Орал қаласы бойынша 2019 жылға өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруға жататын өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрлерi бойынша егiс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзiмдерiн белгiлеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 950 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 сәуірде № 5642 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы және "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Орал қаласы бойынша 2019 жылға өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдері белгіленсін.
2. "Орал қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. "Орал қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж.А.Ғұмаров) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С. Доляға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 26 сәуірдегі
№ 950 қаулысына қосымша
Орал қаласы бойынша 2019 жылға өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдері
Өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері
Бірінші табиғи-климаттық зоналар
Көктемнің орташа шығу уақыты
басталуы
аяқталуы
1
Арпа, сұлы
25 сәуір
5 мамыр
2
Жаздық бидай
10 мамыр
25 мамыр
3
Тары
20 мамыр
25 мамыр
4
Ноқат
5 мамыр
15 мамыр
5
Қарақұмық
30 сәуір
10 мамыр
6
Күнбағыс
5 мамыр
15 мамыр
7
Зығыр май
10 мамыр
25 мамыр
8
Мақсары
10 мамыр
25 мамыр
9
Көпжылдық шөптер
25 сәуір
5 мамыр
10
Судан шөбі
15 мамыр
30 мамыр
11
Құмай
15 мамыр
30 мамыр
12
Картоп
30 сәуір
25 мамыр
13
Көкөніс дақылдары
15 мамыр
15 маусым
14
Бақша дақылдары
1 мамыр
1 маусым
15
Күздік қара бидай
5 тамыз
20 тамыз
16
Күздік бидай
15 тамыз
10 қыркүйек

Об определении оптимальных сроков начала и завершения посевных работ по видам продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию в растениеводстве на 2019 год по городу Уральск
Постановление акимата города Уральска Западно-Казахстанской области от 26 апреля 2019 года № 950. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 30 апреля 2019 года № 5642
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки начала и завершения посевных работ по видам продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию в растениеводстве на 2019 год по городу Уральск согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства города Уральска" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства города Уральска" (Гумаров Ж.А.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города С. Доля.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Приложение
к постановлению
акимата города Уральск
от 26 апреля 2019 года № 950
Оптимальные сроки начала и завершения посевных работ
по видам продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию в растениеводстве на 2019 год по городу Уральск
Виды продукции растениеводства
Первая природно-климатическая зона
Средний срок наступление весны
начало
завершение
1
Ячмень, овес
25 апреля
5 мая
2
Яровая пшеница
10 мая
25 мая
3
Просо
20 мая
25 мая
4
Нут
5 мая
15 мая
5
Гречиха
30 апреля
10 мая
6
Подсолнечник
5 мая
15 мая
7
Лен масличный
10 мая
25 мая
8
Сафлор
10 мая
25 мая
9
Многолетние травы
25 апреля
5 мая
10
Суданская трава
15 мая
30 мая
11
Сорго
15 мая
30 мая
12
Картофель
30 апреля
25 мая
13
Овощные
15 мая
15 июня
14
Бахчевые
1 мая
1 июня
15
Озимая рожь
5 августа
20 августа
16
Озимая пшеница
15 августа
10 сентября