"Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қаңтарда № 19881 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
"Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11301 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген, телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне:
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
Телерадио хабарларын тарату желісін ұйымдастыруға арналған техникалық мүмкіндіктер
1) телерадио хабарларын тарату желісін ұйымдастыру сызбасы;
2) спутниктік оператор ұсынған спутниктік станциялардың қабылдау-тарату желісінде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспарлар (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда);
3) мыналар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны: құрылатын желінің атауы (эфирлік, кабельдік, спутниктік, телекоммуникациялар желісі бойынша);
хабар тарату қамтылған аумақ;
пайдаланылатын стандарттардағы желінің түрі;
даму кезеңдері бойынша таратылатын теле-, радиоарналар (тізбесі және қысқаша сипаттамалары);
шартты қолжетімділік жүйелері (оларды пайдаланған жағдайда);
пайдаланылатын спутниктік ресурстың қолда бар жиіліктер белдеуі (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда);
арнаның орташа ақпараттық жылдамдығы (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда);
спутниктік жүйенің энергетикалық сипаттамалары (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда) (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
1) Еркін нысанда құрылған сызба
2) Спутниктік ресурста пайдаланылатын спутниктік ғарыштық аппараттың иеленушісі ұсынған жоспар
";
қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 января 2020 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2020 года № 19881
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10357, опубликован 18 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в квалификационных требованиях, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5.
Технические возможности для организации сети телерадиовещания
1) схема организации сети телерадиовещания;
2) трансмиссионные планы, используемые в сети приемо-передающих спутниковых станций, представленных спутниковым оператором (в случае использования каналов спутниковой связи);
3) форма сведений, содержащих информацию о: наименовании создаваемой сети (эфирное, кабельное, спутниковое, по сети телекоммуникаций);
территории охвата вещанием;
типе сети, используемых стандартах;
распространяемых теле-, радиоканалах по этапам развития (перечень и краткие характеристики);
системах условного доступа (в случае их использования);
занимаемой полосе частот, размере используемого спутникового ресурса (в случае использования каналов спутниковой связи);
средней информационной скорости на канал (в случае использования каналов спутниковой связи);
энергетических характеристиках спутниковой системы (в случае использования каналов спутниковой связи) (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
1) Схема составленная в произвольной форме
2) План выдаваемый владельцем спутникового космического аппарата на используемый спутниковый ресурс
";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;

2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
қосымша
Телерадио хабарларын тарату
саласындағы қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
біліктілік талаптарына және
оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Нысан
Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысаны:
1. Қызметкерлер саны:
инженерлік-техникалық мамандар _______________________________;
мамандық бойынша жұмыс өтілі _________________________________;
1 жылға дейін ________________________________________________;
1 жылдан астам _______________________________________________
2. Қамтамасыз ету бойынша міндеттемелер:
трансляцияның техникалық сапасы: иә/жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру: иә/жоқ.
3. Техникалық мәліметтер:
1) құрылатын желінің атауы: эфирлік/ кабельдік/ спутниктік/ телекоммуникациялар желісі бойынша;
2) хабарламамен қамту аумағы _________________________________;
3) желі типі _________________________________________________;
стандарт атауы _______________________________________________;
стандарт нөмірі ______________________________________________;
4) таратылатын теле-, радио арналарының тізімі;
даму кезеңдері бойынша тізбе _________________________________;
қысқаша сипаттама ________________;
5) шартты қолжетімділік жүйесі пайдаланған жағдайда _________;
6) желіні басқару және пайдалану жүйесін ұйымдастыру қағидаттары
_____________________________________________________;
7) желінің сыйымдылығы және/немесе қосылушылар саны;
көлемі ___________________________________________________ МГц;
қосылушылар саны _____________________________________________;

2. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и общественного развития
Республики Казахстан
Д. Абаев
Приложение к приказу
Министра информации
и общественного развития
Республики Казахстан
от 14 января 2020 года № 10
Приложение
к квалификационным
требованиям, предъявляемые
при лицензировании деятельности
в области телерадиовещания,
и перечня документов,
подтверждающих соответствие им
Форма
Формы сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемые при лицензировании деятельности в области телерадиовещания, и перечня документов, подтверждающих соответствие им:
1. Количество сотрудников:
инженерно-технических специалистов_______________________;
стаж работы по специальности:
до 1 года ___________________;
более года __________________.
2. Обязательства по обеспечению:
технического качества трансляции: да/нет;
организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций: да/нет.
3. Технические сведения:
1) наименование создаваемой сети: эфирное/кабельное/спутниковое/ по сети телекоммуникаций;
2) территория охвата вещанием____________________;
3) тип сети___________________________________;
наименование стандарта________________________;
номер стандарта_______________________________;
4) список распространяемых теле-, радиоканалов______________________________________________;
перечень по этапам развития_____________________;
краткая характеристика_________________________;
5) система условного доступа, в случае использования__________________________________________;
6) принципы организации системы управления и эксплуатации сети________________________________;
7) емкость сети и/или количество подписчиков:
объем МГц__________________________________;
количество подписчиков______________________;

8) басқа да телерадио хабарларын тарату және байланыс
желілерімен өзара іс-қимылы:
шарттың нөмірі _______________________________________________;
шарттың жасалған күні ________________________________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________;
9) нақты техникалық құралдарды көрсете отырып станцияаралық байланыстарды ұйымдастыру тәсілі:
жеке меншік техникалық құралдар бойынша ______________________;
өзге желілердің жалға алынған арналары бойынша _______________;
шарттың нөмірі ______________________;
шарттың жасалған күні _______________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________;
10) өтініш берушінің желісін басқа операторлардың желісіне қосуды ұйымдастыру тәсілі:
шарттың нөмірі _________________;
шарттың жасалған күні __________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы)_________;
11) жиілік алуға қажетті жабдықтың атауы ______________;
12) бас станцияға таратылатын теле-, радиоарналарды жеткізу көздері мен тәсілдері;
студияның орналасқан орны ____________________________________;
пайдаланылатын желінің типі __________________________________;
13) жердің жасанды спутниктері (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда):
атауы ________________________________________________________;
тиесілігі ____________________________________________________;
орналасқан орны ______________________________________________;
қызмет көрсету аумағы ________________________________________;
жиіліктің орналасқан белдеуі _________________________________;
арнаның жылдамдығы ___________________________________________;
спутниктік жүйенің энергетикалық сипаттамасы _________________
4. Кері трансляциялауға алдын ала жасалған шарттардың болуы:
шарттың нөмірі _______________________________________________;
жасалған күні ________________________________________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) __________
5. Үй -жайлар мен алаңдардың болуы:
жеке меншік алаңдар __________________________________________;
алаңдар саны _________________________________________________;
жалға алынған орындар ________________________________________;
орындар саны _________________________________________________;
шарттың нөмірі _______________________________________________;
шарттың жасалған күні ________________________________________;
шарт кіммен жасалды ___________________________________________;

8) взаимодействие с другими сетями телерадиовещания и связи:
номер договора___________________________;
дата заключения договора__________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)__________________________;
9) способ организации межстанционных соединений с указанием конкретных технических средств:
по собственным техническим средствам____________________;
по арендованным каналам других сетей____________________;
номер договора_________________________;
дата заключения договора_________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)___________________________;
10) способ организации выхода сети заявителя на сети других операторов:
номер договора_________________________;
дата заключения договора_________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)___________________________;
11) наименование оборудования на которое необходимо получить частотные присвоения;_______________
12) источник и способ доставки распространяемых телерадиоканалов на головную станцию:
местонахождение студии_________________;
тип используемой сети___________________;
13) искусственные спутники земли (в случае использования каналов спутниковой связи):
наименование___________________________;
принадлежность_________________________;
место расположения______________________;
зона обслуживания_______________________;
занимаемая полоса частот__________________;
скорость канала__________________________;
энергетическая характеристика спутниковой системы___________________________________________.
4. Наличие предварительных договоров на ретрансляцию:
номер договора____________________;
дата заключения____________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)_________________________.
5. Наличие помещений и площадей:
собственные площади________________;
количество площади_________________;
арендованные площади_______________;
количество площади__________________;
номер договора_______________________;
дата заключения договора______________;
с кем заключен договор________________.