2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 45/263 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5777 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 21-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 606 079,7 мың теңге; салықтық түсімдер 468 010,9 мың теңге; салықтық емес түсімдер 11 392,9 мың теңге; негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 23 533 мың теңге; трансферттер түсімі 6 103 142,9 мың теңге;
2) шығындар 6 674 474,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 301 269,7 мың теңге; бюджеттік кредиттер 334 315,8 мың теңге; бюджеттік кредиттерді өтеу 33 046,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге; қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге; мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 369 664,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 369 664,8 мың теңге;
қарыздар түсімі 334 315,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 046,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 68 395,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 27.08.2020 № 53/337 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 57/379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Аудандық бюджеттің шығыстарында қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы трансферттері есебінен 2019 қаржылық жылда республикалық бюджеттен бөлінген 27049,6 мың теңге сома, республикалық бюджеттен 21035,1 мың теңге сома, облыстық бюджеттен 64,2 мың теңге сомада бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 5 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 45/263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5777.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 6 606 079,7 тысяч тенге: налоговые поступления 468 010,9 тысяч тенге; неналоговые поступления 11 392,9 тысяч тенге; поступления от продажи основного капитала 23 533 тысяч тенге; поступления трансфертов 6 103 142,9 тысяч тенге;
2) затраты 6 674 474,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 301 269,7 тысяч тенге: бюджетные кредиты 334 315,8 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов 33 046,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге: приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге; поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 369 664,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 369 664,8 тысяч тенге:
поступление займов 334 315,8 тысяч тенге;
погашение займов 33 046,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 68 395,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27.08.2020 № 53/337 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 57/379 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2019 финансовом году из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 27049,6 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 21035,1 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 64,2 тысяч тенге, согласно приложению 5.

Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 47/294 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Аудан бюджетінде қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 20254,2 мың теңге сомада шығындар 6 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 47/294 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52 бабына сәйкес салықтық және салықтық емес түсімдері есебінен құрылатыны белгіленсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа, мемлекеттік баж.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерінің 100 пайыз көлемінде аударылатындығы белгіленсін.
5. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түімдер.
6. Аудандық бюджеттің кірістері келесі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
7. Аудандық бюджеттің кірістері жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттердің өтеуінен түскен түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 47/294 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-2. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 20254,2 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 47/294 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются за счет налоговых и неналоговых поступлений в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
4. Установить на 2020 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
7. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.

8. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2020 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемі – 3 592 566 мың теңге, 2021 жылға – 3 616 588 мың теңге, 2022 жылға – 3 650 246 мың теңге сомада қарастырылсын.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2020 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемі 256 240 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 12106 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 13478 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 10499 мың теңге;
Бесқұдық ауылдық округіне 15350 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 10610 мың теңге;
Заградовка ауылдық округіне 16104 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 22150 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 10472 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 13419 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 10974 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 23222 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 9699 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 12700 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 10872 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 24442 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 40143 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 47/294 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына және облыстық бюджеттен борыштар бойынша басқа да төлемдерге қызмет көрсетуге арналған шығындар 61,8 мың теңге сомада қарастырылсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 57/379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
3) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы;
4) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
5) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы;
6) мемлекеттік мәдениет және мұрағат мекемелерінде басқарушылық және негізгі қызметкерлерге мәдениет және мұрағат мекемелері ұйымдарында ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық еңбекақыға қосымша ақы белгілеуге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;

8. Предусмотреть на 2020 год объемы трансфертов (субвенции), передаваемых из областного бюджета, бюджету района в сумме 3 592 566 тысяч тенге, на 2021 год – 3 616 588 тысяч тенге, на 2022 год – 3 650 246 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2020 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 256 240 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 12106 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 13478 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 10499 тысяч тенге;
Бескудукскому сельскому округу 15350 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 10610 тысяч тенге;
Заградовскому сельскому округу 16104 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 22150 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 10472 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 13419 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 10974 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 23222 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 9699 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 12700 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 10872 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 24442 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 40143 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 47/294 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Предусмотреть в бюджете района на 2020 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 61,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 57/379 (вводится в действие с 01.01.2020)
11. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
3) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
4) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
5) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;

8) еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
ақпараттық жұмыс;
еңбекақы төлемін бөлшектеп субсидиялау;
көшуге субсидия ұсыну;
жастар тәжірибесі;
үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындардың орнын толықтыруға;
жұмыс берушілердің субсидияларына;
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға қоныс аударушыларға гранттар (100 айлық есептік көрсеткіш);
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш).
9) тұрғындарды әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнайы мемлекеттік қызметтерді ұсынатын қызметкерлердің еңбекақы төлемдеріне қосымша ақы белгілеу;
10) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді сатып алуға (бұдан әрі- нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы);
11) Явленка ауылы Ибраев көшесі, 111 бойындағы инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым мен үлгілі қазандығы бар 27 пәтерлі тұрғын үй құрылысына;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға: Явленка ауылы, Коваленко көшесі, 27 А мекенжайында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға;
13) қоғамдық жұмыстар;
14) кепілденген әлеуметтік пакет;
15) "Торанғұл ауылына кіреберіс" КТЕS-71 аудандық маңыздағы автомобиль жолының орташа жөндеуі;
16) "Балапан" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратының күрделі жөндеуіне (терезе, есік, шатыр);
17) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша тұрғындар төлемдерінің орнын толтыру.
Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
18) Явленка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеулеріне.
19) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық ауыртпашылықты төмендетуге байланысты шығындардың орнын толтыруға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 15.06.2020 № 51/327 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2020 № 53/337 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

8) на развитие рынка труда, в том числе:
информационная работа;
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежная практика;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
субсидии работодателям;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (100 месячных расчетных показателей);
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей).
9) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
10) Приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"" (далее - Государственная программа развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек");
11) на строительство 27-ми квартирного жилого дома с инженерно-коммуникационной инфраструктурой и модульной котельной по улице Ибраева, 111 в селе Явленка;
12) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі": на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Явленка, улица Коваленко, 27 А;
13) общественные работы;
14) гарантированный социальный пакет;
15) средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТЕS-71 "Подъезд к селу Тарангул";
16) на капитальный ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Ясли-сад "Балапан" (окна, двери, кровля);
17) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы".
18) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.
19) на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 15.06.2020 № 51/327 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.08.2020 № 53/337 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020).

12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің төленетін жылсайынғы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұзартуға;
2) жаңартылған оқу мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын жүзеге асыратын, білім беру ұйымдары мұғалімдерінің қосымша ақысына;
3) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының көлемдерін ұлғайтуға;
4) табиғи математикалық ғылым пәндерін ағылшын тілінде бергені үшін қосымша төлемдерге;
5) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
6) мұғалімдерге жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін үстемақы төлемге;
7) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілік еткендері үшін үстемақы көлемдерін ұлғайтуға;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлерін және жазбаша жұмыстарын тексергені үшін үстемақы көлемін ұлғайтуға;
9) орта білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің төленетін жылсайынғы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұзартуға;
10) терроризмге қарсы қауіпсіздікке – Білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз ету;
11) оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
12) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 15.06.2020 № 51/327 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
13) ауданның мектептеріне автокөлік сатып алуға;
14) облыс мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайту (жиһаз, спорт жабдықтары);
15) Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
16) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу;
17) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
18) Бұлақ ауылындағы сумен жабдықтау жүйелерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
19) Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ибраев көшесі, 111 бойындағы инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым мен үлгілі қазандығы бар 27 пәтерлі тұрғын-үй құрылысына;
20) Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылы, Ибраев көшесі, 111 бойындағы 27 пәтерлі тұрғын-үйге және үлгілі қазандығының сыртқы электрмен жабдықтау желілерінің құрылысына;
21) Есіл ауданында биомассада жұмыс істейтін қазандықтар мен қазандық жабдықтарын сатып алуға;
22) Есіл ауданында пенополиуретанды құбырларды сатып алуға;
23) шағын футбол алаңдарын орналастыруға;

12. Учесть в бюджете района на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций дошкольного образования;
2) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
3) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) на доплату за преподавание на английском языке предметов естественных математических наук;
5) на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
6) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
7) на увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
8) на увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
9) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций среднего образования;
10) на антитеррористическую безопасность - Обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
11) на приобретение и доставка учебников;
12) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 15.06.2020 № 51/327 (вводится в действие с 01.01.2020);
13) на приобретение автотранспорта для школ района;
14) на укрепление материально-технической базы школ области (мебель, спортинвентарь);
15) на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
16) на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
17) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
18) на разработку проектно-сметной документации на строительство системы водоснабжения селе Булак;
19) на строительство 27-ми квартирного жилого дома с инженерно-коммуникационной инфраструктурой и модульной котельной по улице Ибраева, 111 в селе Явленка Есильского района Северо-Казахстанской области;
20) на строительство внешних сетей электроснабжения к 27-ми квартирному жилому дому и модульной котельной по улице Ибраева, 111 в селе Явленка Есильского района Северо-Казахстанской области;
21) на приобретение котлов и котельного оборудования, работающих на биомассе в Есильском районе;
22) на приобретение пенополиуретановой трубы в Есильском районе;
23) на обустройство мини футбольных полей;

24) жергілікті маңыздағы автомобиль жолдарына жол белгілерін сатып алуға және орнатуға;
25) "Балапан" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратының күрделі жөндеулеріне (терезе, есік, шатыр);
26) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 15.06.2020 № 51/327 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
28) 1941-1945 жылдардағы ҰОС Жеңісінің 75-жылдығын мерекелеу қарсаңында біржолғы ақшалай көмек төлемдеріне;
29) спорт ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақы төлемдерін ұлғайтуға.
Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады;
30) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
31) Петровка ауылында стадионның ағымдағы жөндеулеріне;
32) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
33) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56/347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
34) ауданның сайлау учаскелерін санитарлық-эпидемиологиялық нормаларды сақтау үшін жеке қорғаныс құралдарымен жарақтандыруға.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 47/294 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 51/327 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2020 № 53/337 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) 15.12.2020 № 57/379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
13-1. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жұмыспен қамту Жол картасы аясында шараларды қаржыландыру үшін ішкі қарыздар қаражаттарынан облыстық бюджеттен кредиттер қарастырылсын, соның ішінде:

24) на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
25) на капитальный ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Ясли-сад "Балапан" (окна, двери, кровля);
26) исключен решением маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020);
27) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 15.06.2020 № 51/327 (вводится в действие с 01.01.2020).
28) на выплату единовременной денежной помощи в честь празднования 75 - летия Победы в ВОВ 1941-1945 годы;
29) на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
30) исключен решением маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020);
31) на текущий ремонт стадиона в селе Петровка;
32) исключен решением маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020);
33) исключен решением маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020);
34) на оснащение избирательных участков района средствами индивидуальной защиты для соблюдения санитарно - эпидемиологических норм.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 47/294 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 51/327 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.08.2020 № 53/337 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 57/379 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы".
13-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год кредиты из областного бюджета из средств внутренних займов, для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости, в том числе:

1) Бұлық орта мектебінің күрделі жөндеулеріне;
2) Ибраев көшесі, 111 Явленка ауылында модульдік қазандығы мен 27 пәтерлі тұрғын-үйдің сыртқы электрмен жабдықтау желілерінің құрылысына;
3) Покровка ауылының кентішілік көшелерінің ағымдағы жөндеулеріне;
4) Аудандық маңыздағы "Явленка ауылына кіреберіс" автокөлік жолының ағымдағы жөндеулеріне.
Облыстық бюджеттің аталған кредиттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 17.04.2020 № 48/313 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жұмыспен қамту Жол картасы аясында шараларды қаржыландыру үшін ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ішкі қарыздардың қаражаттарынан облыстық бюджеттен кредиттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) Чириковка ауылының, Луговое ауылының көше жарықтарының ағымдағы жөндеулеріне;
2) Николаевка ауылының спорттық-ойын алаңын орналастыруға;
3) Покровка ауылының спорттық-ойын кешенін орналастыруға;
4) Корнеевка ауылының көше жарықтарының ағымдағы жөндеулеріне;
5) Явленка ауылының көше жарықтарының ағымдағы жөндеулеріне;
6) Явленка ауылында жағалауды орналастыруға.
Облыстық бюджеттің аталған кредиттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
13-3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік кредиттері есепке алынсын.
Облыстық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 13-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 17.04.2020 № 48/313 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде мәдениет және мұрағаттық мекемелердің мемлекеттік ұйымдарының басқару және негізгі персоналы бойынша мәдениет және мұрағаттық мекемелері ұйымдарында ерекше еңбек жағдайларына лауазымдық жалақыларына үстемақы белгілеуге ауылдық округтер бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 1869 мың теңге сомада қарастырылсын.

1) на капитальный ремонт Булакской средней школы;
2) на строительство внешних сетей электроснабжения к 27-ми квартирному жилому дому и модульной котельной в селе Явленка улица Ибраева 111;
3) на текущий ремонт внутрипоселковых улиц села Покровка;
4) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Явленка".
Распределение указанных кредитов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17.04.2020 № 48/313 (вводится в действие с 01.01.2020).
13-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год кредиты из областного бюджета из средств внутренних займов, передаваемых бюджетам сельских округов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения села Чириковка, села Луговое;
2) на обустройство спортивно-игровой площадки в селе Николаевка;
3) на обустройство спортивно-игрового комплекса в селе Покровка;
4) на текущий ремонт уличного освещения села Корнеевка;
5) на текущий ремонт уличного освещения в селе Явленка;
6) на обустройство набережной в селе Явленка.
Распределение указанных кредитов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области.
13-3. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из областного бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 56 /347 (вводится в действие с 01.01.2020).
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17.04.2020 № 48/313 (вводится в действие с 01.01.2020);
14. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из республиканского бюджета, бюджету сельских округов на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений в сумме 1869 тысяч тенге.

Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
15. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде облыстық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілген нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
1) Корнеевка ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеулеріне;
2) Спасовка ауылдық округінің Сарман ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеулеріне;
3) Явленка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне.
Облыстық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
4) Бесқұдық ауылдық округінің Бесқұдық ауылындағы жарықтандыру желілерінің ағымдағы жөндеуі;
5) Бұлақ ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
6) Волошинка ауылдық округінің Волошинка ауылындағы жарықтандыру желілерінің ағымдағы жөндеуі;
7) Заградовка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
8) Корнеевка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
9) Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
10) Покровка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
11) Спасовка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
12) Торанғұл ауылдық округінің Торанғұл ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
13) Ясновка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
14) Ясновка ауылдық округінің Стрельниковка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
15) Ақтас ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
16) Қарағай ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
17) Заградовка ауылдық округінің Жамбыл ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
18) Волошинка ауылдық округінің Лузинка ауылындағы жарықтандыру желілерінің ағымдағы жөндеуі;
19) Мәдениет ауылындағы көше жарығының электрмен жабдықтауы;
20) Петровка ауылдық округінің Бірлік ауылындағы жарықтандыру желілерінің ағымдағы жөндеуі;
21) Александровка ауылында Мир, Ленин, Победа көшелері бойынша көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
22) Қарағаш ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
23) Николаевка ауылдық округінің Қаратал ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
24) Тауағаш ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
25) Сарман ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы".
15. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, бюджету сельских округов, в том числе:
1) на текущий ремонт системы водоснабжения в селе Корнеевка;
2) на текущий ремонт системы водоснабжения в селе Сарман Спасовского сельского округа;
3) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.
4) текущий ремонт линии освещения в селе Бескудук Бескудукского сельского округа;
5) текущий ремонт уличного освещения в селе Булак;
6) текущий ремонт линии освещения в селе Волошинка Волошинского сельского округа;
7) текущий ремонт уличного освещения в селе Заградовка;
8) текущий ремонт уличного освещения в селе Корнеевка;
9) текущий ремонт уличного освещения в селе Николаевка Николаевского сельского округа;
10) текущий ремонт уличного освещения в селе Покровка;
11) текущий ремонт уличного освещения в селе Спасовка;
12) текущий ремонт уличного освещения в селе Тарангул Тарангульского сельского округа;
13) текущий ремонт уличного освещения в селе Ясновка;
14) текущий ремонт уличного освещения в селе Стрельниковка Ясновского сельского округа;
15) текущий ремонт уличного освещения в селе Актас;
16) текущий ремонт уличного освещения в селе Карагай;
17) текущий ремонт уличного освещения в селе Джамбул Заградовского сельского округа;
18) текущий ремонт линии освещения в селе Лузинка Волошинского сельского округа;
19) электроснабжение уличного освещения в селе Маданиет;
20) текущий ремонт линии освещения в селе Бирлик Петровского сельского округа;
21) текущий ремонт уличного освещения в селе Александровка по ул. Мира, Ленина, Победы;
22) текущий ремонт уличного освещения в селе Караагаш;
23) текущий ремонт уличного освещения в селе Каратал Николаевского сельского округа;
24) текущий ремонт уличного освещения в селе Тауагаш;
25) текущий ремонт уличного освещения в селе Сарман;

26) Амангелді ауылдық округінің Амангелді ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі;
27) Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 27.08.2020 № 53/337 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 15.06.2020 № 51/327 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-1. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын.
Аталған трансферттерді бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 45/263 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 47/294 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 27.08.2020 № 53/337 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер есепке алынсын.
19. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында жергіліктік бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтындығы 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.

26) текущий ремонт уличного освещения в селе Амангельдинское Амангельдинского сельского округа;
27) текущий ремонт уличного освещения в селе Ильинка Ильинского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27.08.2020 № 53/337 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020).
16. Исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 15.06.2020 № 51/327 (вводится в действие с 01.01.2020).
16-1. 16-1. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 25 декабря 2019 года № 45/263 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 -2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 47/294 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27.08.2020 № 53/337 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020).
17. Исключен решением маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020).
18. Учесть специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
19. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.

20. 2020 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 29612 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 47/294 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 57/379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
21. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Жолтабаров
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

20. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2020 год в сумме 29612 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 20 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 47/294 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 57/379 (вводится в действие с 01.01.2020).
21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Жолтабаров
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 45/263 шешіміне 1 - қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 27.08.2020 № 53/337 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 56 /347 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 57/379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге) 2020 жыл

от 25 декабря 2019 года
№ 45/263
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27.08.2020 № 53/337 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 23.11.2020 № 56/347 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 57/379 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2020 год

2) Шығындар
6 674 474,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
515 990,2
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
21 140
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 140
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
125 554
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
124 062
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
1 492
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
62 545
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 548
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 602
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
938
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
457
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
306 751,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 696
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
271 055,2
02
Қорғаныс
13 308
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 308
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 737
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 029
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 542
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 448
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 448
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 448
04
Білім беру
3 950 941
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 886 394
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
164 345
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі

2) Затраты
6 674 474,8
01
Государственные услуги общего характера
515 990,2
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
21 140
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
21 140
122
Аппарат акима района (города областного значения)
125 554
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
124 062
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
1492
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
62 545
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
37 548
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 602
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
938
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
457
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
306 751,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
35 696
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
271 055,2
02
Оборона
13 308
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 308
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 737
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 029
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 542
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 448
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 448
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 448
04
Образование
3 950 941
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 886 394
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
164 345
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

7 156
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
210
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
19 897
003
Жалпы білім беру
3 505 316
006
Балаларға қосымша білім беру
55 511
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 323
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
55 362
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 757
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
45 517
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
64 547
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
64 547
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
495 807,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
445 285,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
161 885
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 545,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
83 160
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 445,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
97 807
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 810,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43 623
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 010,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 561
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 449
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 553
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу

7 156
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту, и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
210
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
19 897
003
Общеобразовательное обучение
3 505 316
006
Дополнительное образование для детей
55 511
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 323
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
55 362
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 757
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
45 517
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
64 547
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
64 547
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
495 807,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
445 285,8
002
Программа занятости
161 885
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 545,1
005
Государственная адресная социальная помощь
83160
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 445,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
97 807
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 810,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43 623
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 010,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 561
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 449
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 553
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных пунктов, переданных временной семье

55 498
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
649
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 860
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 860
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
12 511
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 511
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18 350
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 174
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 176
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 447
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 447
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
70 433
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 923
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 923
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31 425
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 425
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13 085
001
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 085
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 832
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16 832
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 493
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 339
12
Көлік және коммуникация
5 489
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 489
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 276
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 213
13
Басқалар
22 497
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
12 180
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

55 498
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
649
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 860
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 860
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
12 511
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12 511
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18 350
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13 174
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 176
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 447
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10 447
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70 433
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 923
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 923
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31 425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
31 425
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13 085
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13 085
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 832
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16 832
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
14 493
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 339
12
Транспорт и коммуникации
5 489
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 489
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 276
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 213
13
Прочие
22 497
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
12 180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства