Түркістан облысының әкімшілік-аумақтық бірліктерін қайта атау туралы
Бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 133 қаулысы және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/417-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментіне 2019 жылғы 24 маусымда № 5094 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңы 11-бабы 4) тармақшасына сәйкес және облыстық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 10 қазандағы қорытындысы негізінде Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облысы Қазығұрт ауданының мынадай әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Шарапхана ауылдық округі – Сарапхана ауылдық округі болып;
Шарапхана елді мекені – Сарапхана елді мекені болып қайта аталсын.
2. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен қаулы мен шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен қаулы мен шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен қаулы мен шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Түркістан облысы әкімі аппаратының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Түркістан облысы Қазығұрт ауданының әкімдігі осы бірлескен қаулы мен шешімнен туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ө. Шөкеев
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы С. Бекенов
Облыстық мәслихат хатшысы Қ. Балабиев
Қ.Қ. Айтмұхаметов
Ә.Е. Тұрғымбеков
Ж.Е. Аманбаев
М.И. Мырзалиев
М.Н. Отарбаев
Е.Ә. Садыр
А.А. Абдуллаев
А.Б. Тасыбаев

О переименовании административно-территориальных единиц Туркестанской области
Совместное постановление акимата Туркестанской области от 19 июня 2019 года № 133 и решение маслихата Туркестанской области от 13 июня 2019 года № 38/417-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 24 июня 2019 года № 5094
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения областной ономастической комиссии от 10 октября 2018 года, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие административно-территориальные единицы Казыгуртского района Туркестанской области:
сельский округ Шарапхана – в сельский округ Сарапхана;
населенный пункт Шарапхана – в населенный пункт Сарапхана.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного постановления и решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного постановления и решения на интернет-ресурсе аппарата акима Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Акимату Казыгуртского района Туркестанской области принять необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления и решения.
4. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области У. Шукеев
Председатель сессии
областного маслихата С. Бекенов
Секретарь областного маслихата К. Балабиев
Айтмухаметов К.К.
Тургумбеков А.Е.
Аманбаев Ж.Е.
Мырзалиев М.И.
Отарбаев М.Н.
Садыр Е.А.
Абдуллаев А.А.
Тасыбаев А.Б.