Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан аумағындағы азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 320 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 5754 болып тіркелді
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 29.04.2021 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18 - бабы 2) тармақшасына, 139 - бабы 9 – тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан аумағындағы азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 29.04.2021 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан аумағындағы азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2018 жылғы 09 қарашадағы № 336 қаулысының (2018 жылғы 26 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4989 болып тіркелді) күші жойылды деп танылсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде осы қаулының мемлекеттік тіркелуін;

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2019 года № 320. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 декабря 2019 года № 5754
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 29.04.2021 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 29.04.2021 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" от 09 ноября 2018 года № 336 (опубликовано 26 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4989).
3. Коммунальному государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан;

2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Әкім А. Тастемиров
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан
мәслихатының хатшысы
__________________Е. Әділбеков
2019 жылғы "____" ____________
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан әкімдігінің
2019 жылғы " 26" желтоқсандағы
№ 320 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан аумағындағы азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 29.04.2021 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Әлеуметтік қамтамасыз ету саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
2) әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесші - біліктілігі жоғары, орта деңгейдегі бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
3) арнайы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті анықтау және бағалау бойынша әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
4) қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
5) психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
6) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 30.11.2023 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелікон күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 30.11.2023 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелікон күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области, после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Аким А. Тастемиров
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
________________Е. Адильбеков
"____" _____________2019 года
Приложение
к постановлению акимата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от "26" декабря 2019 года № 320
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 29.04.2021 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) Заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районого значения;
2) консультант по социальной работе – специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
4) социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
5) социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
6) исключен постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.11.2023 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7) исключен постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.11.2023 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 30.11.2023 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелікон күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
9) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 30.11.2023 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелікон күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 05.06.2023 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.11.2023 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Мәдениет саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның әдістемелік кабинетінің меңгерушісі (басшысы);
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын кітапханасының меңгерушісі (басшысы);
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік-қойылым бөлімінің меңгерушісі (басшысы);
5) барлық атаулардың ( негізгі қызметтердің) әдіскерлері - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
6) библиограф-біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
7) кітапханашы - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
8) редактор (негізгі қызметтер) - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
9) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік басшысы;
10) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер) - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
11) музыкалық жетекші - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
12) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызмет) - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
13) хореограф - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ мамандар;

8) исключен постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.11.2023 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9) исключен постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.11.2023 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 05.06.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 30.11.2023 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заведующий (руководитель) методическим кабинетом государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) заведующий (руководитель) библиотекой государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) заведующий (руководитель) художественно-постановочной частью государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
5) специалисты высшей, первой, второй категории, без категории -методисты всех наименований (основных служб);
6) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - библиограф;
7) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - библиотекарь;
8) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - редактор (основных служб);
9) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
10) художники всех наименований (основных служб) - специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
11) музыкальный руководитель - специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
12) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - культорганизатор (основных служб);
13) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - хореограф;

14) кинорежиссер - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
15) аккомпаниатор - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
16) хормейстер – біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
17) барлық атаудағы әртіс - біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар.

14) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - кинорежиссер;
15) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - аккомпаниатор;
16) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - хормейстер;
17) специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории - артист всех наименований.