"Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 44 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 ақпанда № 19992 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 26 мамырдағы № 286 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 26.05.2022 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12767 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу кағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Дерекқор мыналарды қамтиды:
1) отандық өнімберушілер көрсететін жұмыстар және қызметтер;
2) Қазақстанда шығарылған "CT-KZ" нысанындағы сертификаттар берілген тауарлар;
3) отандық тауар өндірушілер және жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өнім берушілердің тізбесі;
4) құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының отандық тауар өндірушілерінің тізілімі.";
5) жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізілімі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Дерекқорға (отандық тауар өндірушілердің құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының тізілімі мен жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізілімін қоспағанда) тіркелу үшін өнім беруші:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнім берушінің сауалнамасын электрондық түрде толтырады;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойныша тауарлар туралы ақпаратты және/немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес жұмыстар және/немесе көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты электрондық түрде толтырады;
3) тауарлар үшін:
егер өнім сәйкестіктің міндетті бағалануына (расталуына) жататын болса, өнімнің сәйкес келуін бағалау (растау) туралы құжатты қоса береді;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2020 года № 19992. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.05.2022 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12767) следующие изменения и дополнения:
в Правилах формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. База данных включает:
1) работы и услуги, оказываемые отечественными поставщиками;
2) товары, на которые выданы сертификаты казахстанского происхождения формы "CT-KZ";
3) перечень отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ и услуг;
4) реестр отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций;
5) реестр отечественных производителей мебельной продукции.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для регистрации в базе данных (за исключением реестра отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций и реестра отечественных производителей мебельной продукции) поставщик:
1) заполняет анкету поставщика по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном виде;
2) заполняет информацию о товарах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам и (или) информацию о работах и/или услугах по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам в электронном виде;
3) для товаров:
прилагает документ об оценке (подтверждении) соответствия продукции, в случае если продукция подлежит обязательной оценке (подтверждению) соответствия;

"Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 10947 болып тіркелген) сәйкес шығарылған немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған тауарларға берілетін "СТ-КZ" нысанды тауардың шығу тегі туралы сертификатты қоса береді;
4) жұмыстар және көрсетілетін қызметтер үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті * немесе анықтаманы (заңды тұлғалар үшін);
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады;
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес егер жұмыстарға (көрсетілетін қызметтерге) рұқсаттама немесе хабарлама тәртібі енгізілген жағдайда рұқсаттаманы немесе хабарламаны қоса береді;
сапа менеджменті жүйесінің сертификаты болған кезде қоса береді;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді берушінің ақпаратын қоса береді.";
мынадай мазмұндағы 6-2-тармақпен толықтырылсын:
"6-2. Жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізіліміне тіркелу үшін отандық тауар өндіруші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілетін жиһаз өнімі туралы сауалнаманы электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларда көзделген мәліметтер өзгерген жағдайда, өнім беруші осындай өзгерістер енгізілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оларды дерекқорға енгізеді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

прилагает сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ", который выдается на товары, произведенные или подвергнутые достаточной переработке в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10947);
4) для работ и услуг:
прилагает свидетельство* или справку о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц);
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
прилагает разрешение или уведомление, в случае если в отношении работ (услуг) введен разрешительный или уведомительный порядок в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
прилагает при наличии сертификат системы менеджмента качества;
прилагает информацию поставщика работ/услуг, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
"6-2. Для регистрации в реестре отечественных производителей мебельной продукции товаропроизводителем заполняется анкета о производимой мебельной продукции по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам в электронном виде на государственном и русском языках.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случае изменения сведений, предусмотренных в приложениях 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящим Правилам, поставщик в срок не позднее десяти рабочих дней с даты наступления таких изменений вносит их в базу данных.";
дополнить приложением 6 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Исполняющий обязанности Министра К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 44 бұйрығына
қосымша
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жиһаз өнімдерін отандық тауар өндірушінің сауалнамасы
р/с №
Толтыру міндетті бағаналар
1
Жиһаз өнімнің атауы
Стандарттың атауы
СЭҚТН
Индустриялық сертификатының тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның жарамдылық мерзімі
2
Отандық тауар өндірушінің атауы (ұйымдық-құқықтық нысанның атауы және көрсету)
БСН/ ЖСН
Орналасқан орны (заңды / нақты мекенжайы)
Телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
СЭҚТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министрдің міндетін атқарушы К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 44
Приложение 6
к Правилам формирования и
ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета отечественного товаропроизводителя мебельной продукции
№ п/п
Графы, обязательные для заполнения
1
Наименование мебельной продукции
Наименование стандарта
ТН ВЭД
Регистрационный номер индустриального сертификата
Регистрационный номер сертификата соответствия/декларации о соответствии
Срок действия сертификата соответствия/декларации о соответствии
2
Наименование отечественного товаропроизводителя (название и указание на организационно-правовую форму)
БИН/ИИН
Местонахождение (юридический/фактический адрес)
Номер телефона и адрес электронной почты
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности.