"Оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін үлгілік штаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 155 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 24 ақпандағы № 48 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 ақпанда № 20073 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 40) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін үлгілік штаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 155 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15301 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу-жаттығу процесі, спорттық резервті және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау, допингке қарсы қызмет, ғылыми-әдістемелік, медициналық-биологиялық және фармакологиялық қамтамасыз ету жүзеге асырылатын ұйымдар және спортшыларды медициналық көмекпен қамтамасыз ететін ұйымдар үшін үлгілік штаттарды бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын ұйымдары үшін үлгілік штаттары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес допингке қарсы қызмет, ғылыми-әдістемелік, медициналық-биологиялық және фармакологиялық қамтамасыз ету жүзеге асырылатын ұйымдар және спортшыларды медициналық көмекпен қамтамасыз ететін ұйымдар үшін үлгілік штаттары.";
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 155 бұйрығына 1-қосымша
";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін үлгілік штаттарында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын ұйымдары үшін үлгілік штаттары";
"Басқарушы персонал" бөлімінде:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 155 "Об утверждении Типовых штатов для физкультурно-спортивных организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2020 года № 20073
В соответствии с подпунктом 40) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 155 "Об утверждении Типовых штатов для физкультурно-спортивных организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15301, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 12 июля 2017 года) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении типовых штатов для организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса, антидопинговая деятельность, научно-методическое, медико-биологическое и фармакологическое обеспечение, и организаций, обеспечивающих спортсменов медицинской помощью";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) типовые штаты для организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) типовые штаты для организаций, в которых осуществляются антидопинговая деятельность, научно-методическое, медико-биологическое и фармакологическое обеспечение, и организаций, обеспечивающих спортсменов медицинской помощью согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
текст в правом верхнем углу приложения изложить в следующей редакции:
"
Приложение 1
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 155
";
в Типовых штатах для физкультурно-спортивных организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Типовые штаты для организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса";
в разделе "Управленческий персонал":

реттік нөмірлері 4 және 5-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Аға жаттықтырушы (немесе аға жаттықтырушы-оқытушы)
олимпиада резервін даярлау орталықтарын (бұдан әрі – ОРДО), олимпиадалық даярлау орталықтарын, дене мүмкіндіктері шектеулі тұлғаларға арналған спорттық даярлау орталығын (бұдан әрі – ОДО) қоспағанда, оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын ұйымдарда (бұдан әрі – ұйым) әрбір дамытып жатқан спорт түріне 1 бірлік
ОРДО, ОДО дамытып жатқан спорт түрлерінің әрбір жас санаты бойынша (жасөспірімдер, юниорлар және жастар жасындағы) 1 бірлік
5.
Спорт бөлімінің басшысы
балалар-жасөспірімдер спорт мектептерін (бұдан әрі – БЖСМ), балалар-жасөспірімдердің дене шынықтыру даярлығы клубтарын (бұдан әрі – БЖДДК) қоспағанда, барлық ұйымдарда 1 бірлік
";
"Негізгі персонал" бөлімінде:
реттік нөмірлері 6 және 7-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Дәрігер
БЖСМ, БЖДДК 1 бірлік
3 бірліктен кем емес (БЖСМ, БЖДДК қоспағанда, барлық ұйымдар үшін)
7.
Медициналық бике
БЖСМ, БЖДДК 1 бірлік
дәрігердің 1 бірлігіне медициналық бикенің 1 бірлігі (БЖСМ, БЖДДК қоспағанда, барлық ұйымдар үшін)
";
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
Диеталық бике
БЖСМ, БЖДДК қоспағанда, барлық ұйымдарда 1 бірлік
";
"Әкімшілік персонал" бөлімінде:
реттік нөмірлері 13 және 14-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
13.
Бухгалтер
жеке спорт базасы бар ұйымдардан басқа 2 бірліктен кем емес
жеке спорт базасы бар ұйымдарда 4 бірліктен кем емес
14.
Экономист
жеке спорт базасы бар ұйымдардан басқа 2 бірліктен кем емес
жеке спорт базасы бар ұйымдарда 4 бірліктен кем емес
";
реттік нөмірі 19-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.
Мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер
жеке спорт базасы бар ұйымдардан басқа 1 бірлік
жеке спорт базасы бар ұйымдарда 2 бірліктен кем емес
";
"Өз меншігінде спорттық базасы бар ДСҰ арналған қосымша штаттық бірліктер" бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Өз меншігінде спорттық базасы бар ұйымдарға арналған қосымша штаттық бірліктер";
реттік нөмірі 42-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
42.
Кассир (ұйымдарда халыққа ақылы қызметтерді көрсету кезінде)
күндізгі жұмыс кестесімен бес күндік жұмыс аптасы кезінде жеке орналасқан халыққа қызмет көрсететін әрбір аймаққа (спортық арена, фитнес, жаттығу залы, бассейн, спорт түрлері бойынша секциялар, қонақ үй, асхана) 1 бірлік
бір кассирдың жұмыс уақыты еңбек заңнамасының нормаларынан асып кеткен жағдайда жұмыстың ауысым кестесі кезінде, жеке орналасқан халыққа қызмет көрсететін әрбір аймаққа (спортық арена, фитнес, жаттығу залы, бассейн, спорт түрлері бойынша секциялар, қонақ үй, асхана) 2 бірлік
";
"Жұмыстың ерекшелігі бар ДСҰ арналған қосымша штаттық бірліктер" бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Жұмыстың ерекшелігі бар ұйымдарға арналған қосымша штаттық бірліктер";

строки, порядковые номера 4 и 5, изложить в следующей редакции:
"
4.
Старший тренер (или старший тренер-преподаватель)
1 единица на каждый культивируемый вид спорта в организациях, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса (далее – организация), за исключением центров подготовки олимпийского резерва (далее – ЦПОР), центры олимпийской подготовки, центра спортивной подготовки для лиц с ограниченными физическими возможностями (далее – ЦОП)
1 единица в ЦПОР, ЦОП по каждой возрастной категории (юношеский, юниорский и молодежный возраст) культивируемого вида спорта
5.
Руководитель спортивного отдела
1 единица во всех организациях, за исключением детско-юношеских спортивных школ (далее - ДЮСШ), детско-юношеских клубов физической подготовки (далее – ДЮКФП)
";
в разделе "Основной персонал":
строки, порядковые номера 6 и 7, изложить в следующей редакции:
"
6.
Врач
1 единица в ДЮСШ, ДЮКФП
не более 3 единиц (для всех организаций, за исключением ДЮСШ, ДЮКФП)
7.
Медицинская сестра
1 единица в ДЮСШ, ДЮКФП
на 1 единицу врача 1 единица медицинской сестры (для всех организаций, за исключением ДЮСШ, ДЮКФП)
";
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9.
Диетическая сестра
1 единица во всех организациях, за исключением ДЮСШ, ДЮКФП
";
в разделе "Административный персонал":
строки, порядковые номера 13 и 14, изложить в следующей редакции:
"
13.
Бухгалтер
не более 2 единиц, кроме организаций с собственной спортивной базой
не более 4 единиц в организациях с собственной спортивной базой
14.
Экономист
не более 2 единиц, кроме организаций с собственной спортивной базой
не более 4 единиц в организациях с собственной спортивной базой
";
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"
19.
Менеджер по государственным закупкам
1 единица, кроме организаций с собственной спортивной базой
не более 2 единиц в организациях с собственной спортивной базой
";
в разделе "Дополнительные штатные единицы для ФСО с собственной спортивной базой":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Дополнительные штатные единицы для организаций с собственной спортивной базой";
строку, порядковый номер 42, изложить в следующей редакции:
"
42.
Кассир (при оказании в организациях платных услуг населению)
1 единица на каждую расположенную отдельно зону обслуживания населения (спортивная арена, фитнес, тренажерный зал, бассейн, секции по видам спорта, гостиница, столовая) при пятидневной рабочей неделе с дневным графиком работы
2 единицы на каждую расположенную отдельно зону обслуживания населения (спортивная арена, фитнес, тренажерный зал, бассейн, секции по видам спорта, гостиница, столовая) при сменном графике работы, когда время работы одного кассира превышает нормы трудового законодательства
";
в разделе "Дополнительные штатные единицы для ФСО со спецификой работы":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Дополнительные штатные единицы для организаций со спецификой работы";

реттік нөмірлері 47, 48 және 49-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
47.
Ұшу қызметінің басшысы
1 бірлік
48.
Парашют қызметінің аға нұсқаушысы
1 бірлік
49.
Жаттықтырушы-майлаушы
1 бірлік
";
реттік нөмірлері 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 және 57-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
50.
Техник-кеме жүргізуші
1 бірлік
51.
Хореограф
қызметтік қажеттілігіне сәйкес белгіленеді
52.
Аккомпаниатор
қызметтік қажеттілігіне сәйкес белгіленеді
53.
Зоотехник
1 бірлік
54.
Қару-жарақ шебері
атудың әрбір түріне 1 бірлік
55.
Ветеринарлық дәрігер
1 бірлік
56.
Қару-жасаушы
1 бірлік
57.
Ұста
1 бірлік
";
"Спортшылардың дайындығы бейініне сәйкес келетін лауазымдардың қосымша штаттық бірліктері" бөлімінде:
"ат спорты, саятшы құстармен аңға шығу түрлерін дамытып жатқан ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"ат спорты, саятшы құстармен аңға шығу түрлерін дамытып жатқан ұйымдар үшін";
"желкен спорты дамытып жатқан ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"желкен спорты дамытып жатқан ұйымдар үшін";
"теңгерімінде бассейні бар ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"теңгерімінде бассейні бар ұйымдар үшін";
"есу спорт түрлерін дамытып жатқан ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"есу спорт түрлерін дамытып жатқан ұйымдар үшін";
"авиациалық спорт түрлерін дамытып жатқан ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"авиациалық спорт түрлерін дамытып жатқан ұйымдар үшін";
"мүгедектер арасындағы спортты дамытып жатқан ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектер арасындағы спортты дамытып жатқан ұйымдар үшін";
"мұз спорт сарайы, жекпе-жек сарайы, сырғанау мұз айдыны, жеңіл атлетика манежі, велотрек, көпфункционалды спорт кешені, дене шынықтыру-сауықтыру кешені, ипподром, шаңғы-биатлон стадионы бар ДСҰ үшін" кіші бөлімінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"мұз спорт сарайы, жекпе-жек сарайы, сырғанау мұз айдыны, жеңіл атлетика манежі, велотрек, көпфункционалды спорт кешені, дене шынықтыру-сауықтыру кешені, ипподром, шаңғы-биатлон стадионы бар ұйымдар үшін";
осы бұйрыққа қосымша редакцияда 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

строки, порядковые номера 47, 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"
47.
Руководитель летной службы
1 единица
48.
Старший инструктор парашютной службы
1 единица
49.
Тренер-смазчик
1 единица
";
строки, порядковые номера 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 и 57 изложить в следующей редакции:
"
50.
Техник-судоводитель
1 единица
51.
Хореограф
устанавливается в соответствии со служебной необходимостью
52.
Аккомпаниатор
устанавливается в соответствии со служебной необходимостью
53.
Зоотехник
1 единица
54.
Оружейный мастер
1 единица на каждый вид стрельбы
55.
Ветеринарный врач
1 единица
56.
Оружейник
1 единица
57.
Коваль
1 единица
";
в разделе "Дополнительные штатные единицы должностей, соответствующие профилю подготовки спортсменов":
в подразделе "для ФСО, в которых культивируются конные виды спорта, охота с ловчими птицами":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, в которых культивируются конные виды спорта, охота с ловчими птицами";
в подразделе "для ФСО, в которых культивируются парусный спорт":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, в которых культивируются парусный спорт";
в подразделе "для ФСО, имеющих на балансе бассейн":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, имеющих на балансе бассейн";
в подразделе "для ФСО, в которых культивируются гребные виды спорта":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, в которых культивируются гребные виды спорта";
в подразделе "для ФСО, в которых культивируются авиационные виды спорта":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, в которых культивируются авиационные виды спорта";
в подразделе "для ФСО, в которых культивируются спорт среди инвалидов":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, в которых культивируются спорт среди инвалидов";
в подразделе "для ФСО, имеющих на балансе ледовый дворец спорта, дворец единоборств, раскаточный каток, легкоатлетический манеж, велотрек, многофункциональный спортивный комплекс, физкультурно-оздоровительный комплекс, ипподром, лыжно-биатлонный стадион":
заголовок изложить в следующей редакции:
"для организаций, имеющих на балансе ледовый дворец спорта, дворец единоборств, раскаточный каток, легкоатлетический манеж, велотрек, многофункциональный спортивный комплекс, физкультурно-оздоровительный комплекс, ипподром, лыжно-биатлонный стадион".
дополнить приложением 2 в редакции приложения к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 24 ақпаны
№ 48 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 155 бұйрығына
2-қосымша
Допингке қарсы қызмет, ғылыми-әдістемелік, медициналық-биологиялық және фармакологиялық қамтамасыз ету жүзеге асырылатын ұйымдар және спортшыларды медициналық көмекпен қамтамасыз ететін ұйымдар үшін үлгілік штаттар
р/с
Лауазымдардың атауы
Бірліктердің саны
Допингке қарсы қызмет жүзеге асырылатын ұйымдар
Басқарушы персонал
1.
Басшы
1 бірлік
2.
Басшының орынбасары
2 бірліктен артық емес
3.
Бас бухгалтер
1 бірлік
4.
Бөлімнің немесе қызметтің басшысы
қызметтік қажеттілігіне сәйкес белгіленеді
Негізгі персонал
5.
Жетекші ғылыми қызметкер
қызметтік қажеттілігіне сәйкес белгіленеді
6.
Аға ғылыми қызметкер
штаттық бірліктердің саны масс-спектрометриялық және иммунологиялық жабдықтардың болуына сәйкес жұмыс көлеміне байланысты белгіленеді, бұл ретте осы штаттық қызметкерлердің ең аз саны кемінде 6 бірлікті құрайды
7.
Кіші ғылыми қызметкер
штаттық бірліктердің саны масс-спектрометриялық және иммунологиялық жабдықтардың болуына сәйкес жұмыс көлеміне байланысты белгіленеді, бұл ретте штаттағы қызметкерлердің ең аз саны кемінде 6 бірлікті құрайды
8.
Допинг-бақылау маманы
қызметтік қажеттілігіне сәйкес белгіленеді
9.
Допинг-бақылау инспекторы
қызметтік қажеттілігіне сәйкес белгіленеді
10.
Зертханашы

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение
к приказу Министр культуры
и спорта Республики Казахстан
от 24 февраля 2020 года
№ 48
Приложение 2
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года
№ 155
Типовые штаты для организаций, в которых осуществляются антидопинговая деятельность, научно-методическое, медико-биологическое и фармакологическое обеспечение, и организаций, обеспечивающих спортсменов медицинской помощью
№ п/п
Наименование должностей
Количество единиц
Организации, в которых осуществляется антидопинговая деятельность
Управленческий персонал
1.
Руководитель
1 единица
2.
Заместитель руководителя
не более 2 единиц
3.
Главный бухгалтер
1 единица
4.
Руководитель отдела или службы
устанавливается в соответствии со служебной необходимостью
Основной персонал
5.
Ведущий научный сотрудник
устанавливается в соответствии со служебной необходимостью
6.
Старший научный сотрудник
количество штатных единиц устанавливается в зависимости от объема работы в соответствии с наличием масс-спектрометрического и иммунологического оборудования, при этом минимальная численность данных штатных работников составляет не менее 6 единиц
7.
Младший научный сотрудник
количество штатных единиц устанавливается в зависимости от объема работы в соответствии с наличием масс-спектрометрического и иммунологического оборудования, при этом минимальная численность данных штатных работников составляет не менее 6 единиц
8.
Специалист допинг-контроля
устанавливается в соответствии со служебной необходимостью
9.
Инспектор допинг-контроля
устанавливается в соответствии со служебной необходимостью
10.
Лаборант

үй-жайларды тазалаушы тазалаушы лауазымының штаттық бірлігі жинайтын 250 шаршы метрінің әр алаңына 0,5 штат бірлігі есебінен, бірақ кемінде 1 бірліктен белгіленеді
68.
Күзетші
ғимаратқа 3 бірлікке дейін
69.
Ғимаратқа кешенді қызмет көрсету бойынша жұмысшы
техникалық қажеттілігіне сәйкес белгіленеді

штатная единица должности уборщицы помещений устанавливается из расчета 0,5 штатной единицы должности на каждые 250 квадратных метров убираемой площади, но не менее 1 штатной единицы
68.
Охранник
до 3 единиц на здание
69.
Рабочий по комплексному обслуживанию и ремонту зданий
устанавливается в соответствии с технической необходимостью