Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 2 тамыздағы № 33-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 6 тамызда № 5761 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 40-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.01.2020 № 40-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5475 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 39 340 680 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 888 558 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 390 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 206 072 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 001 660 мың теңге;
2) шығындар – 38 972 377 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 229 272 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 229 272 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 708 923 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 68 077 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 777 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 152 046 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 152 046 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 229 272 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 304 152 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 226 926 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 11 435 118 мың теңге:

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 2 августа 2019 года № 33-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 августа 2019 года № 5761. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 января 2020 года № 40-10
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.01.2020 № 40-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года №27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5475, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 340 680 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 888 558 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244 390 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 206 072 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 16 001 660 тысяч тенге;
2) затраты – 38 972 377 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 229 272 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 8 229 272 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 708 923 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 68 077 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 777 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 152 046 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 152 046 тысяч тенге:
поступления займов – 8 229 272 тысячи тенге;
погашение займов – 3 304 152 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 226 926 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 11 435 118 тысяч тенге:

орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қыржыландыруды сынақтан өткізуге – 65 102 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 632 634 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 10 832 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 3 670 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 11 419 мың теңге;
адамдар саудасының құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 12 553 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 3 708 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 237 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 95 434 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 23 922 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 62 504 мың теңге;
Spina bifida диагнозды мүгедек балаларды бір реттік пайдалануға арналған катетерлармен қамтамасыз етуге – 920 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 128 мың теңге;
жастар практикасына – 54 537 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасылары мүшелеріне, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 26 511 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 779 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 936 667 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 735 835 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 817 855 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 358 987 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 924 631 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 553 871 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 976 072 мың теңге;

на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 65 102 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 632 634 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения – 10 832 тысячи тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 3 670 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 11 419 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – 12 553 тысячи тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 3 708 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 2 237 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 95 434 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 23 922 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 62 504 тысячи тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 920 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 128 тысяч тенге;
на молодежную практику – 54 537 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежи категории NEET, членам малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченным трудоспособным инвалидам – 26 511 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 779 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 936 667 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 735 835 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 817 855 тысяч тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 358 987 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 1 924 631 тысяча тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 553 871 тысяча тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 1 976 072 тысячи тенге;

мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 114 310 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 566 542 мың теңге:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 32 450 мың теңге;
жастар практикасына – 24 935 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 606 252 мың теңге;
автомобиль жолдарды және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 728 122 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 80 073 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты облыс мектептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік қешендерді сатып алуға – 780 625 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 43 344 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 221 879 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 350 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 355 092 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 205 000 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 14 500 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасылары мүшелеріне, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 19 190 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 300 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 30 000 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 775 080 мың теңге;
бюджеттік кредиттер жалпы сомасы 8 229 272 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа – 1 330 648 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 6 898 624 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының
2019 жылғы 2 тамыздағы
№ 33-2 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 27-3 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 114 310 тысяч тенге;
из областного бюджета в общей сумме 4 566 542 тысячи тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 32 450 тысяч тенге;
на молодежную практику – 24 935 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 606 252 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 728 122 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 80 073 тысячи тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплектов для школ области, в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 780 625 тысяч тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 43 344 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 221 879 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 350 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 355 092 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 205 000 тысяч тенге;
на участие учителей в тренинге и на подписку портала "Виртуальная лаборатория" – 14 500 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежи категории NEET, членам малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченным трудоспособным инвалидам – 19 190 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 300 000 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 30 000 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 775 080 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 8 229 272 тысячи тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 330 648 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 6 898 624 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 2 августа 2019 года №33-2
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 24 декабря 2018 года №27-3
Городской бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование