Жамбыл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 29/1 "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 19 тамыздағы № 38/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 тамызда № 5546 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына және 111-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл ауданы мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне (2019 жылы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5161 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 336 579,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 391 586 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 417 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 16 120 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 906 456,1 мың теңге;
2) шығындар – 5 356 349,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41 747 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 53 542 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 795 мың теңге;
4) қаржы активтерімен опреациялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 61 517 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 517 мың теңге:
қарыздар түсімі – 53 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 795 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 20 287 мың теңге.";
9-тармақ 13),14) тармақшаларымен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"13) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекеленген санаттарының жалақысын көтеруге – 29 040 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района от 27 декабря 2018 года № 29/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 19 августа 2019 года № 38/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 августа 2019 года № 5546
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 27 декабря 2018 года № 29/1 (опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5161), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 336 579,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 391 586 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 417 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 120 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 906 456,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5 356 349,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41 747 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 53 542 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 795 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 517 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 517 тысяч тенге:
поступление займов – 53 025 тысяч тенге;
погашение займов – 11 795 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 287 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктами 13), 14) следующего содержания:
"13) 29 040 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;

14) Благовещенка, Казанка, Буденный, Преснов, Кладбинка, Қайранкөл ауылдарында отыз бір пәтерлі тұрғын үйлер сатып алуға – 238 163,2 мың теңге.";
9-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 151 449 мың теңге.";
9-тармақтың 4), 5) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"4) еңбек нарығын дамытуға – 89 497,8 мың теңге ;
5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 508 615 мың теңге.";
9-тармақтың 12) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"12) білім объектілерін күрделі жөндеуге – 66 238,8 мың.";
11-тармақ 7) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"7) Жамбыл ауданының мектептеріне көмір сатып алуға – 1 600 мың теңге.";

14) 238 163,2 тысячи тенге – на приобретение тридцати одноквартирных жилых домов в селах Благовещенка, Казанка, Буденное, Пресновка, Кладбинка, Кайранколь.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) 151 449 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.";
подпункты 4), 5) пункта 9 изложить в новой редакции:
"4) 89 497,8 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
5) 508 615 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.";
подпункт 12) пункта 9 изложить в новой редакции:
"12) 66 238,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования.";
пункт 11 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) 1 600 тысяч тенге – на приобретение угля для школ Жамбылского района.";

11-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) мобильді орталықтарда оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмысшы қадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 990,4 мың теңге.";
11-тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) KTGA-18 "Петровка-Жаңажол-Бауман ст." аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге – 171 521 мың теңге.";
11-тармақтың 3) тармақшасы жойылсын;

подпункт 2) пункта 11 изложить в новой редакции:
"2) 8 990,4 тысячи тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучения в мобильных центрах.";
подпункт 5) пункта 11 изложить в новой редакции:
"5) 171 521 тысяча тенге – на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения KTGA -18 "Петровка-Жанажол-ст.Баумана.";
подпункт 3) пункта 11 исключить;

12 269
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 697 778
003
Жалпы білім беру
2 641 063
006
Балаларға қосымша білім беру
56 715
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
48 063
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
48 063
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
216 082,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 270
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 651
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
46 135
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
363
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10 467
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190
023
Әдістемелік жұмыс
15 898
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
23 764
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
94 344,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
560 607,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179 917
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
179 917
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17 973
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 793
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 180
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
362 717,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
181 606,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 525
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13 627
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 199
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

12 269
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 697 778
003
Общеобразовательное обучение
2 641 063
006
Дополнительное образование для детей
56 715
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
48 063
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
48 063
464
Отдел образования района (города областного значения)
216 082,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 270
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 651
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
46 135
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
363
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 467
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190
023
Методическая работа
15 898
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
23 764
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
94 344,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
560 607,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179 917
005
Государственная адресная социальная помощь
179 917
464
Отдел образования района (города областного значения)
17 973
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 793
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 180
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
362 717,2
002
Программа занятости
181 606,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 525
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 627
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 199
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

704
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 738
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 738
12
Көлiк және коммуникация
212 732
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 059
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 059
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
207 673
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
204 411
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 262
13
Басқалар
30 500
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
10 055
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 705
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 869
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9 869
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 576
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
256
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 321
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 999
14
Борышқа қызмет көрсету
14
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
14
15
Трансферттер
212 914,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
212 914,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
166 049
038
Субвенциялар
46 300
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер

704
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 738
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 738
12
Транспорт и коммуникации
212 732
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 059
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5 059
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
207 673
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
204 411
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 262
13
Прочие
30 500
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
10 055
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 705
004
Капитальные расходы государственного органа
350
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 869
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9 869
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 576
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
256
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
7 321
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2 999
14
Обслуживание долга
14
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
14
15
Трансферты
212 914,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
212 914,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
166 049
038
Субвенции
46 300
051
Трансферты органам местного самоуправления