Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 334 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 5753 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 37-бабы 7, 8-тармақтарына, "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 3-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері айқындалсын.
2. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мынадай қаулыларының күші жойылды деп таналсын:
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы" 2012 жылғы 10 шілдедегі № 189 (2012 жылғы 07 тамыз "Солтүстік Қазақстан", "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1808 болып тіркелді);
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 10 шілдедегі № 189 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 129 (2013 жылғы 28 мамыр "Солтүстік Қазақстан", "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2290 болып тіркелді).
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
К. Аксакалов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Солтүстік Қазақстан облысының
полиция департаменті"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ М. Төлебаев
2019 жылғы "___" ___________

О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 334. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 декабря 2019 года № 5753
В соответствии с пунктами 7, 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 3 статьи 3 Закона Республика Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Северо-Казахстанской области:
"О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка" от 10 июля 2012 года № 189 (опубликовано в газетах от 07 августа 2012 года "Солтүстік Қазақстан", "Северный Казахстан", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1808);
"О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 10 июля 2012 года № 189 "О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка" от 17 апреля 2013 года № 129 (опубликовано в газетах от 28 мая 2013 года "Солтүстік Қазақстан", "Северный Казахстан", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2290).
3. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
К. Аксакалов
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного учреждения
"Департамент полиции
Северо-Казахстанской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
________________ М. Тулебаев
"___" ___________ 2019 года

2019 жылғы 24 желтоқсаны № 334 Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысына қосымша
Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі облыстық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қарайды.
2. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынымды Комиссияға қарауға "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – СҚО ПД) енгізеді.
3. Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады.
4. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу шаралары мыналар:
1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйлықақы беру.
5. Көтермелеу түрлерін, соның ішінде ақшалай сыйақы мөлшерін көтермеленушінің қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесін ескере отыра, Комиссия белгілейді.
6. Ақшалай сыйақыны төлеу үшін Комиссия қабылдаған шешімге сәйкес қосымша СҚО ПД бастығының бұйрығы шығарылады.
7. Ақшалай сыйақы мөлшерін Комиссия белгілейді және ол 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
8. СҚО ПД ақшалай сыйақыны төлеуді облыстық бюджет қаражаты есебінен жүргізеді.
9. Көтермелеулерді төлеуге қаражат облыстық бюджетте көзделеді.

Приложение к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 334
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
1. Вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, рассматривается Областной комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее - Комиссия).
2. Представление о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Департамент полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – ДП СКО).
3. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
4. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, являются:
1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии.
5. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
6. Для выплаты денежного вознаграждения дополнительно издается приказ начальника ДП СКО согласно решению, принятому Комиссией.
7. Размер денежного вознаграждения устанавливается Комиссией и не превышает 10-кратного месячного расчетного показателя.
8. Выплата денежного вознаграждения производится ДП СКО за счет средств областного бюджета.
9. Средства на выплату поощрений предусматриваются из областного бюджета.