Қызылқоға аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № ХХХІ-1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 шілдедегі № XXXVIII-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 шілдеде № 4458 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, VI шақырылған аудандық мәслихат ХХХVІІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № ХХХІ-1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4315 тіркелген, 2019 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақтың:
1) тармақшасында:
"7 353 253" деген сандар "8 350 743" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 134 665" деген сандар "1 212 352" деген сандармен ауыстырылсын;
"5 136" деген сандар "6 941" деген сандармен ауыстырылсын;
"12 105" деген сандар "26 250" деген сандармен ауыстырылсын;
"6 201 347" деген сандар "7 105 200" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"7 435 495" деген сандар "8 432 985" деген сандармен ауыстырылсын;
2) 8-тармақта:
"47 501" деген сандар "219 315" деген сандармен ауыстырылсын;
"28 358" деген сандар "35 176" деген сандармен ауыстырылсын;
"170 000" деген сандар "530 309" деген сандармен ауыстырылсын;
"тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 12 229 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 994 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 155 731 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 69 736 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 1 200 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 1 000 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Кызылкогинского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № ХХХI-1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 4 июля 2019 года № XXXVIII-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 18 июля 2019 года № 4458.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата об уточнении районного бюджета на 2019-2021 годы, районной маслихат VI созыва на ХХХVІІІ сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № ХХХI-1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированно в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4315, опубликованно 17 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "7 353 253" заменить цифрами "8 350 743";
цифры "1 134 665" заменить цифрами "1 212 352";
цифры "5 136" заменить цифрами "6 941";
цифры "12 105" заменить цифрами "26 250";
цифры "6 201 347" заменить цифрами "7 105 200";
в подпункте 2):
цифры "7 435 495" заменить цифрами "8 432 985";
2) в пункте 8:
цифры "47 501" заменить цифрами "219 315";
цифры "28 358" заменить цифрами "35 176";
цифры "170 000" заменить цифрами "530 309";
исключить строки:
"12 229 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
6 994 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
155 731 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
69 736 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
1 200 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
1 000 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;"
дополнить строками следующего содержания:

"мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 23 057 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 3 278 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 246 890 мың теңге;"
3) 8-1 тармақта:
"432 406" деген сандар "445 124" деген сандармен ауыстырылсын;
"47 682" деген сандар "83 451" деген сандармен ауыстырылсын;
"90 860" деген сандар "146 680" деген сандармен ауыстырылсын;
"6 359" деген сандар "31 964" деген сандармен ауыстырылсын;
"7 600" деген сандар "11 600" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 1 080 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 3 299 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 14 622 мың теңге;

"23 057 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
3 278 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
246 890 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;"
3) в пункте 8-1:
цифры "432 406" заменить цифрами "445 124";
цифры "47 682" заменить цифрами "83 451";
цифры "90 860" заменить цифрами "146 680";
цифры "6 359" заменить цифрами "31 964";
цифры "7 600" заменить цифрами "11 600";
дополнить строками следующего содержания:
"1 080 тысяч тенге – на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
3 299 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
14 622 тысяч тенге – на оказание технического обслуживания объектов коммунальнной собственности;

жаңартылмалы энергия көзінен жұмыс жасайтын көше жарығының желілерін сатып алу және орнатуға – 21 564 мың теңге;"
4) 8-2 тармақта:
"32 579" деген сандар "42 130" деген сандармен ауыстырылсын;
"50 000" деген сандар "55 000" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 83 437 мың теңге;"
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

21 564 тысяч тенге – на приобретение и установку линий уличного освещения работающих на возобновляемых источниках энергии;"
4) в пункте 8-2:
цифры "32 579" заменить цифрами "42 130";
цифры "50 000" заменить цифрами "55 000";
дополнить строками следующего содержания:
"83 437 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;"
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (А. Баймуратова) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы С. Сарсенгалиева
Мәслихат хатшысы Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың ХХХVІІІ сессиясының 2019 жылғы 4 шілдедегі № ХХХVІІІ-1 шешіміне қосымша

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (А. Баймуратова).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Сарсенгалиева С.
Секретарь маслихата Бейскали Т.
Приложение к решению ХХХVІІІ сессии районного маслихата от 4 июля 2019 года № ХХХVІІІ-1

22 349
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 349
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
148 178
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
110 885
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 563
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 730
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
111 201
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
111 201
2
Қаржылық қызмет
3 264
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 264
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 264
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
255 681
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
31 411
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 411
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
122 560
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 340
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 623
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
50 597
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 613
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 223
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 390
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3 000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
27 953
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 203
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
33 144
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

22 349
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22 349
122
Аппарат акима района (города областного значения)
148 178
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
110 885
003
Капитальные расходы государственного органа
2 563
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
34 730
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
111 201
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
111 201
2
Финансовая деятельность
3 264
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 264
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 264
9
Прочие государственные услуги общего характера
255 681
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
31 411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
31 411
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
122 560
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 340
013
Капитальные расходы государственного органа
28 623
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
50 597
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 613
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 223
015
Капитальные расходы государственного органа
7 390
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 000
040
Развитие объектов государственных органов
3 000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
27 953
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
27 203
003
Капитальные расходы государственного органа
750
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
33 144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния