителей) или органов опеки и попечительства с представлением свидетельства о рождении.
Регистрация машин, приобретенных юридическими и физическими лицами через аукционы и торговые биржи, производится после представления в регистрационный пункт протокола аукциона и договора купли-продажи, заверенных соответствующими печатями и подписями уполномоченных лиц.
При регистрации (временной регистрации), перерегистрации, снятии с регистрационного учета машин необходимые документы представляются в регистрационный пункт, где осуществляется проверка документов на соответствие требованиям настоящего стандарта и вносится соответствующая запись в книгу учета входящих документов.
По окончании приема документов заявителю выдается копия заявления с отметкой о принятии необходимых документов.
2) при обращении через портал:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 1 и 2 к стандарту;
электронную копию регистрационного документа на машину (технический паспорт).
Сведения документа, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
6. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов услугополучателя, регистрирует заявление, ставит штамп о принятии документов в копии заявления с указанием даты и времени приема, входящего номера, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов - 5 (пять) минут;
2) работник канцелярии услугодателя передает зарегистрированное заявление на рассмотрение руководителю услугодателя для наложения резолюции - 5 (пять) минут;
3) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию и направляет пакет документов услугополучателя ответственному исполнителю – 10 (десять) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя проверяет пакет документов услугополучателя на соответствие требованиям пункта 5 настоящего регламента, подготавливает проект результата оказания государственной услуги – 14 (четырнадцать) календарных дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя подписывает результат государственной услуги и направляет его в канцелярию – 5 (пять) минут;

6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын алуы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындап, басшының қарарын ресімдеу;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін зерделеп, дайындау үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын алуы;
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу – 5 (бес) минут;
2) құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау – 5 (бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындап, қарар қою – 10 (он) минут;
4) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын зерделеп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойып, оны кеңсеге жолдау – 5 (бес) минут;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

6) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
принятие и регистрация пакета документов услугополучателя;
получение руководителем услугодателя пакета документов услугополучателя;
определение ответственного исполнителя услугодателя и оформление визы руководителя;
получение пакета документов услугополучателя ответственным исполнителем услугодателя для изучения и подготовки результата оказания государственной услуги;
подписание результата оказания государственной услуги и получение сотрудником канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация пакета документов услугополучателя - 5 (пять) минут;
2) направление пакета документов услугополучателя руководителю услугодателя для наложения резолюции - 5 (пять) минут;
3) определение ответственного исполнителя услугодателя и наложение резолюции – 10 (десять) минут;
4) изучение пакета документов услугополучателя и подготовка результата оказания государственной услуги – 14 (четырнадцать) календарных дней;
5) подписание результата государственной услуги и направление его в канцелярию – 5 (пять) минут;
6) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. При обращении через портал услугополучатель, либо его представитель делает запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
В случае обращения услугополучателя через портал в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушыны жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (авторландыру);
электрондық үкімет порталында (бұдан әрі - ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай - ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру. ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды куәландыру;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың қажетті жолдарын толтырып, құжаттар топтамасын тіркеуі;
көрсетілетін қызметті берушімен электрондық сұрауды өңдеу (тексеру, тіркеу);
көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асырады – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;
көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгіні ала алатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат құжатының дайын екендігі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдауы;
көрсетілетін қызметті алушы тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгіні ала алатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат құжатының дайын екендігі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының алуы.
Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
проверка на портале электронного правительства (далее - ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП. Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП, либо удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги – 14 (четырнадцать) календарных дней;
направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя уведомления о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить регистрационный документ (дубликат) и государственный номерной знак;
получение услугополучателем уведомления о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить регистрационный документ (дубликат) и государственный номерной знак.
Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
5. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар мен оларды толтыру үлгілерінің тізбесі бар стендтермен жабдықталады).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі жоқ.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі жоқ.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тракторлар және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер менмеханизмдер,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және
мемлекеттік нөмірлік белгі беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілер
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57 В
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Достық көшесі, 15
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Целинная көшесі, 13
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, Народная көшесі, 37
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 10
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Преснов ауылы, Дружба көшесі, 6
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мағжан Жұмабаев атындағы аудан, Булаев қаласы, Пионерская көшесі, 2а
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мамлют ауданы, Мамлют қаласы, Абай Құнанбаев көшесі, 5
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы, Абылайхан көшесі, 28
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тимирязев ауданы, Тимирязев ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Жамбыл көшесі, 76
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победа көшесі, 35
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және
мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 -қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"29" шілдедегі № 211
қаулысына
3-қосымша
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

12. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz.
14. Услугополучатель не имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель не имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги "Выдача
регистрационного документа (дубликата) и
государственного номерного знака для тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси
и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со
смонтированным специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Услугодатели
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области"
Город Петропавловск, улица Парковая, 57 В
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Достык,15
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 13
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Акайынский район, село Смирново, улица Народная, 37
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Есильского района Северо-Казахстанской области"
Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10.
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 6
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Магжана Жумабаева Северо - Казахстанской области"
Район имени Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Пионерская, 2а
Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарский районный отдел сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
Кызылжарский район, село Бесколь, улица Институтская, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Мамлютский район, город Мамлютка, улица Абая Кунанбаева, 5
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Район имени Габита Мусрепова село Новоишимское, улица Абылай Хана, 28
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Жамбыла, 76
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного
номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных
шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "29" июля 2019 года № 211
"Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 06 мамырдағы № 4 - 3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелді) бекітілген "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) негізінде әзірленді.
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
осы регламентке 2 - қосымшаға сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап немесе сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 2 (екі) жұмыс күні.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе телнұсқасын беру немесе машина кепілінің тіркелгені туралы хабарлама беру не осы стандартта көрсетілген негіздер бойынша уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде және/немесе электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жеке немесе заңды тұлғаның "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Өтініш беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышта алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және қағаз тасығышта беріледі.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушыға) ақылы негізде көрсетіледі. Кепiл мiндеттемесi тараптарының келiсімі бойынша кепiл берушi де, кепiл ұстаушы да көрсетілетін қызметті алушы бола алады.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее - регламент) разработан на основании стандарта государственной услуги "Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года №4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11766).
Государственная услуга "Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Сроки оказания государственной услуги:
со дня сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию или также при обращении на портал – 2 (два) рабочих дня.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства или дубликата о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости или выдача уведомления о регистрации залога машин либо мотивированный отказ по основаниям, указанным в стандарте.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и/или электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" физического или юридического лица в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения заявителя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и выдается на бумажном носителе.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). Услугополучателем по соглашению сторон залогового обязательства может быть, как залогодатель, так и залогодержатель.

Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (бұдан әрі - Салық кодексі) белгіленген тәртіппен бюджетке тіркеу алымын төлейді.
Тіркеу алымының мөлшері:
1) жеке тұлғалардан – 1 (бір) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) заңды тұлғалардан – 5 (бес) АЕК-ні;
3) кепілдің тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін – 0,5 (нөл бүтін оннан бес) АЕК-ні құрайды.
Тіркеу алымын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем жүргізу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
4. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің өтінішін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің өтінішті және төменде көрсетілген тиісті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды ұсынуы болып табылады:

За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет регистрационный сбор в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)".
Размер регистрационного сбора составляет:
1) с физических лиц – 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
2) с юридических лиц – 5 (пять) МРП;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего регистрацию залога – 0,5 (ноль целых пять десятых) МРП.
Оплата регистрационного сбора осуществляется через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
4. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления канцелярией услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим днем).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем заявления и соответствующего пакета документов, указанного ниже (далее - пакет документов), либо запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:

1) көрсетілетін қызметті берушіге және/немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат, ал өкілі жүгінген кезде – өзінің өкілеттігін растайтын құжат, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
Салық кодексіне сәйкес кепілді тіркегені үшін бюджетке алымның төленгенін растайтын құжат;
2) порталға жүгінген кезде:
стандартқа 1-қосымшаға сәйкес машиналардың кепілі шарттары туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы стандарттың талаптарына сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, мәміле тараптары электрондық цифрлық қолтаңбасымен порталда қол қойған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат туралы, кепілді тіркегені үшін бюджетке алымның төленгендігі туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация және кеңсе жұмыскері ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Тiркелген кепiлдiң өзгерiстер мен толықтыруларын (оның iшiнде, меншiк құқығының басқа адамға ауысуын, талап ету құқығын басқаға беруді) және қолданысын тоқтатуды тiркеу өтiнiш берушiнің өтініш беруі немесе өтінішті бірыңғай тізілім арқылы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуші органға және (немесе) Мемлекеттік корпорацияға электрондық түрде жолдауы жолымен жүзеге асырылады. Бұл ретте машиналар кепілінің тізіліміне, оның ішінде бірыңғай тізілімге тиісті мәліметтерді енгізу жүргізіледі.
Бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
кепілді тіркеу туралы өтініштің толық толтырылмауы;
кепiлдi тiркеу туралы өтiнiштің осы регламенттің 5-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
кепiлдi тiркеу туралы өтiнiшпен тиiстi емес адамның жүгінуі;
жылжымалы мүлiк кепiлiн және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркегенi үшiн бюджетке алымның төленгенiн растайтын құжаттың болмауы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы регламенттің 5-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішті қабылдаудан бас тартады және стандарттың 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-қимылдар) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді, қабылданған күні мен уақытын, кіріс нөмірін, өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы мөртабан қояды, егер, Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады – 5 (бес) минут;

1) при обращении к услугодателю и/или в Государственную корпорацию:
заявление по форме, согласно приложению 1 к стандарту;
документ удостоверяющий личность, а представитель лица – документ, подтверждающий его полномочия, а также документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
документ, подтверждающий уплату сбора в бюджет за регистрацию залога в соответствии с Налоговым кодексом.
2) при обращении на портал:
заявление в форме электронного документа согласно приложению 1 к стандарту, подписанное на портале ЭЦП сторонами сделки, с указанием сведений об условиях залога машин, а также сведений согласно требованиям настоящего регламента;
Сведения о документе, удостоверяющего личность, об оплате в бюджет сбора за регистрацию залога, о регистрации юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя работник Государственной корпорации и канцелярии в случае оплаты через ПШЭП получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Регистрация изменений, дополнений (в том числе переход права собственности другому лицу, уступка права требования) и прекращения действия зарегистрированного залога осуществляется путем подачи заявителем заявления или направления заявления в электронной виде, по форме согласно приложению 2 стандарта посредством единого реестра, в регистрирующий орган и (или) Государственную корпорацию. При этом производится внесение соответствующих сведений в реестр залога машин, в том числе в единый реестр.
Основаниями для отказа в оказании являются:
отсутствие полноты заполнения заявления о регистрации залога;
заявление о регистрации залога не соответствует требованиям пункта 5 настоящего регламента;
обращение ненадлежащего лица с заявлением о регистрации залога;
отсутствие документа, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пункта 5 настоящего регламента, ответственный исполнитель услугодателя отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов, согласно приложению 3 к стандарту.
6. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов услугополучателя, регистрирует заявление, ставит штамп о принятии документов в копии заявления с указанием даты и времени приема, входящего номера, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов, получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан - 5 (пять) минут;

4) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын зерделеп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау – 1 (бір) жұмыс күні;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойып, оны кеңсеге жолдау – 5 (бес) минут;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме Мемлекеттік корпорация қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдауы болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасын осы регламенттің 5-тармағына сәйкес толықтығын тексереді.
Құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған ықпалдастырылған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚО ЫАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер, Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады – 5 (бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және ХҚО ЫАЖ берілген құжаттардың тізімін енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді – 5 (бес) минут;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері кепілді тіркеу туралы өтініштен берілген мәліметтерді жылжымайтын мүліктің кепілінбірыңғай тізіліміне туралы мәліметтерді енгізеді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, осы регламенттің 4-тармағында көзделген тізбеге сәйкес стандартқа сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тартуды береді.
Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға хабарласпаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация оның 1 (бір) ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан соң оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.

4) изучение пакета документов услугополучателя и подготовка проекта результата оказания государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
5) подписание результата государственной услуги и направление его в канцелярию – 5 (пять) минут;
6) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию является принятие работником Государственной корпорации пакета документов от услугополучателя.
11. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, согласно пункта 5 к настоящему регламенту.
При предоставлении полного пакета документов, работник Государственной корпорации регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее - ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов;
2) работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан - 5 (пять) минут;
3) работник Государственной корпорации идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов - 5 (пять) минут;
4) работник Государственной корпорации вносит в единый реестр залога движимого имущества данные из заявления о регистрации залога, подготавливает результат оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день;
5) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
В случаях, когда услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Государственной корпорации обеспечивает его хранение 1 (один) месяц, после чего передает его услугодателю.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

12. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушыны жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (авторландыру);
электрондық үкімет порталында (бұдан әрі - ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай - ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру. ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды куәландыру;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың қажетті жолдарын толтырып, құжаттар топтамасын тіркеуі;
көрсетілетін қызметті берушімен электрондық сұрауды өңдеу (тексеру, тіркеу);
көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асырады;
көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолдауы;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты адамының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында алуы.
Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудіңбизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылығы бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдауды бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну жолымен Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.

12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб – портал "электронного правительства":
регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
проверка на портале электронного правительства (далее - ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП. Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП, либо удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги;
направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги) в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью ответственного лица услугодателя;
получение услугополучателем результата оказания государственной услуги) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП ответственного лица услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8-800-080-7777.

14. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады) жағдай жасалады, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар қарастырылады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.moa.gov.kz интернет-ресурсында;
Мемлекеттік корпорацияның www.gov4с.kz интернет-ресурсында;
egov.kz. порталында орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыc орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.moa.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін
мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 - қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілер
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57 В
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Достық көшесі, 15
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Целинная көшесі, 13
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, Народная көшесі, 37
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 10
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Преснов ауылы, Дружба көшесі, 6
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мағжан Жұмабаев атындағы ауданы, Булаев қаласы, Пионерская көшесі, 2а
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мамлют ауданы, Мамлют қаласы, Абай Құнанбаев көшесі, 5
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы, Абылайхан көшесі, 28
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тимирязев ауданы, Тимирязев ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Жамбыл көшесі, 76
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победа көшесі, 35
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін
мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 - қосымша
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Петропавл қаласы № 1 бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Петропавл қаласы № 2 бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Айыртау аудандық бөлімі
Саумалкөл ауылы, Дәулетбай Сыздықов көшесі, 4
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Ақжар аудандық бөлімі
Талшық ауылы, Победа көшесі, 67
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Аққайың аудандық бөлімі
Смирнов ауылы, Труд көшесі, 11
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Есіл аудандық бөлімі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Жамбыл аудандық бөлімі
Преснов ауылы, Горький көшесі, 10-г
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық бөлімі
Новоишим ауылы, Ленин көшесі, 7
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Қызылжар аудандық бөлімі
Бескөл ауылы, Институт көшесі, 1-а
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық бөлімі
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Мамлют аудандық бөлімі
Мамлют қаласы, Сәбит Мұқанов көшесі, 11
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Тайынша аудандық бөлімі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Тимирязев аудандық бөлімі
Тимирязев ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 17
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Уәлиханов аудандық бөлімі
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Шал ақын аудандық бөлімі
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу
(тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
"29" шілдедегі № 211 қаулысына
4-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

14. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), а также для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями предусматриваются пандусы.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.moa.gov.kz;
на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.gov4с.kz;
на портале – egov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.moa.kz единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация залога (снятие
с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Услугодатели
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области"
Город Петропавловск, улица Парковая, 57 В
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Достык,15
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 13
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Акайынский район, село Смирново, улица Народная, 37
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Есильского района Северо-Казахстанской области"
Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10.
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 6
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Магжана Жумабаева Северо - Казахстанской области"
Район имени Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Пионерская, 2а
Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарский районный отдел сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
Кызылжарский район, село Бесколь, улица Институтская, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Мамлютский район, город Мамлютка, улица Абая Кунанбаева, 5
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Район имени Габита Мусрепова село Новоишимское, улица Абылай Хана, 28
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Жамбыла, 76
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына Северо-Казахстанской области"
район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги "Государственная
регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси
и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со
смонтированным специальным оборудованием,
самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Отдел № 1 г. Петропавловск Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
Северо - Казахстанская область, город Петропавловск, улица Ауэзова, 157.
Отдел № 2 г. Петропавловск Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
Северо - Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 72
Отдел № 3 г. Петропавловск Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
г. Петропавловск, ул. Советская 34
Отдел Айыртауского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Саумалколь, улица Даулетбая Сыздыкова, 4
Отдел Акжарского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Талшик, улица Победы, 67
Отдел Аккайынского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Смирново, улица Труда, 11
Отдел Есильского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Явленка, улица Ленина, 6
Отдел Жамбылского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Пресновка, переулок Горького, 10-г
Отдел района имени Габита Мусрепова Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Новоишимское, улица Ленина, 7
Отдел Кызылжарского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Бесколь, улица Институтская, 1-в
Отдел района имени Магжана Жумабаева Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
город Булаево, улица Юбилейная, 62
Отдел Мамлютского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
город Мамлютка, улица Сабита Муканова, 11
Отдел Тайыншинского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 208
Отдел Тимирязевского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 17
Отдел Уалихановского района Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
село Кишкенеколь, улица Уалиханова, 80
Отдел района Шал акына Департамента "Центр обслуживания населения" - филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо - Казахстанской области
город Сергеевка, улица Желтоксан, 31
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов
к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Государственная регистрация залога(снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "29" июля 2019 года № 211
Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 06 мамырдағы № 4 - 3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелді) бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) негізінде әзірленді.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі инженер-инспектордың қолымен және көрсетілетін қызметті берушінің мөртабанымен расталған, тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" не "Ақаулы" деген жазба енгізу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – регламент) разработан на основании стандарта государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года № 4 - 3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11766).
Государственная услуга "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является внесение записи "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте) заверенная подписью инженера-инспектора и штампом услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
Сроки оказания государственной услуги:

порталға жүгінген жағдайда - машиналардың тікелей тұрған жері бойынша 10 (он) жұмыс күні және (немесе) машинаны тіркеу пунктіне әкелген жағдайда инженер-инспектордың техникалық байқаудан өткізу күні, орны мен уақыты көрсетілген, машинаны жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізуге дайын екендігі туралы хабарламасы – 2 (екі) жұмыс күні.
4. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің өтінішін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (не оның өкілінің) өтінішті және төменде көрсетілген тиісті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) не көрсетілетін қызметті алушының куәландырылған электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында сұрау салуды ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
жеке тұлға (не оның сенімхат бойынша өкілі):
стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
машинаны тiркеу құжаты (техникалық паспорт);
заңды тұлға (не оның сенімхат бойынша өкілі):
стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
машинаны тiркеу құжаты (техникалық паспорт);
стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша машиналарды мемлекеттік техникалық байқау актісіне енгізу үшін машиналар туралы мәліметтер;
2) портал арқылы жүгінген кезде:
стандартқа 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
машинаны тіркеу құжатының (техникалық паспорттың) электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде - қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, қойылған белгі растайды;
портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы регламенттің 5-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 10 (десяти) рабочих дней непосредственно по месту нахождения машин и (или) в случае представления машин в регистрационный пункт, в течение 2 (двух) рабочих дней.
4. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления канцелярией услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим днем).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем (либо его представителя) заявления и соответствующего пакета документов указанного ниже (далее - пакет документов), либо запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя:
1) при обращении к услугодателю:
физическое лицо (либо его представитель по доверенности):
заявление по форме согласно приложению 1 к стандарту;
регистрационный документ на машину (технический паспорт);
юридическое лицо (либо его представитель по доверенности):
заявление по форме согласно приложению 1 к стандарту;
регистрационный документ на машину (технический паспорт);
сведения о машинах, для внесения в акт государственного технического осмотра машин по форме согласно приложению 2 к стандарту;
2) при обращении через портал:
заявление в форме электронного документа согласно приложению 1 к стандарту;
электронную копию регистрационного документа на машину (технический паспорт).
Сведения документа, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статусо принятии запроса для оказания государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 5 настоящего регламента, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған жағдайда, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 19-1-бабына сәйкес (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңы) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-қимылдар) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді, қабылданған күні мен уақытын, кіріс нөмірін, өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы мөртабан қояды, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына қарар қою үшін береді – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындап, қарар қояды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын жауапты орындаушыға жолдайды – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының осы регламенттің 5 - тармағының талаптарға сәйкестігін тексеріп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын туралы дәлелді жауап дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойып, құжаттар топтамасы тапсырылған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - машинаның тікелей тұрған жерi бойынша 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде және (немесе) машинаны тіркеу пунктіне әкелген кезде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
2) қарар салу;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:

Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случае установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них в соответствии со статьей 19-1 Закона республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах).
6. В процесс оказания государственной услуги входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов услугополучателя, регистрирует заявление, ставит штамп о принятии документов в копии заявления с указанием даты и времени приема, входящего номера, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов, и передает зарегистрированное заявление на рассмотрение руководителю услугодателя для наложения резолюции - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию и направляет пакет документов услугополучателя ответственному исполнителю – 10 (десять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет пакет документов услугополучателя на соответствие требованиям пункта 5 настоящего регламента, подготавливает результат оказания государственной услуги удалить, подписывает результат государственной услуги и направляет его в канцелярию при сдачи пакета документов - 9 (девять) рабочих дней непосредственно по месту нахождения машин, и (или) в случае представления машин в регистрационный пункт - 1 (один) рабочий день;
4) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов;
2) наложение резолюции;
3) результат оказания государственной услуги;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс - қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді, қабылданған күні мен уақытын, кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы мөртабан қояды, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына қарар қою үшін береді – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындап, қарар қояды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын жауапты орындаушыға жолдайды – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының осы регламенттің 5 - тармағының талаптарға сәйкестігін тексеріп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын не мемлекеттік қызмет туралы дәлелді жауап дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойып, құжаттар топтамасы тапсырылған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - машинаның тікелей тұрған жерi бойынша 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде және (немесе) машинаны тіркеу пунктіне әкелген кезде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушыны жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (авторландыру);
2) электрондық үкімет порталында (бұдан әрі - ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай - ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру. ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды куәландыру;

1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов услугополучателя, регистрирует заявление, ставит штамп о принятии документов в копии заявления с указанием даты и времени приема, входящего номера, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов, и передает зарегистрированное заявление на рассмотрение руководителю услугодателя для наложения резолюции - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию и направляет пакет документов услугополучателя ответственному исполнителю – 10 (десять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет пакет документов услугополучателя на соответствие требованиям пункта 5 настоящего регламента, подготавливает результат оказания государственной услуги подписывает результат государственной услуги и направляет его в канцелярию при сдачи пакета документов - 9 (девять) рабочих дней непосредственно по месту нахождения машин, и (или) в случае представления машин в регистрационный пункт - 1 (один) рабочий день;
4) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю, либо его представителю результат государственной услуги – 5 (пять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
2) проверка на портале электронного правительства (далее - ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП). Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП, либо удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;

3) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың қажетті жолдарын толтырып, құжаттар топтамасын тіркеуі;
4) көрсетілетін қызметті берушімен электрондық сұрауды өңдеу (тексеру, тіркеу);
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асырады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттарды қарауға қабылдау, мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы мен мерзімі туралы хабарламаны не ұсынылған құжаттардың толық емес фактісін белгілеген жағдайда, дәлелді жауап жіберуі;
7) көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы тарихында көрсетілетін қызмет алушымен электрондық сұраныс мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі туралы хабарламалар алуы.
Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудіңбизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдайлар жасалады (күтуге арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады), сондай-ақ мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.mgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыc орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.

3) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя уведомления о принятии документов на рассмотрение, сроке и адресе места оказания государственной услуги, либо в случае установления факта неполноты представленных документов мотивированный отказ;
7) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя, либо в случае установления факта неполноты представленных документов мотивированный отказ.
Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
5. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
11. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), а также для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями предусматриваются пандусы.
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.mgov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.mgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу"мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 - қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілер
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57 В
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Достық көшесі, 15
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Целинная көшесі, 13
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, Народная көшесі, 37
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 10
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Преснов ауылы, Дружба көшесі, 6
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Пионерская көшесі, 2а
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мамлют ауданы, Мамлют қаласы, Абай Құнанбаев көшесі, 5
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы, Абылайхан көшесі, 28
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тимирязев ауданы, Тимирязев ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов атындағы аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Жамбыл көшесі, 76
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победа көшесі, 35
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетінқызмет регламентіне
2 -қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы

15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgov.kz. единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного
технического осмотра тракторов и изготовленных на их
базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Услугодатели
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области"
Город Петропавловск, улица Парковая, 57 В
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Достык,15
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 13
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Акайынский район, село Смирново, улица Народная, 37
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Есильского района Северо-Казахстанской области"
Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10.
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 6
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Магжана Жумабаева Северо - Казахстанской области"
Район имени Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Пионерская, 2а
Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарский районный отдел сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
Кызылжарский район, село Бесколь, улица Институтская, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Мамлютский район, город Мамлютка, улица Абая Кунанбаева, 5
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Район имени Габита Мусрепова село Новоишимское, улица Абылай Хана, 28
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Жамбыла, 76
Коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына Северо-Казахстанской области"
район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного осмотра тракторов
и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области

әкімдігінің 2019 жылғы "29" шілдедегі № 211
қаулысына 5-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 362 (2015 жылғы 25 қарашада "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3433 болып тіркелді) қаулысы.
2. "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 362 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 103 (2018 жылғы 14 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4690 болып тіркелді) қаулысы.
3. "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 362 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 13 шелдедегі № 195 (2018 жылғы 14 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4869 болып тіркелді) қаулысы.
4. "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 362 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 8 қаңтардағы № 3 (2019 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5184 болып тіркелді) қаулысы.

от "29" июля 2019 года № 211
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата Северо-Казахстанской области
1. Постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" от 18 сентября 2015 года № 362 (опубликовано 25 ноября 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3433).
2. Постановление акимата Северо-Казахстанской области "О внесении изменений в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2015 года № 362 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" от 18 апреля 2018 года № 103 (опубликовано 14 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4690).
3. Постановление акимата Северо-Казахстанской области "О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2015 года № 362 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" от 13 июля 2018 года № 195 (опубликовано 14 августа 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4869).
4. Постановление акимата Северо-Казахстанской области "О внесении изменений в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2015 года № 362 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" от 8 января 2019 года № 3 (опубликовано 21 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5184).