Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 наурыздағы № 39-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 2 сәуірде № 5601 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 51-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 51-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5492 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 460 665 мың теңге:
салықтық түсімдер – 330 273 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 725 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 220 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 122 447 мың теңге;
2) шығындар – 4 480 230 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 101 664 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 132 563 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 899 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 900 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 13 900 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 129 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 129 мың теңге;
қарыздар түсімі – 132 563 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 899 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 465 мың теңге.";
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 127 864 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 804 571 мың теңге:

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 34-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2019 года № 39-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 апреля 2019 года № 5601. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 51-5
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 51-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 34-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5492, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019–2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 460 665 тысяч тенге:
налоговые поступления – 330 273 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 725 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 122 447 тысяч тенге;
2) затраты – 4 480 230 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 101 664 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 132 563 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 899 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 900 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 13 900 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 135 129 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 129 тысяч тенге;
поступление займов – 132 563 тысячи тенге;
погашение займов – 30 899 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 465 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 127 864 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 804 571 тысячи тенге:

ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 209 364 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 000 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 303 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 133 980 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестілеуден өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 16 838 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 1 000 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін –3 000 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 3 806 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 997 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 092 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 14 393 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 8 277 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 33 606 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 1 010 мың теңге;
Алғабас ауылының кірме жолын орташа жөндеуге – 110 636 мың теңге;
Қосарал, Жетікөл ауылдарының су құбырын реконструкциялауға – 100 000 мың теңге;
Тоғанас ауылының су құбырын қайта жаңартуға – 100 000 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақы – 46 054 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 323 293 мың теңге:
жастар практикасына – 9 090 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 603 мың теңге;
Алғабас ауылының кірме жолын орташа жөндеуге – 123 867 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттерге – 115 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға – 62 738 мың теңге;

на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 209 364 тысячи тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 3 000 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 303 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 133 980 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 16 838 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 1 000 тысяча тенге;
за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 3 000 тысячи тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 3 806 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 997 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 3 092 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на молодежную практику – 14 393 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 8 277 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 33 606 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 1 010 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Алгабас – 110 636 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода сел Косарал, Жетикуль – 100 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Тоганас – 100 000 тысяч тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 46 054 тысячи тенге;
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 323 293 тысячи тенге:
на молодежную практику – 9 090 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 11 603 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Алгабас – 123 867 тысяч тенге;
на частные агенства по трудоустройству – 115 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических пособий для школ района в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 62 738 тысяч тенге;

Жымпиты ауылында көппәтерлі тұрғын үй құрылысына – 115 880 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 132 563 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 132 563 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

на строительство многоквартирного жилого дома в селе Жымпиты – 115 880 тысяч тенге;
3) бюджетные кредиты в сумме – 132 563 тысячи тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 132 563 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.