2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 52/317-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5340 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VІ "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 26 443 928 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 538 717 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 19 887 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 943 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 24 746 381 мың теңге;
2) шығындар – 26 613 285 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 180 054 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 225 519 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 465 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 31 820 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 31 820 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -381 231 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 381 231 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 225 519 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 465 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 201 177 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 12.11.2020 № 64/391-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2020 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығын және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде және аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан 100 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2020 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 1 930 795 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қазығұрт ауылы округі

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2019 года № 52/317-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2019 года № 5340. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 09 декабря 2019 года № 44/472-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 443 928 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 538 717 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 887 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 943 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 746 381 тысяч тенге;
2) затраты – 26 613 285 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 180 054 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 225 519 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 465 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31 820 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 31 820 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – -381 231 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 381 231 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 225 519 тысяч тенге;
погашение займов – 45 465 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 201 177 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 12.11.2020 № 64/391-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. В 2020 году установить нормы распределения отчислений корпоративного подоходного налога в областной бюджет в размере 50 процентов подоходного налога с населения, вычтенного из источников выплаты и социального налога, удерживаемого с доходов иностранных граждан, не облагаемых налогом у источника и в размере 100 процентов дохода, облагаемого с источника выплаты в районный бюджет.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передеваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2020 год в сумме 1 930 795 тысяч тенге, в том числе:
Казыгуртский сельский округ

-368 956 мың теңге;
Сарапхана ауылдық округі
-204 518 мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
-81 100 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
-159 201 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округі
-115 322 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округі
-155 932 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
-199 148 мың теңге;
Шанақ ауылы округі
-94 301 мың теңге;
Шарбұлақ ауылы округі
-65 515 мың теңге;
Жаңабазар ауылы округі
-139 528 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
-157 503 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
-99 621 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
-90 150 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві – 28 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің атқарылуы бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
8. "Қазығұрт аудандық маслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

-368 956 тысяч тенге;
сельский округ Сарапхана
-204 518 тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
-81 100 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
-159 201 тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова
-115 322 тысяч тенге;
сельский округ Каракозы Абдалиева
-155 932 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
-199 148 тысяч тенге;
сельский округ Шанак
-94 301 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
-65 515 тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
-139 528 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
-157 503 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
-99 621 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
-90 150 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в размере – 28 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2020-2022 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год согласно приложению 5.
7. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат Казыгуртского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазығұрт ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Қазығұрт аудандық мәслихатының интернет – ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Казыгуртского района;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Казыгуртского районного маслихата после его официального опубликования.

9. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Е. Нышанбекұлы
Аудандық мәслихаттың хатшысы У. Копеев
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2019 жылғы "20" желтоқсандағы
№ 52/317-VI шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 12.11.2020 № 64/391-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Казыгуртского
районного маслихата Е. Нышанбекұлы
Секретарь Казыгуртского
районного маслихата У. Копеев
Приложение 1 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от 20 декабря 2019 года
№ 52/317-VI
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 12.11.2020 № 64/391-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Категорий
Сумма тысяч тенге
Классы Наименование
Подклассы

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 27.02.2020 № 54/332-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
ШЫҒЫНДАР
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1
Құқық қорғау қызметi

Перечень бюджетных программ развития на 2020-2022 годы направленных на реализацию проектов (программ)
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 27.02.2020 № 54/332-VI (вводится в действие с 01.01.2020)
Код бюджетной классификации
Наименование
Расходы
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1
Правоохранительная деятельность

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2019 жылғы "20" желтоқсандағы
№ 52/317-VI шешіміне 5-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің атқарылуы бағдарламалар тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
Приложение 5 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от 20 декабря 2019 года
№ 52/317-VI
Перечень местных программ, не подлежащих секвестру в процесе исполнение местного бюджетов на 2020 год
Код бюджетной классификации
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение