2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 25-142-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 5331 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 41 631 634 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 601 678 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 922 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 562 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39 972 472 мың теңге;
2) шығындар – 41 635 986 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 187 814 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 316 025 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 211 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -192 166 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 192 166 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 316 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 128 211 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 352 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 39-203-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 4 427 489 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Жетісай қаласы 1 246 756 мың теңге;
Жаңа ауыл ауылдық округі 306 182 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 309 314 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 410 486 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 161 346 мың теңге;
Асық ата кенті 373 816 мың теңге;
Абай ауылдық округі 215 346 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 223 509 мың теңге;

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2019 года № 25-142-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2019 года № 5331. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2020-2022 годы, согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 631 634 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 601 678 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 922 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 562 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 972 472 тысяч тенге;
2) затраты – 41 635 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 187 814 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 316 025 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 211 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) Дефицит (профицит) бюджета – - 192 166 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета –192 166 тысяч тенге:
поступления займов – 316 025 тысяч тенге;
погашение займов – 128 211 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 15.12.2020 № 39-203-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка и сельских округов в сумме 4 427 489 тысяч тенге, в том числе:
город Жетысай 1 246 756 тысяч тенге;
сельский округ Жана ауыл 306 182 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 309 314 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 410 486 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 161 346 тысяч тенге;
поселок Асыката 373 816 тысяч тенге;
сельский округ Абай 215 346 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 223 509 тысяч тенге;

Ш.Ділдабеков ауылдық округі 278 657 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 240 429 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 164 643 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 163 731 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 333 274 мың теңге.
3. 2020 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығыбойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 15 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2020 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 22 637 978 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2020 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

сельский округ Ш.Дилдабеков 278 657 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 240 429 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 164 643 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 163 731 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 333 274 тысяч тенге.
3. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступления от индивидуального подоходного налога и социального налога:
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора выплаты:
районный бюджет – 50 процентов;
областной бюджет – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 50 процентов;
областной бюджет – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 50 процентов;
областной бюджет – 50 процентов;
по социальному налогу:
районный бюджет – 50 процентов;
областной бюджет – 50 процентов.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 15 000 тысяч тенге.
5. Утвердить на 2020 год размер бюджетных трансфертов на субвенции областного бюджета в бюджет района в объеме 22 637 978 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2020 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ города, поселка и сельских округов на 2020 год, согласно приложению 5.

8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2020 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

8. Установить на 2020 год согласно пункта 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. "Жетісай аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Жетісай аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

9. Государственному учреждению "Аппарат Жетысайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Жетысайского районного маслихата после его официального опубликования.

20 953
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 953
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Басқалар
858 568
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
0
043
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 470
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8 470
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
557 228
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
557 228
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
292 870
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
260 412
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
32 458
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
0
14
Борышқа қызмет көрсету
844
1
Борышқа қызмет көрсету
844
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
844
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
844
15
Трансферттер
5 111 933
1
Трансферттер
5 111 933
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 111 933
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
86 248
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

20 953
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
20 953
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие
858 568
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
0
043
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 470
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8 470
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
557 228
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
557 228
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
292 870
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
260 412
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
32 458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
0
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
0
14
Обслуживание долга
844
1
Обслуживание долга
844
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
844
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
844
15
Трансферты
5 111 933
1
Трансферты
5 111 933
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 111 933
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
86 248
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства