2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 285 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 5328 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Созақ ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін.:
1) кірістер – 20 038 591 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 832 561 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 172 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 194 558 мың теңге;
2) шығындар – 20 283 428 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 652 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 58 338 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 686 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -284 489 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 284 489 мың теңге:
қарыздар түсімі – 58 338 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 686 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 244 837 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 21.12.2020 № 373 шешiмiмен (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 36,7 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 21.12.2020 № 373 шешiмiмен (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2019 года № 285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2019 года № 5328. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2020-2022 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 038 591 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 832 561 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 172 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 194 558 тысяч тенге;
2) затраты – 20 283 428 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 652 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 58 338 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 686 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -0:
приобретение финансовых активов -0;
поступления от продажи финансовых активов государства -0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -284 489 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 284 489 тысяч тенге:
поступление займов – 58 338 тысяч тенге;
погашение займов – 18 686 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 244 837 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 21.12.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год нормативы распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджет с доходов индивидуального подоходного налога, облагаемых у источника выплаты 36,7 процентов;
на районный бюджет с индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов;
на районный бюджет с социального налога 50 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 21.12.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020).

3. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 6 691 835 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2020 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтері мен кенттері бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 1 457 578 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Жартытөбе ауылдық округіне 72 766 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округіне 63 121 мың теңге;
Қарақұр ауылдық округіне 64 720 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне 55 513 мың теңге;
Құмкент ауылдық округіне 84 186 мың теңге;
Созақ ауылдық округіне 151 471 мың теңге;
Сызған ауылдық округіне 65 689 мың теңге;
Шолаққорған ауылдық округіне 357 620 мың теңге;
Шу ауылдық округіне 54 005 мың теңге
Қыземшек кентіне 161 427 мың теңге;
Таукент кентіне 270 673 мың теңге;
Тасты ауылдық округіне 56 387 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 14 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

3. Предусмотреть на 2020 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 6 691 835 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и поселков общей сумме 1 457 578 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Жартытобе 72 766 тысяч тенге;
в сельский округ Жуантобе 63 121 тысяч тенге;
в сельский округ Каракур 64 720 тысяч тенге;
в сельский округ Каратау 55 513 тысяч тенге;
в сельский округ Кумкент 84 186 тысяч тенге;
в сельский округ Созак 151 471 тысяч тенге;
в сельский округ Сызган 65 689 тысяч тенге;
в сельский округ Шолаккорган 357 620 тысяч тенге;
в сельский округ Шу 54 005 тысяч тенге;
в поселок Кыземшек 161 427 тысяч тенге;
в поселок Таукент 270 673 тысяч тенге;
в сельский округ Тасты 56 387 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 14 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложения 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5.

8. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

8. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. "Созақ аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Созақ аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

9. Государственному учреждению "Аппарат Созакского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Созакского районного маслихата после его официального опубликования.

705 639
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
260 133
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
260 133
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 583
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелері үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
197 283
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2300
015
Жетімбаланы (жетімбалаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына айсайынғы ақшалай қаражат төлемі
15 562
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
405
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен және ұйымдарының күрделі шығыстары
32 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 298 139
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
607 536
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
606 806
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
606 806
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
730
030
Патронат тәрбиешілерге берілетін баланы (балаларды) асырап бағу
730
2
Әлеуметтiк көмек
623 323
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
623 323
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
164 578
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43 936
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 739
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103 058
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1881
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
145 621
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
106 705
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43 805
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
67 280
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67 280
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

705 639
9
Прочие услуги в области образования
260 133
464
Отдел образования района (города областного значения)
260 133
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 583
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
197 283
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2300
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
15 562
022
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
405
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 298 139
1
Социальное обеспечение
607 536
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
606 806
005
Государственная адресная социальная помощь
606 806
464
Отдел образования района (города областного значения)
730
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
730
2
Социальная помощь
623 323
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
623 323
002
Программа занятости
164 578
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43 936
006
Жилищная помощь
13 739
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103 058
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1881
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
145 621
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
106 705
023
Обеспечение деятельности центров занятости
43 805
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
67 280
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения