2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 5742 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 16-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға, оның ішінде 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 253 697 188 мың теңге:
салықтық түсімдер – 26 473 808,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 911 481,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 225 311 898,8 мың теңге;
2) шығындар – 261 955 846,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 916 673 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 24 838 398,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 921 725,3 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 5 310 484 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 5 310 484 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 485 815,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 485 815,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 516 701,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 869 721,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 838 835,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 01.10.2020 № 48/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 06.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы.

Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 39/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 декабря 2019 года № 5742.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 253 697 188 тысяч тенге:
налоговые поступления – 26 473 808,1 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 911 481,1 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 225 311 898,8 тысячи тенге;
2) затраты – 261 955 846,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 916 673 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 24 838 398,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 921 725,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 310 484 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 5 310 484 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 485 815,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 485 815,8 тысячи тенге:
поступление займов – 36 516 701,7 тысячи тенге;
погашение займов – 7 869 721,1 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 838 835,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 01.10.2020 № 48/1 (вводится в действие с 01.01.2020; в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 06.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.

3. Облыстық бюджетке аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын 2020 жылға бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз.
4. Аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салық түсімдерінің жалпы сомасын 2020 жылға бөлу белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысы бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.
6. Облыстық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.

3. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов.
4. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск – 100 процентов.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
6. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.

7. Облыстық бюджеттен 2020 жылға аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне берілетін 54 129 408 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау – 4 331 748 мың теңге;
Ақжар – 2 981 053 мың теңге;
Аққайың – 3 266 351 мың теңге;
Есіл – 3 592 566 мың теңге;
Жамбыл – 3 889 137 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 4 293 526 мың теңге;
Қызылжар – 4 283 186 мың теңге;
Мамлют – 3 099 111 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 4 837 238 мың теңге;
Тайынша – 4 374 784 мың теңге;
Тимирязев – 2 297 648 мың теңге;
Уәлиханов – 3 209 182 мың теңге;
Шал ақын – 3 059 588 мың теңге;
Петропавл қаласына – 6 614 290 мың теңге.
8. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;
4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау;
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен және карантиндік объектілерден жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды ағзаларға қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау;
6) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 20.04.2020 № 42/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу;
8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
10) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
11) еңбек нарығын дамыту;
12) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеу;
13) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайту;
14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы;

7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городу Петропавловску на 2020 год в сумме 54 129 408 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому – 4 331 748 тысяч тенге;
Акжарскому – 2 981 053 тысячи тенге;
Аккайынскому – 3 266 351 тысяча тенге;
Есильскому – 3 592 566 тысяч тенге;
Жамбылскому – 3 889 137 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 4 293 526 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 4 283 186 тысяч тенге;
Мамлютскому – 3 099 111 тысяч тенге;
имени Габита Мусрепова – 4 837 238 тысяч тенге;
Тайыншинскому – 4 374 784 тысячи тенге;
Тимирязевскому – 2 297 648 тысяч тенге;
Уалихановскому – 3 209 182 тысячи тенге;
Шал акына – 3 059 588 тысяч тенге;
городу Петропавловску – 6 614 290 тысяч тенге.
8. Учесть в областном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
4) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
5) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 20.04.2020 № 42/1 (вводится в действие с 01.01.2019);
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
9) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
10) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
11) развитие рынка труда;
12) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
13) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
14) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;

15) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу;
16) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайту;
17) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы;
18) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алу;
19) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдар педагогтарының еңбекақысын ұлғайту;
20) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы;
21) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
22) медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу;
23) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру;
24) қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизингтік төлемдерді өтеу;
25) вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алу;
26) салауатты өмір салтын насихаттау;
27) Жұқпалы иммундық тапшылық синдромы профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру;
28) мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеу;
29) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
30) жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру;
31) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
32) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту;
33) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру;
34) облыс орталықтарында кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу;
35) жұмыс күші мол өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алу;
36) төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеу;
37) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау;
38) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау;
39) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау;
40) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау;

15) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
16) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
17) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
18) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
19) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
20) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
21) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
22) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
23) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
24) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга;
25) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
26) пропаганду здорового образа жизни;
27) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунного дефицита;
28) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
29) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
30) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей;
31) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
32) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
33) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
34) содействие развитию предпринимательства в областных центрах;
35) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
36) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения;
37) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
38) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
39) субсидирование развития семеноводства;
40) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);

41) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайту және жергілікті бюджет қаражаты есебінен осы бағыт бойынша төленген шығыстардың сомасын өтеу;
42) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайту және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен осы бағыт бойынша төленген шығыстардың сомасын өтеу;
43) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыру;
44) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау және кепілдік беру;
45) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеу;
46) 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету;
47) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 20.04.2020 № 42/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2020 № 43/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттерінің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) "Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1054 қаулысымен бекітілген "Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы (бұдан әрі-"Нұрлы жер" тұрғын үй-коммуналдық даму мемлекеттік бағдарламасы) аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;
2) "Нұрлы жер" тұрғын үй-коммуналдық даму мемлекеттік бағдарламасы аясында коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және (немесе) реконструкциялауға;

41) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
42) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
43) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
44) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"";
45) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
46) обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы;
47) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2020-2022 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 20.04.2020 № 42/1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.05.2020 № 43/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в областном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе на:
1) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1054 "Об утверждении Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы"" (далее – Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер");
2) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";

3) "Нұрлы жер" тұрғын үй-коммуналдық даму мемлекеттік бағдарламасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
5) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
6) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
7) инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
9) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттерін бөлу 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 01.10.2020 № 48/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 4-қосымшаға сәйкес 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының резерві 684 341,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 31.03.2020 № 41/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 28.05.2020 № 43/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 06.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11-1. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 11.03.2020 № 40/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-2. 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен берілген 2019 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен 2020 жылға арналған облыстық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 11.03.2020 № 40/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
5) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
7) развитие инженерной инфраструктуры;
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9) на развитие индустриальной инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2020-2022 годы.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 01.10.2020 № 48/1 (вводится в действие с 01.01.2020.
10. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2020 год в сумме 684 341,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 31.03.2020 № 41/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 28.05.2020 № 43/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 06.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
11-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2020-2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11.03.2020 № 40/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
11-2. Предусмотреть расходы областного бюджета на 2020 год за счет возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, в том числе за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11.03.2020 № 40/2 (вводится в действие с 01.01.2020).

12. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 06.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 06.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

12. Исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 06.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 06.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).

14. Аудандар бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетуге шығыстар көзделсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 06.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

14. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 06.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).

15. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2020 жылға 37 813 888,2 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
16. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Ю.Белоног
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В.Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджеті

15. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2020 год в размере 37 813 888,2 тысячи тенге.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
Ю.Белоног
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В.Бубенко
Приложение 1 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 39/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2020 год

9 362 984,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 563 278,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 609
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
636 207
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
8 320
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 211
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
61 608
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 917 255
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
65 433
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
304 352
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45 850
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2 282
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
467 349
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызметкөрсету
65 870
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
239 387
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 589 545,3
261
Облыстың білім басқармасы
687 019,5
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
687 019,5
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
48 535
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 535
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
64 152
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

9 362 984,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 563 278,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
152 609
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
636 207
003
Социальная поддержка инвалидов
8 320
007
Капитальные расходы государственного органа
7 211
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
61 608
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 917 255
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
65 433
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
304 352
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45 850
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2 282
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
467 349
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
65 870
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
239 387
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 589 545,3
261
Управление образования области
687 019,5
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
687 019,5
263
Управление внутренней политики области
48 535
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48 535
298
Управление государственной инспекции труда области
64 152
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне

62 152
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
27 868 835,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
756 217,3
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
756 217,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
249 569,4
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
249 569,4
261
Облыстың білім басқармасы
368 144,4
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
368 144,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
19 968 607,7
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 914,2
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 040
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
574 418,3
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 428 124,8
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 973 522,3
045
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
415 187,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 302 015
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 177 385,3
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
240 832,8
010
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
240 832,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 163 355,6
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері

62 152
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
27 868 835,1
253
Управление здравоохранения области
756 217,3
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
756 217,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
249 569,4
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
249 569,4
261
Управление образования области
368 144,4
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
368 144,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
19 968 607,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
91 914,2
005
Капитальные расходы государственного органа
6 040
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
574 418,3
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 428 124,8
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 973 522,3
045
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
415 187,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 302 015
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 177 385,3
285
Управление физической культуры и спорта области
240 832,8
010
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
240 832,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 163 355,6
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда

2 144 802,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 190
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
12 862 357,4
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
358,8
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
127 805,3
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
7 230,9
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 725 074
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 414 881
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
800 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 176 785
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
131 735
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
33 157
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 516 708
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 359 394
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
19 696,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 255 681,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 205 412,8
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 260,6
002
Ақпараттық жүйелер құру
60 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 185,4
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
119 700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 955 321,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

2 144 802,4
003
Капитальные расходы государственного органа
5 190
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
12 862 357,4
018
Обезвреживание пестицидов
358,8
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
127 805,3
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 230,9
047
Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)
6 725 074
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 414 881
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
800 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 176 785
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
131 735
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
33 157
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 516 708
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 359 394
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
19 696,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 255 681,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 205 412,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
101 260,6
002
Создание информационных систем
60 000
003
Капитальные расходы государственного органа
13 185,4
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
119 700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 955 321,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

