Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-26-1 "2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 6-37-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 желтоқсанда № 5723 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 111-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-26-1 шешіміне (2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5118 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 309 128,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 664 846,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 633,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 720,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 578 928,1 мың теңге;
2) шығындар – 11 288 366,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 984,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 122 831,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 847,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20 000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 20 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -57 222,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57 222,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 121 200,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 847,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 869,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 12 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық мәслихаты
XXXVІI сессиясының төрағасы
С.Пономарев
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанахметов

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 6-26-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2019-2021 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 10 декабря 2019 года № 6-37-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 декабря 2019 года № 5723
В соответствии со статьями 106, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2019-2021 годы" от 25 декабря 2018 года № 6-26-1 (опубликовано 11 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5118) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Айыртауский районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 309 128,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 664 846,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 633,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 720,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 578 928,1 тысяч тенге;
2) затраты – 11 288 366,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 984,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 122 831,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 847,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 20 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57 222,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57 222,2 тысяч тенге:
поступление займов – 121 200,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 847,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 869,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XXXVІI сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С.Пономарев
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жанахметов

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 183,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2 183,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 037 441,4
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
751 443,6
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
285 997,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 753,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4 884,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 370,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 499,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
298 540,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
298 540,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
10 147,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 147,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
351 803,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
351 803,7
14
Борышқа қызмет көрсету
94,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
94,4
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
94,4
15
Трансферттер
353 234,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
353 234,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
32 306,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 183,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2 183,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 037 441,4
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
751 443,6
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
285 997,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 753,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4 884,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14 370,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
10 499,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
298 540,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
298 540,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
10 147,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
10 147,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
351 803,7
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
351 803,7
14
Обслуживание долга
94,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
94,4
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
94,4
15
Трансферты
353 234,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
353 234,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
32 306,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

1 178,0
Арықбалык ауылдық округі әкімінің аппараты
1 854,0
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты
15 770,0
Имантау ауылдық округі әкімінің аппараты
3 681,0
Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты
738,0
Қамсақты ауылдық округі әкімінің аппараты
1 554,0
Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты
1 379,0
Сырымбет ауылдық округі әкімінің аппараты
481,0
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру үшін
4 680,0
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Арықбалык ауылдық округі әкімінің аппараты
2 500,0
Қамсақты ауылдық округі әкімінің аппараты
1 000,0
Сырымбет ауылдық округі әкімінің аппараты
1 180,0
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
820,0
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Арықбалык ауылдық округі әкімінің аппараты
500,0
Имантау ауылдық округі әкімінің аппараты
320,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 385,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 385,0
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 205
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Арықбалык ауылдық округі әкімінің аппараты
3 105,0
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты
800,0
Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты
300,0
құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеу
1 180,0
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты
120,0
Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты
1 060,0
13
Басқалар
776 312,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
751 443,6
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
751 443,6
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты
751 443,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 869,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 370,0
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Антоновка ауылдық округі әкімінің аппараты
1 513,0
Арықбалык ауылдық округі әкімінің аппараты
1 634,0
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты

1 178,0
Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа
1 854,0
Аппарат акима Володарского сельского округа
15 770,0
Аппарат акима Имантауского сельского округа
3 681,0
Аппарат акима Казанского сельского округа
738,0
Аппарат акима Камсактинского сельского округа
1 554,0
Аппарат акима Лобановского сельского округа
1 379,0
Аппарат акима Сырымбетского сельского округа
481,0
на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4 680,0
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа
2 500,0
Аппарат акима Камсактинского сельского округа
1 000,0
Аппарат акима Сырымбетского сельского округа
1 180,0
на организацию водоснабжения населенных пунктов
820,0
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа
500,0
Аппарат акима Имантауского сельского округа
320,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 385,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 385,0
капитальные расходы государственного органа
4 205
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа
3 105,0
Аппарат акима Володарского сельского округа
800,0
Аппарат акима Лобановского сельского округа
300,0
оформление правоустанавливающих документов
1 180,0
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Володарского сельского округа
120,0
Аппарат акима Лобановского сельского округа
1 060,0
13
Прочие
776 312,6
458
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
751 443,6
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі
751 443,6
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Володарского сельского округа
751 443,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 869,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14 370,0
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Антоновского сельского округа
1 513,0
Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа
1 634,0
Аппарат акима Володарского сельского округа