Түркістан облысы бойынша жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін белгілеу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 қыркүйектегі № 42/438-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қазанда № 5209 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 591-бабының 2-тармағына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 10-бабының 1-тармағы 1-1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес, Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облысы бойынша жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері осы шешімге қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Оңтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 12/105-V "Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2274 болып тіркелген, 2013 жылғы 15 мамырда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) және 2017 жылғы 27 маусымдағы № 13/155-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 12/105-V "Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4164 болып тіркелген, 2017 жылғы 24 шілдедегі "Оңтүстік Қазақстан" газетінде және 2017 жылғы 1 тамыздағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Түркістан облыстық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының хатшысы Л. Тәшімов
Облыстық мәслихат хатшысы Қ. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2019
жылғы 13 қыркүйектегі

Об установлении ставок платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения по Туркестанской области
Решение Туркестанского областного маслихата от 13 сентября 2019 года № 42/438-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 10 октября 2019 года № 5209
В соответствии с пунктом 2 статьи 591 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2010 года "Об особо охраняемых природных территориях" и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения по Туркестанской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решении Южно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2013 года № 12/105-V "Об установлении ставок платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения по Южно-Казахстанской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2274, опубликовано 15 мая 2013 года в газете "Южный Казахстан") и от 27 июня 2017 года № 13/155-VI "О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2013 года № 12/105-V "Об установлении ставок платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения по Южно-Казахстанской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4164, опубликовано 24 июня 2017 года в газете "Южный Казахстан" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 1 августа 2017 года).
3. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата Л. Ташимов
Секретарь областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанского
областного маслихата
от 13 сентября 2019 года