800 438
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
4 025,2
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
650 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
650 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 445 171,7
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
567 052,7
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
878 119
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
513 054
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
513 054
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
86 300
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
86 300
727
Облыстың экономика басқармасы
7 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
7 000
14
Борышқа қызмет көрсету
158 792,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
158 792,4
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
156 480
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 312,4
15
Трансферттер
63 382 311,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
63 382 311,1
007
Субвенциялар
54 129 408
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
468 122,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
6 397 681
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 638 774
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

800 438
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
4 025,2
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
650 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
650 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 445 171,7
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
567 052,7
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
878 119
285
Управление физической культуры и спорта области
513 054
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
513 054
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
86 300
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
86 300
727
Управление экономики области
7 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
7 000
14
Обслуживание долга
158 792,4
257
Управление финансов области
158 792,4
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
156 480
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 312,4
15
Трансферты
63 382 311,1
257
Управление финансов области
63 382 311,1
007
Субвенции
54 129 408
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
468 122,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
6 397 681
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
1 638 774
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

255 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
493 325,6
3) Таза бюджеттік кредиттеу
16 916 673
Бюджеттік кредиттер
24 838 398,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
11 158 476,1
261
Облыстың білім басқармасы
2 393 057
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 393 057
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 370 721,2
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 370 721,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 247 165,7
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 247 165,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
44 638
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
44 638
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 594 667,3
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
3 594 667,3
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
508 226,9
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
508 226,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 732 679,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 732 679,6
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
9 732 679,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 407 320
727
Облыстың экономика басқармасы
1 150 102
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 150 102
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 257 218
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
2 257 218
13
Басқалар
539 922,6
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
539 922,6
069
Облыстық орталықтарда, моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру

255 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
493 325,6
3) Чистое бюджетное кредитование
16 916 673
Бюджетные кредиты
24 838 398,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 158 476,1
261
Управление образования области
2 393 057
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 393 057
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 370 721,2
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 370 721,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 247 165,7
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 247 165,7
285
Управление физической культуры и спорта области
44 638
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
44 638
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 594 667,3
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
3 594 667,3
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
508 226,9
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
508 226,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 732 679,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 732 679,6
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
9 732 679,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 407 320
727
Управление экономики области
1 150 102
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 150 102
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 257 218
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
2 257 218
13
Прочие
539 922,6
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
539 922,6
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах

104 047
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30 430 532
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
53 710
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 710
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 269 339
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 255
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 155 383
006
Жануарлар дүниесін қорғау
32 701
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
28 046 303
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 038
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 528 164
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 000 000
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
4 909
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
141 402
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 239
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 025 168
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 850 785
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 009 394
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
228 515
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
71 689
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 006 239
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 934
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 296
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

104 047
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30 430 532
251
Управление земельных отношений области
53 710
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
53 710
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 269 339
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
81 255
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 155 383
006
Охрана животного мира
32 701
255
Управление сельского хозяйства области
28 046 303
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
184 038
002
Субсидирование развития семеноводства
1 528 164
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 000 000
018
Обезвреживание пестицидов
4 909
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
141 402
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 239
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 025 168
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 850 785
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 009 394
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
228 515
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
71 689
719
Управление ветеринарии области
1 006 239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
73 934
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 296
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

1 979 083
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
28 899
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
26 747
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 169 379
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
22 601
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
53 786
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
37 485
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
4 982 798
029
Әдістемелік жұмыс
49 993
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
730 488
055
Балаларға қосымша білім беру
399 994
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 880
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 439 991
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 739 429
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 283 423
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
456 006
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 264 432
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 264 432
05
Денсаулық сақтау
2 078 320
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 078 320
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 889
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
208 849
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
522
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
48 528
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
79 848
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
149 734
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
71 516
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 231 373
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

1 979 083
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
28 899
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
26 747
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 169 379
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
22 601
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
53 786
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
37 485
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
4 982 798
029
Методическая работа
49 993
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
730 488
055
Дополнительное образование для детей
399 994
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 880
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 439 991
285
Управление физической культуры и спорта области
1 739 429
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 283 423
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
456 006
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 264 432
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 264 432
05
Здравоохранение
2 078 320
253
Управление здравоохранения области
2 078 320
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
118 889
006
Услуги по охране материнства и детства
208 849
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
522
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
48 528
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
79 848
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
149 734
029
Областные базы специального медицинского снабжения
71 516
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 231 373
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 620 493
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/1 шешіміне 4-қосымша
2020 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Аталуы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/1 шешіміне 5-қосымша

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 620 493
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 39/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 39/1