Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 21 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 қаңтарда № 19934 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 21 қаңтары
№ 19 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының тізбесі
1. "Айырым белгілері бар нысандық киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және табиғат қорғау мекемелерінің мемлекеттік инспекторларын онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 25-02-01/166 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7668 болып тіркелген, 2012 жылғы 18 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінің № 396-400 санында жарияланған):
Табиғат қорғау мекемелерінің мемлекеттік инспекторларының айырым белгілері бар нысандық киім (погонсыз) үлгілеріне 15-қосымша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 января 2020 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2020 года № 19934
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден приказом Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 21 января 2020 года № 19
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 апреля 2012 года № 25-02-01/166 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и норм обеспечения ею государственных инспекторов природоохранных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7668, опубликован 18 июля 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 229-230 (27048-27049)):
приложение 15 к Образцам форменной одежды со знаками различия (без погон) государственных инспекторов природоохранных учреждений изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее - Перечень).

2. "Орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 25-02/176 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7669 болып тіркелген, 2012 жылғы 9 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінің 483-488 (27561) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларында:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. "Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен, І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен және құрмет грамотасымен:
1) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мен оның аумақтық органдарының лауазымды тұлғалары;
2) орман шаруашылығы саласындағы ғылыми қызметкерлер;
3) Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарауындағы ведомстволық бағынысты ұйымдар қызметкерлері;
4) облыстық атқарушы органдардың ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері;
5) мемлекеттік орман иелену құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдардың қызметкерлері;
6) орман шаруашылығы зейнеткерлері мен ардагерлері наградталады.";
"1) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мен оның аумақтық органдарының лауазымды тұлғалары;";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгілері осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес наградталушы тұлғаға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оған І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау туралы куәлікті тапсырумен бір мезгілде тапсырылады.".
4-қосымша осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы Тізбенің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2012 года № 25-02/176 "Об утверждении Правил поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7669, опубликован 9 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 258-259 (27077-27078):
в Правилах поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в новой редакций:
"2. Почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші", нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени и почетной грамотой, награждаются:
1) должностные лица Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальных органов;
2) научные работники в сфере лесного хозяйства;
3) работники подведомственных организаций, находящихся в ведении Комитета лесного хозяйства и животного мира;
4) работники структурных подразделений по охране лесов и животного мира областных исполнительных органов;
5) работники государственных организаций, осуществляющих право государственного лесовладения";
6) пенсионеры и ветераны лесного хозяйства.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Нагрудные знаки "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящим Правилам вручаются награждаемому лицу, одновременно с вручением ему удостоверения о награждении нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;

9-қосымша осы Тізбенің 7-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидадағы 10-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісі";
11-қосымша осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 25-02/457 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8015 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 852-856 (27927) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы бұйрықта Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары деп Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет), сондай-ақ оның аумақтық органдарының қызметкерлерін, Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары деп орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің қызметкерлерін түсінеді.";
15-қосымша осы Тізбенің 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы Тізбенің 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
18-қосымша осы Тізбенің 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
19-қосымша осы Тізбенің 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
20-қосымша осы Тізбенің 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
21-қосымша осы Тізбенің 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
22-қосымша осы Тізбенің 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
23-қосымша осы Тізбенің 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Орман қорының аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 18-02/42 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10418 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қорының аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
заголовок приложения 10 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Нагрудный знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 25-02/457 "Об утверждении образцов и Правил ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8015, опубликован 27 декабря 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 449-450 (27268-27269)):
в Образцах форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящем приказе под должностными лицами государственной лесной инспекции Республики Казахстан понимают сотрудников Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а также его территориальных органов (далее – Комитет), под должностными лицами государственной лесной охраны Республики Казахстан понимают сотрудников государственных учреждений лесного хозяйства.";
приложение 15 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
приложение 17 изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню;
приложение 18 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню;
приложение 19 изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
приложение 20 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню;
приложение 21 изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
приложение 22 изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню;
приложение 23 изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему Перечню.
4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 18-02/42 "Об утверждении Правил учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10418, опубликован 9 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Орман өртінен келген залалды есептегенде қолданыстағы:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексінің) 587-бабының 2-тармағында көзделген түбірімен босатылатын сүрек үшін төлемақы ставкалары;
"Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзу келтірген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 31 мамырдағы № 441 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзу келтірген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкалар (бұдан әрі – Базалық ставкалар);
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 46) тармақшасына сәйкес белгіленетін жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында Қазақстан Республикасы заңнамасына бұзу келтірген зиянды өтеу мөлшерлері (бұдан әрі – Зиянды өтеу мөлшерлері);
Орман кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті өкілді органдары бекіткен мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары (түбірімен босатылатын сүрек үшін ставкаларды қоспағанда) қолданылады.".
5. "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзету аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтаждықтары үшін рұқсат етілген әуесқойлық (спорттық) балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 наурыздағы № 18-02/201 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10911 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық- құқықтық жүйесінде жарияланды):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзету аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтаждықтары үшін рұқсат етілген әуесқойлық (спорттық) балық аулау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қорықта әуесқойлық (спорттық) балық аулау Марқакөл көлінің Урунхайка селосына жанасып жатқан солтүстік-шығыс бөлігінде орналасқан учаскесінде ұйымдастырады.
Учаскенің шекарасы шығыс және оңтүстік жағынан көлдің жағалау жиегімен өтеді, батыс шекарасы Тихушка өзені сағасы (оңтүстік-шығыс жағалау) мен "екінші Мүйіс" (солтүстік-шығыс жағалау) аралығындағы көл айдынында орналасқан. Көлдің жағалау жиегіне қатысты № 1 учаскенің батыс шекарасы көл айдынында 900 метрден 1500 метрге дейінгі қашықтықта өтеді. Учаскенің алаңы 615 гектар.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдаманы қорық әкімшілігі береді және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша нөмірленген, тігілген және қорық әкімшілігінің мөрі басылған қорықта әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдамалар беру журналына тіркейді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. В расчетах ущерба от лесного пожара используются действующие:
ставки платы за древесину, отпускаемую на корню, предусмотренные в пункте 2 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
базовые ставки для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2007 года № 441 "Об утверждении базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан" (далее – Базовые ставки);
размеры возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, устанавливаемые в соответствии с подпунктом 46) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Размеры возмещения вреда);
ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню), утвержденные местными представительными органами областей, городов республиканского значения, столицы в соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного кодекса.".
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 марта 2015 года № 18-02/201 "Об утверждении Правил любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10911, опубликован 14 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Любительское (спортивное) рыболовство организуется заповедником на участке, находящемся в северо-восточной части озера Маркаколь, примыкающей к селу Урунхайка.
Границы участка с восточной и южной стороны проходят по береговой линии озера, западная граница расположена в акватории озера между устьем реки Тихушка (юго-восточное побережье) и вторым Мысом (северо-восточное побережье). Относительно береговой линии озера западная граница участка проходит по акватории озера на расстоянии от 900 до 1500 метров. Площадь участка 615 гектар.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Путевку по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, выдает заповедник и регистрирует в пронумерованном, прошнурованном и опечатанном печатью заповедника журнале выдачи путевок на проведение любительского (спортивного) рыболовства в заповеднике по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Жолдама тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардың тіркелгені және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 582-бабының 3-тармағында белгіленген мөлшерлемелер бойынша жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төленгенін растайтын құжаттар және тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғаларды тіркелуі болған жағдайда беріледі.
Тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардың тіркелгені "Үшінші тұлғаларға анықтама алу сервисі" автоматтандырылған қызметі арқылы "Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" порталында белгіленеді";
Қағидадағы 1-қосымша алынып тасталсын.
6. "Ормандардағы өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қазандағы № 18-02/942 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12351 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды):
2-қосымшадағы 1-кесте осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Табиғат қорғау мекемелерінің
мемлекеттік инспекторларының
айырым белгілері бар нысандық
киім (погонсыз) үлгілеріне
15-қосымша
Нысан
Табиғат қорғау мекемелері инспекторларының қысқы бас киімінің кокардасы
Табиғат қорғау мекемелері инспекторларының жазғы бас киімінің кокардасы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағын беру және оның омырауға тағатын белгісін тапсыру хаттамасы
________________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен, ___________________________________________________________
________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің 20____жылғы "____" _____________ № ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің атынан:
________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы)
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" омырауға тағатын белгісі мен оның куәлігін тапсырдым.
Ұйым басшысы: __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау хаттамасы
________________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен, ___________________________________________________________
________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің 20__ жылғы "____" _____________ № ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің атынан:
________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Еңбек сіңірген орман өсіруші" омырауға тағатын белгісі мен оның куәлігін тапсырдым.
Ұйым басшысы: __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы:
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Құрмет грамотасы
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
________________________________
________________________________
________________________________
МАРАПАТТАЛАДЫ
Төраға Нұр-Сұлтан 20__ жыл
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан Комитет
лесного хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
НАГРАЖДАЕТСЯ
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Председатель Нур-Султан 20__ год
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Құрмет грамотасымен наградтау және тапсыру хаттамасы
________________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен, ___________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің 20____жылғы "____" _____________ № ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің атынан:
________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы)
Құрмет грамотасын тапсырдым.
Ұйым басшысы: __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы:
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағының омырауға тағатын белгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен наградтау туралы куәлік
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында мынадай жазба бар:
Куәлік
Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куәлік №_________
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ол ормандарды қорғауда, биологиялық әртүрлілікті сақтауда және көбейтуде қол жеткізген табыстары үшін, орман шаруашылығы саласында белсенді ынтымақтастық жасағаны және талдамаларды өндіріске енгізгені үшін "Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен наградталғаны жөнінде берілді.
Төраға __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
________________________________________________________________
(наградталған күні, айы, жылы)
(мөр орны)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау туралы куәлік
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында мынадай жазба бар:
Куәлік Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Куәлік №_____
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ормандарды қорғауда, биологиялық әртүрлілікті сақтауда және көбейтуде қол жеткізген табыстары үшін, орман шаруашылығы саласында белсенді ынтымақтастық жасағаны және талдамаларды өндіріске енгізгені үшін І, ІІ және ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен марапатталғаны жөнінде берілді.
Төраға __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
________________________________________________________________
(наградталған күні, айы, жылы) (мөр орны)
(мөр орны)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Ормандардағы өрт қауіпсіздігі
қағидаларының
2-қосымшасына
1-кесте
Ауа райының жағдайлары бойынша ормандардағы өрт қауіптілігін жіктеу
Ормандардағы өрт қауіптілігінің сыныбы
Кешенді көрсеткіш шамасы, миллибар градус
Өрт қауіптілігінің дәрежесі
I

"8. Путевка выдается при наличии регистрации физических лиц по месту жительства и документов, подтверждающих внесение платы за пользование животным миром по ставкам, установленным пунктом 3 статьи 582 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Наличие регистрации физических лиц по месту жительства определяется на портале "электронное правительство" Республики Казахстан" через автоматизированную услугу "Сервис получения справок третьими лицами.";
приложение 1 к Правилам исключить.
6. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2015 года № 18-02/942 "Об утверждении Правил пожарной безопасности в лесах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12351, опубликован 15 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в приложении 2 таблицу 1 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 15 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
государственных инспекторов
природоохранных учреждений
Форма
Кокарда на зимний головной убор инспекторов природоохранных учреждений
Кокарда на летний головной убор инспекторов природоохранных учреждений
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в
области лесного хозяйства
Форма
Протокол присвоения почетного звания и вручения нагрудного знака
"Еңбек сіңірген орман өсіруші"
____________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, ____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с приказом Комитета лесного
хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан от "___" _______ 20__ года № ___ вручен: нагрудной знак
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" и удостоверение к нему:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в
области лесного хозяйства
Форма
Протокол награждения нагрудным знаком "Қазақстан орманын
қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі
________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с приказом Комитета лесного
хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан от "___" _______ 20__ года. № ___ вручен: нагрудной знак
"Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі и удостоверение к нему:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
_______________________________________________________________________________
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 6 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в
области лесного хозяйства
Форма
Почетная грамота
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
________________________________
________________________________
________________________________
МАРАПАТТАЛАДЫ
Төраға Нұр-Сұлтан 20__ жыл
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан Комитет лесного
хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
НАГРАЖДАЕТСЯ
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Председатель Нур-Султан 20__ год
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 7 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в
области лесного хозяйства
Форма
Протокол награждения и вручения Почетной грамоты
________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с приказом Комитета лесного
хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан от "____" __________ 20 ____ года № _____ вручена:
Почетная грамота:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации:________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
_______________________________________________________________________________
Секретарь комиссии: _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
_______________________________________________________________________________
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 8 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в
области лесного хозяйства
Форма
Нагрудный знак к почетному званию "Еңбек сіңірген орман өсіруші"
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 9 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в
области лесного хозяйства
Форма
Удостоверение о награждении почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші"
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета размером 100х70 миллиметров и выполняется из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік
Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
№ ____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден(а) почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші" за достижение успехов в охране лесов, в обеспечении сохранения и приумножения биологического разнообразия, за активное сотрудничество и внедрение в производство разработок в области лесного хозяйства.
Председатель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
________________________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения)
(место печати)
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 11
к Правилам поощрения и
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных
грамот в области
лесного хозяйства
Форма
Удостоверение о награждении нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета размером 100х70 миллиметров, выполненный из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
№ ____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден(а) нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі за достижение: значительных успехов в охране лесов, в обеспечении сохранения и приумножения биологического разнообразия, за активное сотрудничество и внедрение в производство разработок в области лесного хозяйства.
Председатель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
________________________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения)
(место печати)
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
пожарной безопасности в лесах
Таблица 1
Классификация пожарной опасности в лесах по условиям погоды
Класс пожарной опасности в лесах
Величина комплексного показателя, миллибарградус
Степень пожарной опасности
I

0 – 300
Жоқ
II
301 – 1000
Әлсіз
III
1001 – 4000
Орташа
IV
4001 – 10000
Жоғары
V
10001-ден артық
Төтенше
Өңірлер бойынша ормандардағы өрт қауіптілігінің сыныбын анықтау (жергілікті сыныптар)
I. Жамбыл, Алматы (Балқаштың жайылма ормандары), Қызылорда, Түркістан облыстары үшін өрт қауіптілігінің сыныбын анықтау (жергілікті шәкіл)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
15-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының шеврон үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
17-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының төсбелгісінің (жетон) үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
18-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының төсбелгісінің (жетон) үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
19-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
20-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
21-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне
22-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
23-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілерінің үлгілері Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының айырым белгілерінің үлгілері

0 – 300
Отсутствует
II
301 – 1000
Малая
III
1001 – 4000
Средняя
IV
4001 – 10000
Высокая
V
Более 10001
Чрезвычайная
Определение класса пожарной опасности в лесу по регионам (местные классы)
I. Определение класса пожарной опасности для Жамбылской, Алматинской (пойменные леса Прибалхашья), Кызылординской, Туркестанской областей (местная шкала)
Приложение 10 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 15 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец шеврона для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Приложение 11 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 17 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец нагрудного знака (жетона) для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Приложение 12 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 18 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец нагрудного знака (жетона) для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан
Приложение 13 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 19 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Приложение 14 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 20 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан
Приложение 15 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 21 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Приложение 16 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 22 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан
Приложение 17 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 23 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образцы знаков различия должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
Образцы знаков различия должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Экология, геология жәнет табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы – Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік орман инспекторы
Салтанатты
Күнделікті
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология жәнет табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының орынбасары – Қазақстан Республикасы мемлекеттік бас орман инспекторының орынбасары.
Салтанатты
Күнделікті
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының басшысы – Қазақстан Республикасының мемлекеттік аға орман инспекторы.
Салтанатты
Күнделікті
4. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының бас сарапшылары, сарапшылары – Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
5. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
6. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясы басшыларының орынбасарлары - тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторларының орынбасарлары.
Салтанатты
Күнделікті
7. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының бөлім басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік аға орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
8. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясының мамандары – тиісті облыстардағы мемлекеттік орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің айырым белгілері
9. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесінің директоры
Салтанатты
Күнделікті
10. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі директорының орынбасары
Салтанаты
Күнделікті
11. Инженерлер: орман патологиясы, орман пайдалану бойынша, ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша, ормандарды күзету мен қорғау
Салтанатты
Күнделікті

1. Председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – Главный государственный лесной инспектор Республики Казахстан
Парадная
Повседневная
2. Заместитель Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – заместитель Главного государственного лесного инспектора Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
3. Руководитель Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – старший государственный лесной инспектор Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
4. Главные эксперты, эксперты Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – государственные лесные инспектора Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
5. Руководители областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – главные государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
6. Заместители руководителей областных территориальных инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – заместители главных государственных лесных инспекторов соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
7. Руководители отделов областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – старшие государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
8. Специалисты областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
Знаки различия государственной лесной охраны Республики Казахстан
9. Директор государственного учреждения лесного хозяйства
Парадная
Повседневная
10. Заместитель директора государственного учреждения лесного хозяйства
Парадная
Повседневная
11. Инженера: охраны и защиты леса, по воспроизводству лесов и лесоразведения, по лесопользованию, лесопотологии
Парадная
Повседневная

12. Орманшылар, орман питомнигінің бастықтары, орман өртін сөндіру станциясының бастықтары
Салтанатты
Күнделікті
13. Орманшылардың көмекшілері
Салтанатты
Күнделікті
14. Оман шебері
Салтанатты
Күнделікті
15. Орманшылар
Салтанатты
Күнделікті

12. Лесничие, начальники лесного питомника, начальники лесопожарных станции
Парадная
Повседневная
13. Помощники лесничих
Парадная
Повседневная
14. Мастера леса
Парадная
Повседневная
15. Лесники
Парадная
Повседневная