Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 24-4 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 35-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 желтоқсанда № 5869 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 ақпандағы № 39-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 25.02.2020 № 39-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 24-4 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5484 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 313 246 мың теңге:
салықтық түсімдер – 329 330 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 555 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 617 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 971 744 мың теңге;
2) шығындар – 4 321 321 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 650 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 82 362 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 712 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 54 725 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54 725 мың теңге:
қарыздар түсімі – 82 362 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35 712 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 075 мың теңге.";
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 996 820 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 17 695 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 24-4 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 ноября 2019 года № 35-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 3 декабря 2019 года № 5869. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 февраля 2020 года № 39-2
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2020 № 39-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 24-4 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5484, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 313 246 тысяч тенге:
налоговые поступления – 329 330 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 555 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 617 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 971 744 тысячи тенге;
2) затраты – 4 321 321 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 650 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 82 362 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 712 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 54 725 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54 725 тысяч тенге:
поступление займов – 82 362 тысячи тенге;
погашение займов – 35 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 075 тысяч тенге.";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2019 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 996 820 тысяч тенге, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 17 695 тысяч тенге;

ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 505 858 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 165 138 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 25 133 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 1 773 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 401 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 29 164 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 094 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 125 902 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 5 300 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 28 785 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 82 362 мың теңге.";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 211 826 мың теңге, соның ішінде:
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылында бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысы – 57 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, "Темірауыл-2" тұрғын кешеніндегі 67 бірпәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 14 120 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 16 188 мың теңге;
эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 18 808 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар және оқу - әдістемелік кешендерді сатып алуға – 65 941 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 2 500 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 22 725 мың теңге;

на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 505 858 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 165 138 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 25 133 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 1 773 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 401 тысяча тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на молодежную практику – 29 164 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 094 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 125 902 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 5 300 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 28 785 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 82 362 тысячи тенге.";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) Учесть в районном бюджете на 2019 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 211 826 тысяч тенге, в том числе:
строительство одноэтажного административного здания в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 57 000 тысяч тенге;
строительство 67 одноквартирных жилых домов на жилом комплексе "Темирауыл-2" в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области (без благоустройств и наружных инженерных сетей) – 14 120 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям – 16 188 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 18 808 тысяч тенге;
на приобретение учебно-методических комплексов и книг районным школам в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов и дошкольных подготовительных групп на обновленный содержание образования – 65 941 тысяча тенге;
на подписку к порталу "Виртуальная лаборатория" и участие в тренинге учителям – 2 500 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 22 725 тысяч тенге;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 14 029 мың теңге;
жастар практикасына – 515 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

на выплату государственной адресной социальной помощи – 14 029 тысяч тенге;
на молодежную практику – 515 тысяч тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев.Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

942
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
62 672
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 500
6
Жер қатынастары
14 031
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 031
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 031
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
34 032
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 032
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 032
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 786
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 786
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
24 786
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 903
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 883
12
Көлік және коммуникация
25 931
1
Автомобиль көлiгi
25 931
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 931
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
25 931
13
Басқалар
43 780
9
Басқалар
43 780
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 952
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2 952
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 828
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

942
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
62 672
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
2 500
6
Земельные отношения
14 031
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 031
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 031
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 000
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
34 032
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 032
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 032
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 786
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 786
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
24 786
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 903
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 883
12
Транспорт и коммуникации
25 931
1
Автомобильный транспорт
25 931
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 931
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
25 931
13
Прочие
43 780
9
Прочие
43 780
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 952
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2 952
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 828
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий