Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2019 жылғы 10 маусымдағы № 51/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 маусымда № 5442 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 шешіміне (2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5116 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3928453,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 464645,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46355,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3397252,1 мың теңге;
2) шығындар – 3928806,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6677 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8473 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8030,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8030,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8473 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1353,2 мың теңге.";
6-1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2019 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 16224 мың теңге сомада көзделсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 41/2 "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10 июня 2019 года № 51/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 июня 2019 года № 5442
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 41/2 (опубликовано 9 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5116) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы –3928453,3 тысячи тенге:
налоговые поступления – 464645,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46355,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3397252,1 тысячи тенге;
2) затраты – 3928806,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6677 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8473 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8030,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8030,2 тысяч тенге;
поступления займов – 15150 тысяч тенге;
погашение займов – 8473 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1353,2 тысячи тенге.";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 16224 тысячи тенге.";

келесі мазмұндағы 6-2-тармағымен толықтырылсын:
"6-2. 2019 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 2504 мың теңге сомада көзделсін.";
7-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда баяндалсын:
"1) 74392 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;";
7-тармақтың 4), 5), 6), тармақшалары келесі редакцияда баяндалсын:
"4) 80345 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
ақпараттық жұмыс – 15 мың теңге,
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 5362 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 22160 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 5681 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 15817 мың теңге,
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар – 18180 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар – 13130 мың теңге;
5) 402988 мың теңге –азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) 211707 мың теңге - бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;";
7-тармақтың 7), 8), 9), 10), 11) тармақшалары алып тасталсын:

дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
"6-2. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области" в сумме 2504 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) 74392 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;";
подпункты 4), 5), 6) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) 80345 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
информационная работа – 15 тысяч тенге,
частичное субсидирование заработной платы – 5362 тысячи тенге,
предоставление субсидий на переезд – 22160 тысяч тенге,
молодежная практика – 5681 тысяча тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 15817 тысяч тенге,
субсидии работодателям– 18180 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей– 13130 тысяч тенге;
5) 402988 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) 211707 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;";
подпункты 7), 8), 9), 10), 11) пункта 7 исключить:

7-тармақ келесі мазмұндағы 13), 14) тармақшаларымен толықтырылсын:
"13) 23737 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
14) 106542 мың теңге - моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Мамлют ауданының Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау желілерінің құрылысы (1 кезек) – 46601 мың теңге,

пункт 7 дополнить подпунктами 13), 14) следующего содержания:
"13) 23737 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
14) 106542 тысячи тенге – целевые трансферты на развитие - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах в том числе:
строительство сетей теплоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района (1 очередь) – 46601 тысяча тенге,

Мамлют ауданының Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау желілерінің құрылысы (2 кезек) – 59941 мың теңге.";
8-тармақтың 3) тармақшасы келесі редакцияда баяндалсын:
"3) 26046 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының щеңберінде, еңбек нарығын дамытуға соның ішінде:
қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығыстарын өтеуге арналған субсидиялар – 8642 мың теңге,
мобильдік оқу орталықтарында оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 17404 мың теңге;".

строительство сетей теплоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района (2 очередь) – 59941 тысяча тенге.";
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) 26046 тысяч тенге – на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы", в том числе:
субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов – 8642 тысячи тенге,
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 17404 тысячи тенге;".

139643,5
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
136844,3
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1818,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
981
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34417,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
861,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
750
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32503,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
302,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30146
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18649,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3897,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7599
02
Қорғаныс
17941,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17941,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7561,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9380
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
327,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
327,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
327,5
04
Білім беру
2488830,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
107892
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
107892
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5504
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5504
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2225215,4
003
Жалпы білім беру

139643,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
136844,3
022
Капитальные расходы государственного органа
1818,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
981
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34417,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
861,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
750
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
32503,3
015
Капитальные расходы государственного органа
302,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30146
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18649,3
003
Капитальные расходы государственного органа
3897,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7599
02
Оборона
17941,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17941,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7561,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9380
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
327,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
327,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
327,5
04
Образование
2488830,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
107892
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
107892
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5504
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5504
464
Отдел образования района (города областного значения)
2225215,4
003
Общеобразовательное обучение